Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-09-26 15:03:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
No to przecież napisałem, aku po naładowaniu powinno mieć min 12,8, poniżej oznacza że trzeba doładować, a po niżej 12v znaczy ze nie trzyma parametrów, i cóż z tego że nie wybuchnie jak padnie w najmniej spodziewanym momencie.
Ja nie piszę żeby ktoś wyrzucał, żeby ślepo się stosował do wytycznych ale są pewne zasady "higieny mechanicznej" która minimalizuje problemy na drodze i polecam trzymać się tych założeń (bezpiecznych) które z dużym prawdopodobieństwem wyklucza awarię. Więc wolę wymienić akumulator jeśli mam objawy że jest słaby mimo że daje się jeszcze na nim jeździć.

Co do tematu, pobór prądu przez ten alarm jest za duży jak na realia motocyklowe dlatego jeśli aku nie będzie w dobrej kondycji to przewiduję że w ciągu kilku dni on padnie. Wg. mnie powinien mieć poniżej 10mA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-09-26 15:03:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-09-26 15:18:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
tuzmen napisał(a):
pobór prądu przez ten alarm jest za duży jak na realia motocyklowe

tylko nie wiadomo ile on bierze na w okresie długoterminowym. mój alarm ciągnie podobnie - przez pierwsze kilka godzin gdy nasłuchuje pilota. potem przestaje nasłuchiwać i żeby go odblokować muszę najpierw stacyjkę przekręcić, ale jak nie nasłuchuje ciągnie o wiele mniej prądu. efekt taki że po 2 miesiącach stania w garażu moto odpalił bez większych problemów (od pierwszego strzała, może z sekundę dłużej kręcił)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-09-26 16:09:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw napisał(a):
tuzmen napisał(a):
pobór prądu przez ten alarm jest za duży jak na realia motocyklowe

tylko nie wiadomo ile on bierze na w okresie długoterminowym. mój alarm ciągnie podobnie - przez pierwsze kilka godzin gdy nasłuchuje pilota. potem przestaje nasłuchiwać i żeby go odblokować muszę najpierw stacyjkę przekręcić, ale jak nie nasłuchuje ciągnie o wiele mniej prądu. efekt taki że po 2 miesiącach stania w garażu moto odpalił bez większych problemów (od pierwszego strzała, może z sekundę dłużej kręcił)


No właśnie, to jest podejście typowo pod motocykl, ale nie jest to reguła, ten Trebrona ma stały pobór 30mA, więc lipa
Tak na wyrywki na allegro znalazłem 2 alarmy z motocyklowy w nazwie i deklarują pobory 6mA, 10mA w trybie czuwania. To będzie 3 razy mniej niż ten więc teoretycznie aku wytrzymałby miesiąc. Poza trybem czuwania mają prąc w mirkoA więc pomijalny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-09-26 18:45:37 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
tuzmen napisał(a):
aku po naładowaniu powinno mieć min 12,8, poniżej oznacza że trzeba doładować


Minimum 12.5V, poniżej uznaje się za niedoładowany, standardowo trzymają okolice 12.8V, okolice i powyżej 13V możesz mieć zaraz po odłączeniu od źródła zasilania, kiedy jeszcze procesy chemiczne hulają sobie na całego, dlatego pomiar robi się po 30 minutach na ustabilizowanym akumulatorze, wychodzi zwykle 12.6-12.8V.

Tak czytam, i czekam aż ktoś palnie jeszcze coś o zajebistości akumulatorów żelowych do motocykli :wink: :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-09-26 19:20:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-03-05 00:47:42
Posty: 22
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer
Mój akumulator to Exide AGM o parametrach zalecanych dla Fazerka.
Dzisiejszy pomiar napięcia po niemal trzech dobach od ostatniego jeżdżenia wyniósł 12,4 V. Bateria póki co zostaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org