Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-23 19:12:00 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-12 20:04:46
Posty: 6
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
toooomelo napisał(a):
jendrek1989 napisał(a):
A na światłach "xenonowych" jechałem w nocy i we mgle i jest lepiej niż w aucie

Jak na "świeżaka" masz spore doświadczenia. W nocy to nic, ale we mgle? I to akurat na ksenonach?
Na pewno były one w FZS600? Bo, jak wszyscy wiemy, światła są w nich do bani.
Ewentualnie jeszcze nie wiesz, co to są DOBRE ŚWIATŁA.
Wnioskuję to po 125 i innych motocyklach przy których byłem na różnych akcjach motocyklowych ale skoro tak muwisz to może i tak jest

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-23 19:12:00 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-01-27 19:45:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-10-29 10:53:23
Posty: 42
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 2001r
odpalilem wlasnie moje bixenony na krotko... efekt niesamowity tej soczewki... swieci bardzo ładnie a na długich to już bajka, ale mimo wszystko widze że świtła przed samym motocyklem i tak dalej miec nie bede... chcialem w nocy poswiecic przez okno zeby zobaczyc dalekosiężność ale mgła jest masakryczna i trzeba to powiedziec że cukru w tych warunkach pogodowych nie bedzie... napotkałem nowy problem i sie wsciekłem nie moge zamknąć tej gumowej zakrywki odbłysnik wystaje za pudło niby niewiele bez zarowki bardzo starajac sie wchodzi, z zarowka jest juz znacznie gorzej... ;/ do pełnego zamkniecia brakuje 40mm a wiec calkiem sporo... o ile wiem plastiki mozna spawać o tyle o gumie nie slyszalem nic a przydalo by sie przyspawac pasek gumy 40mm x obowod i bylo by cacy ma ktos jakis pomysł jak rozwiazać ten problem? musze sie z tym uporać do wiosny żeby wrzucic troche fotek i sie polansować :P poki co to mnie bierze wkurw zestaw mial byc plug and play 1250zł a sposob montarzu byl tak zjebany ze go nieco zmodyfikowalem i lampy zamknac nie moge o czym nikt nie wspomnial wczesniej w filmiku demonstracyjnym... mimo wszystko kiedy przelamie prog ostatniego problemu mysle ze bede czuc zadowolenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-30 10:37:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Maniol_53 napisał(a):
ale mimo wszystko widze że świtła przed samym motocyklem i tak dalej miec nie bede


podobny problem mam w FZ6N - na światłach mijania widzę dobrze, ale nie w oddali. na długich na odległość to spoko, tuż przed kołem nic nie widać. zastanawiałem się nad wsadzeniem podłużnych świateł LED na chłodnicę, takich żeby się z długimi odpalały przy starcie długich. coś takiego
[ img ]

nie testowałem jeszcze jednak tego rozwiązania, jednak zastanawiam się nad nim - dając temu dodatkową opcję wyłączenia pod siedzeniem i na przeglądzie bać się nie muszę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-30 11:02:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Jest gdzieś na necie filmik z zamontowanymi takimi ledami na chłodnicy. Wygląda dobrze i święci pod koło jak trzeba

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 15:49:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-10-29 10:53:23
Posty: 42
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 2001r
misiakw napisał(a):
Maniol_53 napisał(a):
ale mimo wszystko widze że świtła przed samym motocyklem i tak dalej miec nie bede


podobny problem mam w FZ6N - na światłach mijania widzę dobrze, ale nie w oddali. na długich na odległość to spoko, tuż przed kołem nic nie widać. zastanawiałem się nad wsadzeniem podłużnych świateł LED na chłodnicę, takich żeby się z długimi odpalały przy starcie długich. coś takiego
[ img ]

nie testowałem jeszcze jednak tego rozwiązania, jednak zastanawiam się nad nim - dając temu dodatkową opcję wyłączenia pod siedzeniem i na przeglądzie bać się nie muszę :)


daj znać jak to ogarniesz i wrzuć jakies fotki :) ciekawy jestem tego rozwiazania choć ja bym chyba wybrał jakies bardziej subtelne lampy żeby sie tak nie rzucały w oczy...

no i niestety ale jeżdzenie i swiecenie tym po drodze może doprowadzić do mandatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-01 09:56:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Maniol_53 napisał(a):
choć ja bym chyba wybrał jakies bardziej subtelne lampy żeby sie tak nie rzucały w oczy...

no i niestety ale jeżdzenie i swiecenie tym po drodze może doprowadzić do mandatu.


spoko, choć od roku się zabieram za to więc możliwe że trzeba będzie poczekać. lamp są dość płaskie i wydaje mi się że po zamontowaniu na chłodnicy nie będą za bardzo przeszkadzały. co do mandatu - po to chce je podpiąć pod długie żeby w 90% mojej jazdy nie świeciły. dodatkowo pod siedzenie chcę dać dodatkowy przełącznik żeby móc je jednym kliknięciem "odpiąć" np na czas przeglądu. nawet myślę o przełączniku 3 pozycyjnym, off, działanie razem z długimi i działanie niezależne (nawet bez stacyjki). to ostatnie może sie przydarzać przy wieczornym rozstawianiu namiotu... nub szukaniu zgubionej śrubki w garażu. no i zawsze dane wytłumaczenie podczas kontroli :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org