Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-08-17 15:31:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Piniu napisał(a):
Może mnie ktoś oświecić i wytłumaczyć w jaki sposób filtr oleju miałby unieruchomić motocykl? (poza odkręceniem ;-))


Przyczyny:
-albo tamuje przepływ oleju,
-albo jest przepływ bez filtrowania.
-albo nie trzyma zawór zwrotny, i za każdym odpaleniem olej musi ponownie napełniać filtr, a co za tym idzie silnik przez chwile pracuje bez ciśnienia (powolne zabijanie)

Jest to możliwe, jednak mało prawdopodobne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-17 15:31:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-08-17 20:56:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-03 14:41:16
Posty: 261
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha MT 09
tuzmen napisał(a):
Piniu napisał(a):
Może mnie ktoś oświecić i wytłumaczyć w jaki sposób filtr oleju miałby unieruchomić motocykl? (poza odkręceniem ;-))


Przyczyny:
-albo tamuje przepływ oleju,
-albo jest przepływ bez filtrowania.
-albo nie trzyma zawór zwrotny, i za każdym odpaleniem olej musi ponownie napełniać filtr, a co za tym idzie silnik przez chwile pracuje bez ciśnienia (powolne zabijanie)

Jest to możliwe, jednak mało prawdopodobne.


Ok, nadal uważam że unieruchomienie silnika nie może być spowodowane filtrem tylko stanem silnika. Jaki musiałby być syf i spierdolina w silniku żeby rozsadziło czy zatkało filtr?
Nigdy się nie zastanawiałem czy filtr np. Hilfitro o uznanej renomie może zrobić "kuku", dbam o silnik wymieniając po sezonie olej, zdarza się że częściej niż co 6 tys zawsze w kpl z filtrem. (hilfiltro) (w moim przypadku +/- 3 razy w sezonie)
Autorowi posta również zalecam regularną wymianę oleju (odpowiedniej klasy i lepkości) razem z filtrem, wtedy nie będzie musiał się niepotrzebnie stresować ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-17 21:06:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-19 22:40:18
Posty: 142
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 2008
Ja jeszcze tylko dodam że w FZ6 Yamaha przewidziała wymianę filtra co 2 zmiany oleju - prawie każdy i tak zmienia przy każdej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-18 09:32:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Piniu

Ja się z Tobą zgadzam i tak zmieniamy filtry częściej niż zaleca producent.
Jednak w pierwszym przypadku chodziło mi o tamowanie przepływu z powodu wady technicznej a nie zabrudzenia.

Należy też wspomnieć o skali, na milion musi się zdarzyć jakaś trefna sztuka to nie znaczy że HF jest zły. Sądzę że większym prawdopodobieństwem jest że w moim FZ1 odkleją się magnesy w altku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org