Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-12-27 21:20:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-12-27 21:07:15
Posty: 2
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer
Witam, jestem nowy na forum dlatego jeśli jest coś nie tak proszę o komentarz i to poprawię zamiast usuwać temat od razu :) mam fazerke z 2004, wszystko już wypicowane, jednak gdy w necie znalazłem zdjęcie fazerki wyposażonej w bi xenony soczewki oniemiałem. Montował ktoś takie coś u siebie? Z tego co znalazłem to są hidy bi xenon angel eye, i tu pytanie z mojej strony jak to wygląda, co trzeba kupić, jak to się montuje, czy nie wypali odbłyśników, jaki koszt, czy trzeba rozbierać lampy? Ogólnie wszystko krok po kroku jakby ktoś mógł opisać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-27 21:20:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-12-27 21:31:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-12 21:03:13
Posty: 50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
Dzień dobry :evil:

viewtopic.php?f=28&t=163
Zacznij kolego od tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-27 21:33:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-12-27 21:07:15
Posty: 2
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer
to już wszystko przeczytałem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-27 21:43:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
to daj se spokój jeśli chcesz spokojnie jeździć...bo może się trafić Pan w mundurze, któremu się to nie spodoba :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-28 18:47:42 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Na pewno się nie spodoba "drogówce", a homologowane sporo kasy kosztują.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 11:17:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
MaziFZ6 napisał(a):
Witam, jestem nowy na forum dlatego jeśli jest coś nie tak proszę o komentarz i to poprawię zamiast usuwać temat od razu :) mam fazerke z 2004, wszystko już wypicowane, jednak gdy w necie znalazłem zdjęcie fazerki wyposażonej w bi xenony soczewki oniemiałem. Montował ktoś takie coś u siebie? Z tego co znalazłem to są hidy bi xenon angel eye, i tu pytanie z mojej strony jak to wygląda, co trzeba kupić, jak to się montuje, czy nie wypali odbłyśników, jaki koszt, czy trzeba rozbierać lampy? Ogólnie wszystko krok po kroku jakby ktoś mógł opisać :)

Trzeba kupić jedną soczewkę pod gniazdo H4, a drugą pod gniazdo H7 lub uszkodzoną lampę przeciwną do posiadanej (EU/UK) na dawcę lustra, wtedy można kupić obie soczewki pod ten sam typ gniazda. Montuje się na otwór żarówki standardowej, skręcając gwintowany trzon nakrętką. Nie wypali, bo to oddzielne źródło światła. Koszt 300-600 zł. Trzeba rozbierać lampę.
Krok po kroku:
Ściągasz czaszę, rozbrajasz ją.
Opalarką podgrzewasz równomiernie krawędź, gdzie łączy się klosz ze szkłem.
Cienkimi narzędziami oddzielasz powoli obie części reflektora.
Zakładasz soczewkę, skręcasz.
Sklejasz lampę podgrzewając najpierw klej, potem wciskając szkło w rowek. Podgrzewasz raz jeszcze i dokładnie dociskasz.
Prawdopodobnie guma, która uszczelnia żarówkę będzie wymagała wycięcia większego otworu na uszczelnienie z palnika zenona.
Podłączasz wiązkę, układasz ją i przyczepiasz wewnątrz czaszy według uznania.
Sprawdzasz czy działa i jedziesz na ustawienie świateł. Nie zakładaj wtedy wypełnień czaszy, będzie potrzebny dostęp do obydwu regulacji.

Po takim procesie nie ma możliwości wyproszenia się w razie kontroli drogowej, bo nie zmienisz światła na żarówki. Po zabraniu dowodu przez policję na stacji diagnostycznej możesz mieć (lub nie) problem z zatwierdzeniem takiego stanu pojazdu. Proces jest odwracalny tym samym nakładem pracy. Pamiętać trzeba, że nie masz w tym momencie homologacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 11:35:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
MaziFZ6 napisał(a):
to już wszystko przeczytałem :)



...z tym, że chyba bez zrozumienia...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 15:54:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
enjoi napisał(a):
Pamiętać trzeba, że nie masz w tym momencie homologacji.

