Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-10-21 09:59:13 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-04-01 17:19:29
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 530316328
Obecne moto: Yamaha fzs 1000
Witam wszystkich. Opiszę sytuację. Oddałem motocyk do znanego mechanika na regulację zaworów i synchro gaźników. Wcześniej nie było nic słychać, po serwisie słychać łańcuch. Przed serwisem motor ładnie odpalal na zimnym i po chwili wkrecal się super na obroty, teraz potrzebuje długiego rozgrzania żeby dobrze chodził, teraz na zimnym silniku po dodaniu gazu gaśnie, wcześniej tego nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-21 09:59:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-10-21 11:50:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
To znaczy ze ktos zje...zepsul swoja prace. Oddaj im to niech to naprawiaja w ramach reklamacji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-21 11:56:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-04-01 17:19:29
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 530316328
Obecne moto: Yamaha fzs 1000
Oddam na reklamację to gość powie że trzeba łańcuch i napinacz wymienić. A jak to jest u Was na zimnym silniku długo trzeba czekać żeby jechać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-21 12:12:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Skoro przed regulacją
marianos 5891 napisał(a):
Przed serwisem motor ładnie odpalal na zimnym i po chwili wkrecal się super na obroty, teraz potrzebuje długiego rozgrzania żeby dobrze chodził, teraz na zimnym silniku po dodaniu gazu gaśnie, wcześniej tego nie było.

To moim zdaniem ewidentnie coś skopali.Kwestia tego co to za mechanik,czy jak oddasz na reklamację,to jest w stanie poprawić to co spaprał,czy będzie wymieniał po kolei części,a ciebie doił jak "dojną krowę".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-21 13:09:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marianos 5891 napisał(a):
Oddam na reklamację to gość powie że trzeba łańcuch i napinacz wymienić.


jeśli to dobry mechanik, z renomą powinien przyjąć i naprawić - szkoda psuć sobie renomę. jesli to "dobry" mechanik - będzie kręcił.
To tak jak z BikeMaster'em w Gdańsku - opinie mają "dobre" czyli "kupiłem moto i nie ma problemów" ale jak koleś ode mnie z biura kupił u nich 20 letnią CBR600 to okazało się że ma niedopałek papierosa w airboxie, zasyfione gaźniki i kamyki w zbiorniku paliwa. I ok, moto w tym wieku ma prawo (poza kamieniami) mieć takie duperele do zrobienia, ale przy mnie (bo byłem z nim oglądać) ichni mechanik twierdził ze wymienili olej i wszystkie filtry - paliwo, powietrze, czyścili gaźniki ale ich nie regulowali więc lekko pływa. I teraz jak dla mnie to od razu podchodzę do tego co mówią z nieufnością, Jeśli trafi się sprzęt od nich który będzie wydawał się zdrowy to kupię, ale poproszę o listę tego co zrobili, potem oddam do swojego mechanika na weryfikacje, i jeśli okaże się że coś nie halo, to dostaną fakturkę za serwis i będę z nimi szedł na noże robiąc im smród w necie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-21 13:16:08 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
misiakw napisał(a):
marianos 5891 napisał(a):
Oddam na reklamację to gość powie że trzeba łańcuch i napinacz wymienić.


jeśli to dobry mechanik, z renomą powinien przyjąć i naprawić - szkoda psuć sobie renomę. jesli to "dobry" mechanik - będzie kręcił.
To tak jak z BikeMaster'em w Gdańsku - opinie mają "dobre" czyli "kupiłem moto i nie ma problemów" ale jak koleś ode mnie z biura kupił u nich 20 letnią CBR600 to okazało się że ma niedopałek papierosa w airboxie, zasyfione gaźniki i kamyki w zbiorniku paliwa. I ok, moto w tym wieku ma prawo (poza kamieniami) mieć takie duperele do zrobienia, ale przy mnie (bo byłem z nim oglądać) ichni mechanik twierdził ze wymienili olej i wszystkie filtry - paliwo, powietrze, czyścili gaźniki ale ich nie regulowali więc lekko pływa. I teraz jak dla mnie to od razu podchodzę do tego co mówią z nieufnością, Jeśli trafi się sprzęt od nich który będzie wydawał się zdrowy to kupię, ale poproszę o listę tego co zrobili, potem oddam do swojego mechanika na weryfikacje, i jeśli okaże się że coś nie halo, to dostaną fakturkę za serwis i będę z nimi szedł na noże robiąc im smród w necie.


chore czasy ale trzeba brać wszystko na papier: notatka z pieczątką, fv, rachunek - wszystko rozpisane co było robione bo przy adnotacji "naprawa moto" nic nie ugra się z reklamacją jeśli nie mamy dowodu...

wyjątkiem są sprawdzeni mechanicy :)

np. w Krakowie mogę polecić Michała Pogodę vel " Beczka"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org