Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-04-04 20:54:16 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-03-27 19:43:35
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Cześć wszystkim.
Jestem tu nowy wiec wybaczcie jeśli coś ......
Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam kilka pytań odnośnie czujnika włączającego wentylator w FZ6 S1 2007 r.
1. Gdzie znajduje się włącznik wentylatora ? (mile widziane fotki)
2. Czy macie doświadczenie z wymianą na inny załączający w niższej temp ? Jeśli tak to jaki będzie pasował ?
3. Jak go podpiąć, aby miał zasilanie bez włączonej stacyjki ?
4. Jak to działa ? jakieś przekaźniki ? ewentualnie dodatkowy włącznik, aby załączyć wentyla ręcznie.

Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-04 20:54:16 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2017-04-04 22:01:03 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
wiklin74 napisał(a):
Mam kilka pytań odnośnie czujnika włączającego wentylator w FZ6 S1 2007 r.
1. Gdzie znajduje się włącznik wentylatora ? (mile widziane fotki)

Z tego co się orientuję, to jako takiego przełącznika termicznego w FZ6 już nie ma, jest tylko czujnik temperatury w bloku silnika, a ECU decyduje kiedy załączyć wentylator.

wiklin74 napisał(a):
2. Czy macie doświadczenie z wymianą na inny załączający w niższej temp ? Jeśli tak to jaki będzie pasował ?

Kwestia tylko, po co to zmieniać? Czemu chcesz załączać wentylator wcześniej niż wymaga tego sytuacja?

wiklin74 napisał(a):
3. Jak go podpiąć, aby miał zasilanie bez włączonej stacyjki ?

Czemu akurat przed stacyjką? Po co wentylator miał by pracować na zgaszonym silniku? Co da Ci załączony wentylator, skoro płyn chłodniczy nie będzie miał obiegu?

wiklin74 napisał(a):
4. Jak to działa ? jakieś przekaźniki ? ewentualnie dodatkowy włącznik, aby załączyć wentyla ręcznie.

Komputer dostaje informacje o temperaturze, kiedy ta przekroczy pewną wartość, załącza się przekaźnik wentylatora i trzyma go włączonego do momentu, aż temperatura nie spadnie poniżej jakiejś wartości ;). Czy przekaźnik jest osobnym urządzeniem? Przypuszczam, że tak, bo ten wentylatorek jest dość sporym obciążeniem, ale nie miałem jakoś do czynienia z elektryką w FZ6, bo jakoś nie chcą się psuć :).
Dodatkowy przełącznik można zawsze gdzieś zamontować, IMO nie ma ku temu przeszkód, tylko nadal nie wiem po co? :)

Jeżeli moto Ci się przegrzewa, to najlepszym co możesz mu zrobić, to płukanie układu i zafundować płyn, który wrze w bardzo wysokiej temperaturze, u siebie w FZS'ie miałem Dynagel2000 i gotował się, zanim wentylator szedł w ruch, teraz mam Valvoline z progiem wrzenia powyżej 160 stopni i wszystko jest pięknie. Poza tym, znając FZ6'ki, to tam wentylator w letnich warunkach załącza się bardzo regularnie :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-05 07:29:16 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-03-27 19:43:35
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Miałem jakiś syf w układzie chłodzenia, moto się gotowało i wywalało płyn górą. Zgodnie z zaleceniami z forum przepłukałem, wymieniłem na Motula i poprawiło się. Myślałem o dodatkowym włączniku, który pozwoliłby załączyć wentyl ręcznie.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-05 09:19:24 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
To nie Honda. Przy sprawnym układzie fz6 radzi sobie z chłodzeniem nawet w upały.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org