Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-12-16 11:39:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Witam

Po zakupie mojego FZS600 zauważyłem, ze zegar mi przygasa w momencie użycia hebla z przodu. Po konsultacji z kolegą doszliśmy do wniosku, ze któryś z punktów masy w moto jest zaśniedziały lub obluzowany i z stad to przygasanie zegarów.

Pytanie gdzie są fabrycznie umiejscowione mocowania masy w FZS600?

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeżeli pytanie wydaje się wam bez sensu.

pozdrawiam Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-16 11:39:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-12-16 12:18:12 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Główny punkt masowy jest przy silniku, warto tam czasami zajrzeć i zakonserwować. Ale skupił bym się bardziej nie na mocowaniu, a na złączach zbiorczych. Popatrz sobie po instalacji, zobaczysz kilka złączy z czarnymi przewodami, zakończonych z jednej strony dekielkiem, albo złączem z kilkoma mostkami, już nie pamiętam.
Ogólnie dobrze jest sobie porozpinać złącza i potraktować je środkiem do konserwacji. A spadki napięcia? Powiem Ci, że FZS po prostu ma chyba już taki urok, z tyłu są dwie żarówki od stopu, które mocno obciążają instalację i przygasania raczej się nie pozbędziesz, przynajmniej mi się nie udało, a samemu robiłem nową instalację na przekrojach przewodów +1 od fabryki. FZS na niskich obrotach nie ma praktycznie ładowania, także nie wymagajmy od niego zbyt wiele :)

Możesz też pociągnąć sobie przewód bezpośrednio z reglera na plus akumulatora, pominiesz chyba ze 2-3 złącza, na których potrafią być solidne straty rzędu 1V nawet.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-16 12:32:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Oky reasumująć czy warto walczyć o to przygasanie czy i tak walka nie ma sensu - jest to drobiazg ale lekko irytuje wieczorami, do tego to moje pierwsze moto więc z 19 letniego dziadka próbuje zrobić nastolatka (tak wiem nie ma to sensu) :wink:

PS: ma ktoś jakąś fotkę tego mocowania masy przy silniku, szukać od dołu ?

pzd Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-16 13:00:20 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Łukasz P napisał(a):
Oky reasumująć czy warto walczyć o to przygasanie czy i tak walka nie ma sensu - jest to drobiazg ale lekko irytuje wieczorami, do tego to moje pierwsze moto więc z 19 letniego dziadka próbuje zrobić nastolatka (tak wiem nie ma to sensu) :wink:

PS: ma ktoś jakąś fotkę tego mocowania masy przy silniku, szukać od dołu ?

pzd Łukasz


Sens przejrzenia elektryki jest zawsze i na pewno nie wyjdzie Ci to na złe, jak potraktujesz złącza jakimś elektrosolem :).

Mocowanie masy najprościej znaleźć, idąc po przewodzie masowym od akumulatora. Będzie po prawej stronie, z tyłu silnika, z bardzo dobrym dostępem. Odkręcasz, czyścisz wszystko papierem ściernym i smarujesz. Ogólnie do tego typu styków i klem na aku mogę Ci polecić, żebyś sobie kupił tubkę np. Electrix od cx80. Złącza też tym można traktować, ale dużo roboty i syfu się robi, także do nich wystarczy Ci elektrosol :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-16 13:15:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ja bym przejrzał, bo jak przygasa to mżliwe że masz gdzieś przebicie na masę z plusa światła stopu (jesli na obu heblach to samo) lub czujnika z pdzodu (jeśli na jednym) więc spora szansa ze wyłapiesz to zanim coś powazniej się sypnie..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-20 23:39:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Witam

Przeczyściłem dziś punkt mocowania masy na silniku oraz konektory dwóch kabli przy klamce hebla. Efekt ten sam dalej subtelne przygasanie zegarów. Mój znajomy twierdzi, że tak będzie bo w trakcie hamowania jest zwiększony pobór prądu do lampy tylnej a układ nie posiada kompensacji pojawiającej się nadwyżki na prąd.

Z kolejnych rewelacji dziś trzykrotnie zgasło mi zasilanie świateł z przodu i wyświetlacza biegów (do tego układu mam podpięte przez osobny przekaźnik grzane manetki, woltomierz oraz ładowarkę USB - prąd w tych urządzeniach pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka i włączeniu świateł), po sprawdzeniu bezpieczników i poruszaniu nimi układ działał. Awaria pojawiła się dziś, co dziwne w tym układzie jeżdżę już od 2 miesięcy i nie było problemu nawet jak wszystkie urządzenia były włączone. Czy ktoś ma pomysł o co kamam :?:
PS: To moto mam od 3 miesięcy i jest to mój pierwszy motocykl, po transakcji dostałem reklamówkę części zamiennych w tym regulator napięcia itp. wykonując serwis podstawowy i rozbierając moto stwierdziłem, że ktoś tam robił sporą rzeźbę z elektryką. Tak wiem czego miałem się spodziewać po roczniku 2002 :moto: :oops:

pzd
ŁP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 13:51:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Łukasz P napisał(a):
Czy ktoś ma pomysł o co kamam

Łukasz P napisał(a):
ktoś tam robił sporą rzeźbę z elektryką.

jak nie masz oryginalnej instalacji to cięzko będzie diagnozować nie widząc moto. odepnij wszystko dodatkowe i sprawdź czy przygasa w momencie gdy alternwtor działa na pełnych obrotach, czylu tak z minimum 4 tys obrotów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 14:59:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Masz podłączony woltomierz, ile podaje?

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org