I w razie na przykład stłuczki, wymuszenia, zajechania jak sprawca jest kumaty to ogląda lampy dla potwierdzenia swojej pewności, że to co tak waliło na niebiesko nie jest homologowane.

Przyjeżdża patrol, który orzeka winę sprawcy i nakłada mandat, sprawca jednak go nie przyjmuje argumentując, że został oślepiony przez pojazd i nie mógł poprawnie ocenić odległości. Sprawa zostaje skierowana do sądu, który jak dobrze pójdzie orzeka współwinę.

Kolejne zenony z alie zostały zgaszone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 17:49:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
ahamay święte słowa. Myślałem, że już przeszedł ludziom szał na zenony...
Autor wątku niech ma nie tylko na uwadze to co napisał ahamay ale przede wszystkim fakt, że takim wynalazkiem na poziomie mega-ultra-hiper-grzmotozorda oślepiasz innych użytkowników drogi.

Przypomniały mi się lata świetności zenonów, kiedy to pewien chłopak u mnie na wsi jeździł na zenonach... Peugotem 106 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 19:27:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Pamiętacie o innych kierowcach, ja jadąc ciężarówka mając zestaw halogenow (12 szt) wale po oczach bez najmniejszego zastanowienia jak widzę 'idiote' na długich, przeciwmgłowych, zenonach czy innym gównie które mnie oslepia. To taka mała przestroga dla wszystkich. Takich jak ja jest pełno :-D

sony m4 aqua


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 19:28:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Tanatos napisał(a):
ahamay święte słowa. Myślałem, że już przeszedł ludziom szał na zenony...

Obowiązek jazdy cały dzień na światłach uwidocznił samochody jeżdżące z tym dziadostwem wystawiając je na kontrolę i utratę dowodów rejestracyjnych.

Pozostały auta, które mają to wsadzone w soczewki do np. jakiegoś starego Audi i jest to trudniej wyłapać no i samochody z zenonami, których w dzień nie widać bo właściciel założył dzienne od tego samego majfrenda.

Ale Polska nie jest taka zła, dopiero w Holandii widać jak dużo aut jeździ z takimi palnikami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 19:39:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
J@ck
Wytłumacz mi, tak offtopując trochę, czemu kierowcy dużych ciężarówek mają takie wielkie pretensje do osobówki, która używa świateł przeciwmgłowych.

Pada deszcz, albo jest mżawka, ciemno, włączam poza terenem zabudowanym przednie przeciwmgłowe i na 10 mijanych ciężarówek 9 ma problem z tymi światłami i włącza swoje drogowe. Temu 1 pewnie się nie chce.

Prawo na to pozwala:
Cytuj:
Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:

1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:

a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,


Tłumaczę to tak:
- myślą, że jak przednie włączone to znaczy, że tylne też, a to nie prawda
- razi ich to bo siedzą wyżej, bo żadna osobówka z tym problemów nie ma

Tak pytam bo nigdy żadnego kierowcy o to nie pytałem czemu tak robią, a używam tych świateł często zwłaszcza jak jadę przez las, rozumiem, że kierowca "tira" ma gdzieś zwierzynę bo siedzi wysoko i lepiej widzi ale nie osobówka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-29 22:03:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
ahamay napisał(a):

Tłumaczę to tak:
- razi ich to bo siedzą wyżej, bo żadna osobówka z tym problemów nie ma


kont padania przeciwmgłowych jest taki, że właśnie wali NAS centralnie w szyby. Dodać do tego mgłę czy deszcz który osiada na szybę i masz przerąbane. Po 1,2,5 autach jest ok, ale po 6-7h jazdy takiego oślepiania masz totalnego wkurwa i dodatkowe zmęczenie, które przekłada się na efekt jazdy.
Druga sprawa to taka, że wielu kierowców włącza przeciwmgłowe bo mijania świecą w powietrze, czyli nam po kabinach. Efekt tego koła jest tak: źle ustawione światła=włączone przeciwmgłowe= oślepianie kierowcy ciężarówki przez mijania i mgielne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-30 00:05:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za wyjaśnienie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-31 19:35:03 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
ilu przeciwników zenonow :)

przeciwmgłowe jak pada to przesada, oślepiają jak nic... tych świateł można używać w śćisle określonych przypadkach, a nie kiedy jest ciemno i pada...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org