Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-08-25 22:51:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-09-26 10:55:17
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6s Fazer
Witam, na wstępie zaznaczę że szukałem na forum odpowiedzi na moje zagadnienie ale niestety nie rzuciło mi się w oczy jeśli ktoś kojarzy taki wątek będę wdzięczny za odesłanie do niego. Do rzeczy, w ostatnim tygodniu gdy jechałem rano do pracy w pewnym momencie w trakcie jazdy zaświeciła się kontrolka check engine i na wyprowadzonym wyświetlaczu napięcia wartość chwilowo wzrosła do aż 18v co wiadomo jest to zdecydowanie za dużo, po parunastu sekundach spadło to do normalnych wartości ~13,5 - 14,3. Taka sytuacja powtórzyła się jeszcze dobrych kilkanaście razy w trakcie dojazdu i powrotu z pracy. Próbowałem zgłębić temat ( zaznaczę że w styczniu został wymieniony regulator napięcia) czyli ma za sobą 4 miesiące jazdy, aby wykluczyć innego podejrzanego = stator, zostały zmierzone napięcia na pinach we wtyczce wpinanej do regulatora i przy 4k rpm (na rozgrzanym silniku) były praktycznie te same wartości, więc wada statora odpada, pozostaje, przynajmniej w mojej ocenie, wina po stornie regulatora napięcia. Co jest w sumie smutne bo 4 miesiące żywota to raczej nikogo nie satysfakcjonuje. Pytanie moje jest takie czy ktoś zmieniał lokalizację regulatora napięcia, czy w ogóle się da ? Jakiej firmy zamiennik rozważać przy wymianie, ponieważ mechanik hymmm mocno niechętnie rozmawia o że tak to ujmę gwarancji ? Kurjozum byłoby gdyby coś takiego mogło się zepsuć po tygodniu lub po 5 miesiącach i nie byłoby prawa do naprawy ,,gwarancyjnej" bo to elektronika.... Ostatnim pytaniem jest czy ktoś próbował zastosować dodatkową wentylację regulatora jakiś przysłowiowy mini wiatraczek choć wiem że brzmi to śmiesznie może ma to sens ?? Czy oryginalny regulator za 1000 zł gwarantuje satysfakcje na dłużej niż 3 zamienniki ??
a tu udało mi się uchwycić to na postoju https://www.youtube.com/watch?v=1GB1ldeqPsM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-08-25 22:51:11 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org