Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-05-09 15:16:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
dominek napisał(a):
Zostaw to cudo włączone na kilka(?) dni i nie odpalisz moto, nawet jeśli nic nie będziesz ładował w tym czasie.

no to teraz zaszalałeś. serio. sam prosty regulator napięcia który najprawdopodbniej jest w tym gniazdku bierze około około 10mA prądu w spoczynku - musiałbyś mieć nieźle zjechany aku żeby to go zarznęło w kilka dni (generalnie w 4 dni zjedziesz 1A, nasze moto mają 10A pojemności czyli można założyć że miesiąc powinien przeżyć bez uszczerbku ja będzie nieuzywany).

część gniazdek ma diodę sygnalizująca napęcie - ta dioda żeby poprawnie działała ma rezystor i on pobiera troszkę prądu i może zjechać aku. Ale tutaj nie ma tej sygnalizacji. Popatrz na to inaczej - praktycznie każda elektronika działa na 5V lub 3,3V. Również ta w alarmach. w alarmach też masz więc redukcję napięcia - i jakoś tylko syfiasty alarm zżera ci akumulator w kilka dni, mój spokojnie wytrzymuje cała zimę i pozwala odpalić moto.

to że niepodłączone gniazdka usb zżerają aku w kilka dni to bajeczka kogoś kto nie zna się na elektronice ale kolega syna ciotecznej babci ze strony wujka matki zamontował jakieś gniazdko u siebie i mu zżarło, więc on teraz wie że każde zżera, bo jest tam magiczna elektronika.

wezmę dziś multimetr i zmierzę ci pobór mojego gniazdka bez podłączonego kabla.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-09 15:16:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-05-09 22:02:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-12 21:03:13
Posty: 50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
dominek napisał(a):
na kilka(?)

Napisałem z pytajnikiem, ponieważ nie wiem czy kilka dni czy miesięcy.

Przy kiepskim aku, krótkich jazdach i jeszcze czymś pobierającym prąd w tle (np. alarm), takie małe wartości mogą mieć znaczenie.
0,01A*24h=0,24Ah zabrane z aku przez dobę. 0,01A=10mA.
Daje to 42 dni do całkowitego rozładowania sprawnego akumulatora o poj. 10Ah.
Potencjalnie groźne, chyba że prąd jest dużo mniejszy.
Jaki jest pobierany prąd w rzeczywistości, nie wiem. Jak zmierzysz misiakw, jaki masz spoczynkowy pobór prądu w moto, będzie można stwierdzić jak to może być w praktyce. To powyżej to moje spekulacje. Serio'.

misiakw napisał(a):
ta dioda żeby poprawnie działała ma rezystor i on pobiera troszkę prądu
ten rezystor ogranicza prąd diody, żeby poprawnie działała. Serio".


Może i faktycznie trochę przesadziłem, ale...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-10 09:41:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ok, dokonałem pomiaru. podpinałem się pod wspólny bezpiecznik który wstawiłem dla grzanych manetek i gniazdka, wieć mówimy o poborze w spoczynku gniazdka razem z sterownikiem do manetek. wynosi on 0.00312A. czyli 1/3 tego co zakładaliśmy. łącznie daje to ponad 120 dni na zeżarcie całego aku z FZ6. po 4 miesiącach dopiero zjedziesz aku do zera, czyli myślę że mozemy założyć że po 3 miesiacach podłączonego gniazdka odpalisz motocykl.
Załącznik:
pomiar.jpg [125.41 KiB]
Pobrane 348 razy


a mówimy tu równiez o pradzie pobieranym nie tylko przez gniazdko, ale również przez sterownik manetek gdzie też jest jakiś regulator napięcia. czyli z samym gniazdkiem jeszcze dłużej by trzymało.


z ciekawostek - grzane manetki pobierają u mnie (pracując na 100%) nieco ponad 3A czyli 100 razy więcej niż takie gniazdko. one zjedzą aku w 3h dla tego grzane manetki na pewno podpinać przez przekażnik :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-11 09:42:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Panowie zwróćcie uwagę, że nie ma '' potrzeby '' rozładowania aku do zera żeby moto nie odpalił. Wystarczy niższy spadek napięcia i rozrusznik nie zakręci...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-11 11:38:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
xcracer napisał(a):
Wystarczy niższy spadek napięcia i rozrusznik nie zakręci...


zakładam jednak że 1/4 aku powinna wystarczyć żeby utrzymać napięcie. inaczej - z powerbanka o pojemności 2,5 Ah z opcją jumpstartu odpaliłem FZ6 bez zająknięcia, więc powinno spokojnie starczyć żeby utrzymać napięcie.

i wracając do tematu, plan osoby zakłądającej temat był taki żeby jednak kontrolowac gniadko, więc "jak mu się zapomni" to moze gniazdko zostanie odpalone - tak czy inaczej sądzę że szanse na to żeby zapomniał i nie odpalił przez to moto są niewielkie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org