Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-30 19:43:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Witajcie. Problem za problemem, chyba się moja zła passa nie skończy. Motocykl fz6 s2 2007r
Dzisiaj kończąc czyszczenie napędu, po zdjęciu ślizgacza łańcucha wypadła mi ta oto część. 3 godziny zastanawiałem się co to może być i dopiero gdy na dworze zrobiło się ciemno wpadłem na pomysł by obejrzeć wahacz. Po prawej stronie jest podobny element, natomiast po stronie lewej elementu tego brakuje. Tak jak widać ma to w środku gumę - stąd przypuszczenie że jest to uszczelka.
Nie mam pojęcia jakim cudem się to tam znalazło, i dlaczego poprzedni właściciel tego nie założył - pewnie zapomniał?
Mam dwa ważne pytania. Czy jazda bez tego, wpłynie źle na motocykl? Jeśli tak, to od czego się zabrać aby zdemontować wahacz i czy motocykl nie złoży mi się w pół jeśli wybije śrubę która trzyma wahacz jeśli motocykl będzie stał na stopce centralnej? każda informacja będzie na wagę złota, bo jak narazie mam pustkę w głowie :lol:
[bigimg]http://s1.fotowrzut.pl/YZL7Y9ESQ4/1.jpg[/bigimg]
[bigimg]http://s1.fotowrzut.pl/YZL7Y9ESQ4/2.jpg[/bigimg]


Ostatnio edytowano 2018-02-01 10:25:38 przez misiakw, łącznie edytowano 3 razy
na potrzeby wielkich zdjęć wymyśliłem taga [bigImg] - stosuj go proszę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-30 19:43:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-01-31 10:47:19 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
[ img ]
Jest to element numer 4.
Cytuj:
Czy jazda bez tego, wpłynie źle na motocykl?

Nie wyobrażam sobie, jak to jest u Ciebie zmontowane bez tych kapsli. Przecież musisz mieć spory luz na mocowaniu wahacza.
Cytuj:
czy motocykl nie złoży mi się w pół jeśli wybije śrubę która trzyma wahacz jeśli motocykl będzie stał na stopce centralnej?

Nie złoży. Możesz rozebrać cały tył motocykla na centralce i nic się nie stanie. Zacznij od poluzowania koła, żeby w jakimś krytycznym momencie łańcuch nie przeszkadzał. Może uda się wcisnąć te kapsle bez odkręcania amortyzatora, jeśli nie, to za kołem masz jego mocowanie.

ważne: zanim zaczniesz rozkręcać sprawdź, czy to nie jest jakiś drugi komplet.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 11:14:09 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Kurde,
Po pierwsze, to za małe zdjęcia wstawiasz... Weź nieco większe, bo słabo widać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 14:28:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
na potrzeby takich zdjęc dodałem tag [bigImg] - skaluje zdjecia, prosiłbym o używanie go.

ewentualnie prosze użyszkodników tapatalka o info czy im się poprawnie to zdjęcie wyświetla - wtedy podmienię oryginalnego taga na skalowalnego. przy okazji usunę ten wpis bo troszkę nie na temat jest, no ale ulepszenia forum czasem wymagają takiego offtopa)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 16:29:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
enjoi napisał(a):
[ img ]
Jest to element numer 4.
Cytuj:
Czy jazda bez tego, wpłynie źle na motocykl?

Nie wyobrażam sobie, jak to jest u Ciebie zmontowane bez tych kapsli. Przecież musisz mieć spory luz na mocowaniu wahacza.
Cytuj:
czy motocykl nie złoży mi się w pół jeśli wybije śrubę która trzyma wahacz jeśli motocykl będzie stał na stopce centralnej?

Nie złoży. Możesz rozebrać cały tył motocykla na centralce i nic się nie stanie. Zacznij od poluzowania koła, żeby w jakimś krytycznym momencie łańcuch nie przeszkadzał. Może uda się wcisnąć te kapsle bez odkręcania amortyzatora, jeśli nie, to za kołem masz jego mocowanie.

ważne: zanim zaczniesz rozkręcać sprawdź, czy to nie jest jakiś drugi komplet.


Dzięki za podpowiedź. W tym rzecz że luzu na wahaczu nie mam. Po prawej stronie wystaje obręcz tego elementu pomiędzy wahaczem a ramą a po stronie lewej element ten nie wystaje, luzu również nie ma.

btw. następnym razem użyję [bigImg], nie wiedziałem że coś takiego istnieje :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-31 20:29:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Wlasnie przetrstowałem że działa na tapatalku więc chyba jutro podmienię dkrypty na forum i wszystkie fotki będą się skalowały :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-03 23:00:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Niestety próbowałem odkręcić szpilę wahacza, ale tak zajebiście mocno trzyma, że nawet dźwignią z metrowej rury nie podołałem. Osoba od której kupiłem moto najprawdopodobniej dokręciła to udarem, bo nie wiem jak inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org