Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-20 11:02:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-20 00:39:10
Posty: 3
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
Mam problem że swoim moto jest to FZ1 2006r , patrzyłem na forum i przeczytałem kilka tematów ale nie znalazłem rozwiązania. Podczas przepychania motocykla na lekkich nierownosciach lub nawet na postoju podczas nacisku na kierownicę słychać konkretne stukanie. Wczoraj walczyłem z tym popołudniu, myślałem że to może luz na łożysku główki ramy ale nie, zdjąłem zaciski stukanie nie ustalo, tak jak w jednym z postów wygląda mi to na pukanie lewej lagi bo nawet podczas stukania jak trzymam rękę na niej to czuję jakby właśnie tam to występowało. Co może być z tym zawieszeniem? , może ktoś miał podobnie i rozwiązał swój problem i mógłbym mi pomóc. I moje pytanie czy jazda z tym może prowadzić do jakiś konsekwencji?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-20 11:02:06 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-01-20 22:14:16 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
mlodyyy_89 napisał(a):
Mam problem że swoim moto jest to FZ1 2006r , patrzyłem na forum i przeczytałem kilka tematów ale nie znalazłem rozwiązania. Podczas przepychania motocykla na lekkich nierownosciach lub nawet na postoju podczas nacisku na kierownicę słychać konkretne stukanie. Wczoraj walczyłem z tym popołudniu, myślałem że to może luz na łożysku główki ramy ale nie, zdjąłem zaciski stukanie nie ustalo, tak jak w jednym z postów wygląda mi to na pukanie lewej lagi bo nawet podczas stukania jak trzymam rękę na niej to czuję jakby właśnie tam to występowało. Co może być z tym zawieszeniem? , może ktoś miał podobnie i rozwiązał swój problem i mógłbym mi pomóc. I moje pytanie czy jazda z tym może prowadzić do jakiś konsekwencji?


Nic nie może stukać, musisz tę lagę rozkręcić. stawiam na poluzowanie się szpilki łączącej górę z dołem.
Jeśli ta diagnoza jest prawdziwa to jak wyjmiesz amor z ramy to będziesz mógł rozdzielić dół z górą, co nie może mieć miejsca przy sprawnym zawieszeniu. (może nawet sprężyna sama wypchnie rurę z lagi)

Druga możliwość to pęknięta sprężyna lub tuleja dociskowa sprężyny.

Jeśli pytasz o konsekwencje to radziłbym już nie jeździć tym moto do puki nie dowiesz się co jest grane


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-21 23:19:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-20 00:39:10
Posty: 3
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
No to będę musiał z tym zadziałac i rozebrac sprawdzić co jest grane, najgorsze się martwie żebym przypadkiem nie miał lagi do wymiany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-28 16:39:24 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-02-10 16:36:21
Posty: 99
Płeć: Mężczyzna
Telefon: nokia
Obecne moto: fz1 1000
to samo mialem w swoim okazalo sie ze mialem rozsypany wklad..... byla okazja i kupilem wklad za 100pln i sie skonczylo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-28 21:16:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
u mnie w fz6 takie stukanie to sprężyna do wymiany była


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 23:28:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-20 00:39:10
Posty: 3
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
kasia-rally napisał(a):
to samo mialem w swoim okazalo sie ze mialem rozsypany wklad..... byla okazja i kupilem wklad za 100pln i sie skonczylo


O jaki wklad dokladnie ci chodzi ? Masz jakies foto ? Ja jak sie zrobi cieplo bede musial to rozebrac ale narazie za zimno i nie ma warunkow


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org