Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-10-21 19:32:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-05-08 21:16:25
Posty: 58
Lokalizacja: Wodzisław śl.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Piwek ale się uparłeś na ten zje...y gwint :D nie lepiej to zrobić tak jak ma być i spokojnie wymienić czyściutki olejek?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-21 19:32:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-10-22 07:51:15 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
sewer napisał(a):
Piwek ale się uparłeś na ten zje...y gwint :D nie lepiej to zrobić tak jak ma być i spokojnie wymienić czyściutki olejek?


Oczywiście że lepiej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-22 19:31:34 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Piwek napisał(a):
I tutaj nie do końca macie rację, jeżeli twierdzicie, że podciśnienie gorzej wybiera "brudy", jak spuszczanie swobodne.
Mało tego, powiem Wam w tajemnicy, że wręcz się mylicie :)


Nie wiem jak w motocyklach, bo tutaj sam sobie radzę, ale w samochodzie -nie mam kanału w garażu :( - już mało który warsztat spuszcza olej przez korek, nie wiem dokładnie jakie ma to zalety, na pewno nie przyspiesza operacji, a przynajmniej nie w moim samochodzie, bo i tak trzeba odkręcić, w moim przypadku dość masywną osłonę silnika i skrzyni biegów, żeby dostać się do filtra oleju :).

Co do wybierania brudów z miski motocykla, i tak co wymianę oleju w bańce zostaje mi ten litr z poprzedniej wymiany, spuszczam olej z silnika, przelewam tym litrem i dopiero zalewam świeży, myślę, że po takiej operacji wiele syfu w misce nie zostaje :). Jeżeli chodzi o wymianę filtra...filtr kosztuje raptem 20-30zł, czy jest sens oszczędzać? Zalać świeży olej i zostawić syf w filtrze, który jak się przypcha puści wszystko bypassem? No właśnie, IMO nikt nie zbiednieję jeżeli do oleju dorzuci te 25zł na filtr, a moto na pewno będzie nam za to wdzięczne.
Co do tego, że Yamaha w manualu dopuszcza wymianę filtra co drugą wymianę oleju, wiecie w instrukcjach pewnych samochodów, napisane jest, że zużycie oleju na poziomie 1l/1000km jest zupełnie w normie :).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org