Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-09-11 17:14:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-14 11:56:40
Posty: 6
Lokalizacja: Dębica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600 S2
Witam,
Myślę o zamontowaniu w swoim fz6 S2 jakiegoś lepszego amortyzatora, przede wszystkim zależy mi na twardszym zawieszeniu (sprężyna) i regulacją tłumienia, jeżdżę dużo z żoną i kuframi i moto nawet na "7" (max w zawieszeniu fabrycznym) jest w znaczym stopniu za miękkie. Pomyślałem dlatego o możliwości podebrania używanego amortyzatora z fz1 (ta wersja już na wtryskach) wstępnie na stronie yamahy oglądając to sposób mocowania jak i budowa są bardzo podobne, ale chciałem zapytać na forum czy może ktoś juz robił taki upgrade albo czy ktoś ma wiedzę czy ten amorek nadaje się do fz6 S2. Może ma ktoś możliwość podać wymiary amorka w fz1 długość, średnice itp. Może ma ktoś na przykład dostęp do zdemontowanych amortyzatorów. Proszę o jakieś porady, a może zna ktoś jakiś warsztat który mógłby podmienić sprężynę w moim amorku na taką dobraną do wagi i ile taka usługa mogłaby kosztować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-11 17:14:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-09-23 20:40:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Na początek zainteresuj się bardziej wymiarem sztycy, która wchodzi w główkę ramy, niż długością i średnicą amora, bo będziesz potrzebował całego kompletu od FZ1. Półki, amortyzatory błotnik, piasta, dystanse koła, koło (jeśli jest inne, niż w fz6).
Chyba, że masz na myśli FZS1000. :)

Od siebie polecam amortyzatory z R6 z lat 2003-2005. Nie ma tego fajnego wyglądu, jak UPD, ale jest pełna regulacja. Też jeżdżę z żoną, a fabryczna gąbka z przodu to była udręka w trasie i po mieście, więc rozumiem Cię i znam temat.

http://www.lerecords.com/fz6/r6forkmod.htm


Załączniki:
20180617_091944 - Copy.jpg [1.68 MiB]
Pobrane 178 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-23 22:32:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
enjoi, myślę że koledze chodziło o tylny zawias :)

Też mam ten problem w s1 ale rozwiązanie planuję drastyczniejsze, zmianę całego moto. Nawet jeśli poprawi się tylny zawias to i tak pasażer nie ma za ciekawie na fz6, cały zestaw z pasażerem też jak dla mnie nie prowadzi się tak, jak powinien. Przód robi się za lekki a hamulce mają dużo pracy z takim obciążeniem, widelec za bardzo nurkuje. Samemu wokół komina jest lux, ale mam teraz glownie pomysły na poważniejsze tripy z obciążeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-24 08:29:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
sfazowany napisał(a):
enjoi, myślę że koledze chodziło o tylny zawias :)

Faktycznie, teraz dopiero to widzę, kiedy zwróciłeś mi uwagę. :shock: Nie pomyślałem, żeby najpierw zmieniać tylny zawias. U mnie tył starczyło ustawić na wstępnym napięciu maks i nie dobija z plecakiem i okufrowaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org