Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 10:29:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Będziesz potrzebował zestawu bixenon z przesłoną, żeby nie rezygnować ze światła długiego oraz nie oślepiać innych. Podpięcie to plug&play, dziecko sobie poradzi. Jedyna zabawa z ułożeniem sobie przetwornicy i kabli gdzieś za owiewkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 10:29:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 10:49:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-26 21:39:07
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
misiakw, wiadomo że nie ustawie światła żeby mi po wierzchołkach drzew świeciły, teraz mam tak że jak jadę w nocy na nieoświetlonej drodze nawet na długich to do 100km/h nie dobije bo nic nie widzę :( i przez to chce zrobić lepsze oświetlenie

enjoi, mógłbyś bardziej szczegółowo opisać tą przesłonę, bo pewnie ta ori kopułka nie będzie co mam teraz w kloszu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 11:50:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
http://allegro.pl/kpl-zestaw-xenon-h4-b ... 55679.html Chodzi o ten kaptur na palniku, jest on przesuwany na elektromagnesie w dół, by rzucić światło na dolną część lustra w reflektorze i zaświecić długimi. Polecam też zwrócić uwagę na pojedyncze sterowniki tych przesłon - to takie małe kostki z pojedynczym kablem po dwóch stronach, w innych zestawach są połączone wiązki na dwie lampy w jedno, do motoru to zbędne okablowanie. Zwykle takie komplety występują w kompletach dla samochodów na dwie strony, ale są sklepy, które oferują każdy z tych elementów osobno.
Podsumowując potrzebujesz:
Palnik Bixenon H4 z przesłoną
Sterownik długich
Przetwornicę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 20:14:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-26 21:39:07
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
a rozmawiałem raz z takim gościem i mówił że jest jakiś sposób na to żeby żarówka mocniej świeciła ta oryginalna H4, coś tam na kablach poprzerabiać i jest mocniejsze światło, że tak ktoś już robił, ale co i jak to nie wiem, może tutaj ktoś to robił ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-03 23:47:03 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Jak się ma słaby wzrok to może lepiej udać się do okulisty albo unikać prowadzenia pojazdów nocą i skorzystać z komunikacji publicznej lub taxi?

Takie światła są nielegalne i ich instalowanie może pociągnąć za sobą ogromne konsekwencje, a mandat i zabranie dowodu rejestracyjnego to pikuś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-04 02:30:21 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
zwirus napisał(a):
a rozmawiałem raz z takim gościem i mówił że jest jakiś sposób na to żeby żarówka mocniej świeciła ta oryginalna H4, coś tam na kablach poprzerabiać i jest mocniejsze światło, że tak ktoś już robił, ale co i jak to nie wiem, może tutaj ktoś to robił ?

A ja rozmawiałem z takim gościem i mówił, że jest jakiś sposób, żeby bimber miał powyżej 100% ;).
Są sposoby, żeby żarówki mocniej świeciły, nawet w domu można podać 400V na żarówkę i będzie świeeeciiiiić, że ja pierdzielę, ale tylko przez chwilę ;). Oczywiście, można np. zmienić kolejność zasilania żarników, czy zmostkować obydwa żarniki razem...co da 230W mocy i jakieś 19A obciążenia, można, ale nie wiem co pierwsze pójdzie z dymem, regulator, czy wiązka. Pomijam fakt, że każde zwiększenie mocy źródła światła, może nieodwracalnie uszkodzić reflektor, i zmatowienie odbłyśnika to najmniejszy problem, bo jak się za bardzo przegnie, można odkształcić klosz, albo sam odbłyśnik i wtedy jest "ała", pomijając fakt, że 95% zmodyfikowanych reflektorów, ma to do siebie, że kierowca przed Tobą i wszyscy z naprzeciwka, jedyne czego Ci z całego serca życzą, to rychłej śmierci ;).

ahamay napisał(a):
Takie światła są nielegalne i ich instalowanie może pociągnąć za sobą ogromne konsekwencje, a mandat i zabranie dowodu rejestracyjnego to pikuś.

Ja, osobiście testując zarówno HID, jak i LED w reflektorach soczewkowych swojego samochodu, wyciągnąłem swoje wnioski i wiem, że ani HID-ów, ani tym bardziej LED-ów u siebie nie zaakceptuję. Tym bardziej w klasycznym reflektorze, w soczewce jakoś jeszcze to działa, tylko znowu, równie dobrze można zregenerować soczewki i bardzo zbliżony efekt uzyskać porządnymi żarówkami halogenowymi, do których nikt się nie przypieprzy ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-04 10:43:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-26 21:39:07
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
ahamay a co ma wzrok do tego że mi słabo żarówka świeci?? i co pójdę do okulisty i to mi polepszy jasność świecenia żarówki? dostane okulary a żarówka jak słabo świeciła tak dalej będzie świecić :lol: chyba jak bym miał dobre światło z przodu to bym tego postu tutaj nie napisał i bym nie zaśmiecał niepotrzebnie forum


glenroy no różne Janusze się zdarzają tak tylko opowiadał może tak jak mówisz chwila moment i coś było do wymiany :)

A polecasz może jakieś żarówki co dają lepszą widoczność? na allegro są żarówki typu Philips X-Treme Power co niby piszę do pare dziesiąt % lepsza widoczność ale czy tak jest naprawdę? kosztują tak około 100zł. Warto w takie zainwestować?

enjoi, dzięki za informacje pomyśle nad tym zestawem :)


Ostatnio edytowano 2017-03-04 10:52:43 przez zwirus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-04 12:23:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
zwirus
rozumiem Twój problem ale jego rozwiązaniem nie jest wkładanie jakiegoś chińskiego gówna chociaż tak będzie najprościej.

