Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-08 00:38:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-08 00:27:00
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
witam... mam pewien problem z moim fazerem.... wskaźnik paliwa pokazuje minimum po przejechaniu 80 km od pełnego zatankowania... miał ktoś taki przypadek???? pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-08 00:38:14 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-01-08 09:35:32 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Ani jaki moto, ani jaki rocznik... po prostu że nie działa. Napisz coś więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-08 11:50:23 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-08 00:27:00
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
fazer 600 z 2006r... cyfrowy zegar....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-05 18:31:20 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-12-01 10:25:47
Posty: 35
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
Wskaźnik w zbiorniku wariuje. Musisz zdemontować i "docisnąć" zawleczkę na osi pływaka.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-05 20:01:15 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
gnuciu cześć :)

Niestety miałem z tym do czynienia ponieważ naprawiałem to w moim moto, nie jest to łatwa rzecz do naprawienia ale możliwa ;)
Pozwól, że najpierw pokażę Ci jak wygląda pompa paliwa w FZ6 bo być może jej nie widziałeś jeszcze. Jest umieszczona w baku, wkręcana od spodu. Po drodze masz jeszcze uszczelkę tej pompy, jeśli zacznie Ci paliwo przeciekać po demontażu to oryginalna kosztuje bagatela 160 zł :evil:. To tak przy okazji ale przejdźmy do sedna.

[ img ]

Widać na pompie ramię na którym umieszczony jest pływak. W optymistycznej wersji pływak ten po prostu się zawiesił lub zalał cały benzyną w rezultacie czego upadł na dno i dopóki nie napełni się powietrzem (poprzez opróżnienie baku) to się nie podniesie. Natomiast w tej gorszej wersji ścieżki na płytce, która zczytuje wskazania z tego ramienia na którym jest pływak uległa uszkodzeniu. Taki fakt miał miejsce w moim egzemplarzu. Próbowałem z pomocą fachowca naprawić to ale nie wszystkie ścieżki udało się odratować ponieważ ten układ jest tak mały, że nie da się tego za bardzo zrobić - przynajmniej ja nie potrafię. Pozostaje tylko wymiana całej pompy lub tego układu.

[ img ]

Ktoś mógłby rzecz, że to pierdółka ale ja jestem przekonania, że w moim motocyklu wszystko ma działać tak jak powinno - więc nie oszczędzałem i kupiłem nową - używaną całą pompę paliwa (ponieważ wadliwy element nie występuje osobno) i wymieniłem tylko tą płytkę. Kosztowało mnie to coś koło 350 zł, wymieniłem płytkę a pompa pozostała moja oryginalna.
Nie wiem dlaczego to tak zostało zaprojektowane ale ten wskaźnik (bardziej dosłownie nazwałbym go potencjometrem) z natury rzeczy ulega zużyciu ponieważ wskazówka pociera po tych płytkach przez co w jakimś tam stopniu ulegają one wyrobieniu i przestają działać. W każdym bądź razie usterkę naprawiłem, została mi druga sprawna pompa z czyjegoś fazera a ja stamtąd przeszczepiłem tylko ten układ.
Mam nadzieję, że mój post będzie dla Ciebie pomocny.

Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org