Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-02-16 19:17:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Witam szanowne grono...
Potrzebuję włącznik świateł do FZS 1000, chciałbym wyposażyć swojego amerykańca w światła pozycyjne, a do tego potrzebuję właśnie owego włącznika, łącznie z przewodami rzecz jasna...znalazłem jednego gościa, Baxior tu prośba do Ciebie, czy mógłbyś obadać tą kwestie, to koleś z Twojego miasta, będę wdzięczny jak zawsze :)

http://allegro.pl/yamaha-yzf-fzr-fzs-60 ... 93718.html

no chyba, że jakiś forumowicz dysponuje czymś takim to również proszę o info :)

robił ktoś taka przeróbkę, na co zwrócić szczególną uwagę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-16 19:17:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-02-17 19:48:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
mores
Tylko nie bardzo czaję jaki przełącznik? Ten na kierownicy z lewej? Pozycyjne zapalają się przecież po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Pojaśnij o co Ci konkretnie chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-18 14:12:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
no właśnie ten po lewej...u mnie po przekręceniu kluczyka zapalają się mijania...jak to w amerykańcu...

a myślisz, że wystarczy założyć pozycje i będzie oki? Chyba nie tak łatwo co....

muszę mieć europejski włącznik...ten koleś z Pruszcza, z linku jaki wstawiłem twierdzi, iż ma taki włącznik..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-18 15:25:29 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
mores zaciekawiła mnie ta sprawa. Rozumiem, że w amerykańskich pojazdach nie ma świateł "pozycyjnych" :? . A jak się ma u n nich sprawa ze światłami "postojowymi", bo wbrew pozorom to są inne światła?

Ale u mnie co prawda nie w motocyklu ale w samochodzie, po przekręceniu kluczyka zapalają się światła mijania, które automatycznie wyłączają się na chwilę w czasie pracy rozrusznika i w tym przypadku to jest normalne, bo tak ma akurat być w tym samochodzie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-18 22:20:02 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
mores
No dalej nie wiem po co Ci ten przełącznik, fakt że nie znam funkcji tego przełącznika w fzs 1000. U mnie czy to mijania czy to pozycyjne załączają się ze stacyjki, w przełączniku mam tylko przyciski do drogowych - jeden stały, drugi do ,,mrygania''.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-19 22:57:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
excop
pozycyjne i postojowe to według mnie to samo...kwestia nazewnictwa :) No tak właśnie w amerykańcach jest, a co do kwestii samochodu, potwierdzam...nie tylko Twoje auto tak ma :)


Maciej, powiem Tobie, że i ja powoli się zapętlam :) Wydaje mi się, iż owy przełącznik chyba jest niepotrzebny. Wystarczy, że podłącze się pod pozycyjne z tylnej lampy z nowo włożonymi postojówkami z przodu...kwestia tylko jak zrobić żeby mijania świeciły się dopiero po odpaleniu silnika? Bo na chwilę obecną mijania zapalają mi się jak tylko przekręcę zapłon.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 00:37:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
mores napisał(a):
excop
pozycyjne i postojowe to według mnie to samo...kwestia nazewnictwa :)


Światła postojowe to tylko lewa lub prawa strona, tak jak kiedyś było w Volkswagenach kiedy włączało się je dźwignią kierunkowskazów. Jest to wypossażenie dodatkowe, nieobowiązkowe, pojazdów wielośladowych.
Światła pozycyjne - zapalone wszystkie cztery lampy


Załączniki:
w124-pokretlo-swiatel-e7b5584277.png [367.42 KiB]
Pobrane 374 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 11:02:36 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
mores w ramach zwrócenia honoru wisisz mi piwo :D :beer:

W kwestii świateł mijania, to moim zdaniem najtaniej i najszybciej byłoby to załatwić przy pomocy przekaźnika samochodowego. Koszt około 10 zł /w tym dwa piwa/.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 13:15:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Można dołożyć taki moduł, który wykryje ładowanie i załączy światła mijania po odpaleniu silnika. Tylko najpierw trzeba sprawdzić jak działa ładowanie, szczególnie na wolnych obrotach.
http://allegro.pl/automat-modul-kontroler-swiatla-do-jazdy-dziennej-i5607064220.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 14:40:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
baxior napisał(a):
U mnie czy to mijania czy to pozycyjne załączają się ze stacyjki

Raczej jesteś w błędzie. przynajmniej jeśli wersji z czachą jest tak samo jak w nakedzie. a w nakedzie jest tak:

jak przekręcasz kluczyk , ale nie tkniesz rozrusznika (silnik nie działa, ale stacyjka uruchomiona) - świeci się POZYCYJNE - z tyłu czerwone, z przodu maleńka żaróweczka w górnej części lampy (w wersji z czachą mam wrażenie że ta żaróweczka znajduje się na zewnętrznej części lamp, w zdjęciu na dole pomarańczowa). żaróweczka dzięi której widzisz że coś się świeci, ale nie oswietlisz nic.

jak uruchomisz silnik to zapalają się światła mijania- z tyłu bez zmian, z przodu zapala się to swiatło na którym jeździsz.

jak przełączysz przełącznik na kierownicy - zapalają się światła drogowe (tzw. długie).