Sprawdzałeś w ogóle jakie napięcie trafia na żarówkę? to jest już stary motocykl i wynika z tego kilka problemów.
Jednym jest duże prawdopodobieństwo gubienia gdzieś po drodze prądu przez co żarówka nie dostaje tyle prądu co powinna. Zmierz napięcie na żarówce.
Drugi problem to może już wypalony odbłyśnik. Zobacz w jakim jest stanie i wyślij do firmy zajmującej się regeneracją lamp, będzie drożej niż chiński pseudo xenon ale da lepsze efekty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-04 12:27:36 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Z typowo motocyklowych masz np. serię Osram Night Racer, albo Philips Vision Moto. Wbrew pozorom, są niby takie same jak ich samochodowe odpowiedniki, ale jednak są trochę inne. Jako, że żarówki zmieniam co sezon, albo i częściej, jeździłem na Ostamach Night Racer, Philipsach Xtreme Vision - w jednym sezonie, bo Osramy padły po 3 miesiącach, później miałem Philipsy White Vision. Później miałem Philips Vision Moto, ostatni sezon jeździłem na Osram Night Racer 110, w tym sezonie kupiłem Philipsy CityVision Moto czyli następcę Vision Moto sprzed sezonu, lubię je najbardziej ze wszystkich, bo świecą dobrze, ale w bardzo specyficzny sposób, przez co moto zwraca na siebie większą uwagę, na drogę pada fajne białe, ciepłe światło, ale jadący z przeciwka widzą mocny pomarańcz :).

Oczywiście wybór żarówek, to sprawa bardzo osobista, ale ja dużo bardziej lubię produkty Philipsa niż Osrama.

Poza tym popieram ahamay'a, do sprawdzenia napięcie na żarówkach i stan samych lamp, tak odbłyśników, jak i kloszy na których też gubi się bardzo dużo światła.
Robiłem regenerację soczewek w samochodzie, wsadziłem Philipsy Racing Vision i jest kosmos :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-04 14:02:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-26 21:39:07
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
jeszcze sprawdzę to napięcie na żarówce tylko muszę jechać do znajomego bo ja miernika nie mam,

z wyglądu ten odbłyśnik hmm nie jest taki najgorszy, jedynie co widać to tam na dole, ten odbłyśnik ma taką mgiełkę jakby, myślę że jak by delikatnie jakoś to przetrzyć to byłoby okej tylko to już klosz do rozklejenia (bo chyba jest klejony), a też te odbłyśniki są tak podatne na ryski że nie wiem czy się brać za to żeby jeszcze gorzej nie zrobić :(

jeszcze ten klosz dam do wypolerowania zawsze to coś :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-05 09:27:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
panowie, a propo zwiększenia świecenia światła na standardzie to patent wziął się z audi a6 c4 gdzie wkładano przekaźnik na aku do lamp. Tam ginęło tyle prądu po drodze, że niektórzy nie byli w stanie stwierdzić różnicy miedzy mijania a drogowymi. O innych takich cudach nie słyszałem ale warto spróbować. Ja natomiast mam żarówki osrama, zmostkowane światła przekaźnikiem i pod długie dorzuciłem halogeny przykręcone do chłodnicy. wolałem iść w tą stronę niż właśnie kombinować z sridami i pierdami z chinola


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-05 13:25:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-02-10 16:36:21
Posty: 99
Płeć: Mężczyzna
Telefon: nokia
Obecne moto: fz1 1000
po pierwsze fabryka zrobila tak zeby bylo dobrze i zeby wszystko przeszlo odpowiednie testy..mozna poprawiac fabryke ale jezeli chodzi o swiatla to napewno kazdy jezdzi samochodem w nocy i w..wia go jak jedzie przed nim auto lub moto i 'razi w oczy swiatlami' wiadomo ze to zalezy od ustawienia lampy ale tez spore ma znaczenie tzw przerabianie lamp...zalozylem ten post z mysla o wypowiedzenie sie osob ktore uzywaja xenonow a nie po to zeby jeden przez drugiego sie klucil bez sensu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-07 19:39:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-06-09 12:44:07
Posty: 150
Lokalizacja: nowogard zach-pom.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2000r.
Przekaźniki wzięły się nie z audi a6 a już od golf II oraz passat b2 - co najlepsze dawało to spory efekt.
Ja w swoim fazerze też mam zmostkowane lampy na przekaźniki i z bezpiecznikiem dla bezpieczenstwa, ale największy efekt dało umycie odbłyśników (bez rozbierania). Woda z octem w proporcji 40/60 dla bezpieczeństwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-08 16:48:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-26 21:39:07
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
od ostatniej soboty, rozebrałem motocykl wyciągnąłem klosz rozkleiłem go, odbłyśnik wymyłem (brak porysowań) klosz został wypolerowany i wygląda jak nówka, sprawdziłem napięcie na żarówce i jest OKEJ, także zostaje mi tylko kupić dobrą żarówkę i zobaczymy mam nadzieje że się polepszy widoczność, dziś lub jutro złoże go do kupy i dam znać jakie efekty :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenony
PostNapisane: 2017-03-19 13:34:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-12-07 12:44:32
Posty: 7
Lokalizacja: Powiat Mielec
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6n s1
Witam, troche zglupialem od czytania tego tematu i juz nie wiem jaką zarowke do przodu kupic. Chcialbym zmienic oryginalną w fz6n s1 zeby bylo mnie lepiej widac i w nocy i w dzien, rozumiem ze potrzebuje zarowke H4? Zdecydowalem sie na ktoras moto-zarowke z phillipsa, ale nie wiem ktora bedzie odpowiednia, moglby mi ktos poradzic ktora kupic? najbardziej widzi mi sie X-tremeVision Moto ale nie jestem pewny czy nie bedzi ok, z gory dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org