żeby zobaczyć na czym polega różnica miedzy pozycyjnymi które się odpalają po przekręceniu stacyjki a mijania które się świecą po uruchomieniu silnika przekręć kluczyk do pozycji "P" na stacyjce i wyjmij go. Pozycyjne będą się paliły, mijania oraz drogowe już nie.

[ img ]

co do modułu który odpalałby pozycyjne - przyjrzałbym się gdzie w bezpiecnzikach pojawia się prąd po przekręceniu kluczyka (bo na pewno gdzieś się pojawia, chociażby po to żeby licznik coś syświetlił) i za pomocą tego wysterowałbym przekaźnik który by te pozycyjne podpinał pod aku.

excop napisał(a):
Rozumiem, że w amerykańskich pojazdach nie ma świateł "pozycyjnych" . A jak się ma u n nich sprawa ze światłami "postojowymi", bo wbrew pozorom to są inne światła?

pytanie: czy czasem w przypadku motocykli (lub chociaż fazerów) światła pozycyjne i postojowe to nie te same (w znaczeniu żarówki)? bo np u mnie w samochodzie jak zostawię furkę z kierunkowskazem to odpowiednia strona się świeci, ale świecą się te same żarówki co są jako pozycyjne, tyle że odpowiednia strona się świeci, a nie obie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 16:58:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Cytuj:
jak przekręcasz kluczyk , ale nie tkniesz rozrusznika (silnik nie działa, ale stacyjka uruchomiona) - świeci się POZYCYJNE - z tyłu czerwone, z przodu maleńka żaróweczka w górnej części lampy (w wersji z czachą mam wrażenie że ta żaróweczka znajduje się na zewnętrznej części lamp, w zdjęciu na dole pomarańczowa). żaróweczka dzięi której widzisz że coś się świeci, ale nie oswietlisz nic.

jak uruchomisz silnik to zapalają się światła mijania- z tyłu bez zmian, z przodu zapala się to swiatło na którym jeździsz.

Jeśli tak jest to musi być zamontowany jakiś moduł sterujący. Inaczej światła mijania włączyły by się od razu po przekręceniu kluczyka, wraz z zapłonem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 17:10:23 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
misiakw napisał(a):
pytanie: czy czasem w przypadku motocykli (lub chociaż fazerów) światła pozycyjne i postojowe to nie te same (w znaczeniu żarówki)? bo np u mnie w samochodzie jak zostawię furkę z kierunkowskazem to odpowiednia strona się świeci, ale świecą się te same żarówki co są jako pozycyjne, tyle że odpowiednia strona się świeci, a nie obie

Funkcja świateł postojowych dotyczy tylko wielośladów. Najczęściej jest realizowana przez światła pozycyjne lub kierunkowskazy, które muszą wtedy świecić światłem ciągłym. Można również zamontować dodatkowe lampy posiadające homologację.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 17:47:59 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
misiakw
Źle mnie zrozumiałe, to był taki skrót myślowy, a Ty rozwnąłeś to tak jak trzeba. W stacyjce jest pozycja "P", która pozwala załączyć pozycyjne w postaci 2 żaróweczek z przodu w wersji z owiewką i 1 w wersji bez owiewki, oraz w obu przypadkach tylnej lampy czerwonej, licznik i podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Po uruchomieniu silnika palą się mijania i pozycja.
Ręki sobie nie dam uciąć, nie sprawdza teraz bo aku zimuje w ciepełku, ale wydaje mi się, że mijania i pozycja zapala się po przekręcenu kluczyka w pozycję do rozruchu. Kiedy naciskasz starter światełka przygasają i zapalają się po uruchomieniu silnika.
mores
Nie ma natomiast przełącznika na kierownicy, którym byś mógł włączyć czy wyłączyć pozycyjnych, wszystko odbywa się spod stacyjki. Nie masz na stacyjce za blokadą pozycji "P"??? Jak na rysunku?
Jeśli nie masz to chyba rzeczywiście jedyne co pozostaje to poszukać napięcia z miejsca gdzie pokaże się prąd po przekręceniu kluczyk a w pozycję do uruchomienia, albo osobny przełącznik, którego nie znajdziesz na pewno w wersji euro na kierownicy. Ale wtedy jest duże ryzyko, że któregoś pięknego słonecznego dnia zapomnisz wyłączyć, albo ktoś Ci je włączy i będzie potem problem z uruchomieniem :D


Załączniki:
1.jpg [18.33 KiB]
Pobrane 338 razy


Ostatnio edytowano 2017-02-20 18:28:31 przez baxior, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 18:16:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dobra rozwiewamy wszelkie wątpliwości :mrgreen:


Załączniki:
2.jpg [183.17 KiB]
Pobrane 390 razy
3.jpg [160.75 KiB]
Pobrane 331 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-22 11:44:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
excop
nie przesadzaj z tymi piwkami, zbyt bardzo bym Cię musiał rozpić :)

w każdym razie dla mnie to jest to samo :) kwestia świecenie, tak jak już ktos wspomniał )

Maciej, mam "P", ale u mnie świeci wtedy tylko tył...jak dorzucę żarówki do przodu to będzie oki... a kwestia świecenie pozycyjnych po przekręceniu kluczyka, a mijania po odpaleniu też jest do zrobienia,,,włącznik jest niepotrzebny, obejdzie się bez niego, problem rozwiązany :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org