Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-01-14 10:13:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Niestety potwierdzam, mój mechanior również przestrzegał przed odpalaniem dla posłuchania silnika, szczególnie jeśli motocykl jest przemarźnięty. Mi to wyjaśnił jeszcze w ten sposób, że oprócz braku właściwego smarowania przy rozruchu, to nawet jeśli potrzymamy go na tyle długo żeby woda w układzie chłodzenia się zagrzała i włączył wentylator, to i tak olej jest jeszcze chłodny i nie wygotują sie z niego wszelka wilgoć i syfy. W zasadzie w tych spalinach zimnego silnika jest mnóstwo syfu który kondensuje i zostaje w oleju zakwaszając go i degradując. Przyspiesza to korozję metali w silniku. Jesli już się odpali i pojeździ tak żeby cały silnik wygrzał się razem z olejem to ok, ale przepałki na zabicie zimowej handry = topienie szczeniaczków.... może nie tak to ujął, ale sens oddaje

Jakaś stara japońska mądrość mówiła że zużycie silnika mierzy się nie kilometrami lecz uruchomieniami na zimnym :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-14 10:13:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-01-14 12:11:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
misiakw napisał(a):
Janusz81 napisał(a):
Uważam, że teraz problem tkwi w akku.

racze nie. Proble,m tkwi w odpalaniu jedynie na luzie. pisałem - nowe aku potrafi mieć takie fuckupy. mam do roboty 4 km, jak jest zima i ślisko zdarza mi się latać prawie jak furą, rzadko przekraczając 4 tys obrotów, wtedy po tygodniu takiej jazdy widzę problemy z odpalaniem. jak latam tak w okolicach 6 tys obrotów to moto "ogarnia" temat, ale jak odpalę grzane manetki an ten czas to znów - nie zdąrzy się podładować. więcj jak Łukasz odpalał na 10 min na luzie czyli w okolicach tysiąca obrotów trudno winić akumulator za to, że alternator nie miał opcji podładowania go

Miałem na myśli niedoładowany czyli słaby aku. Widać, że jak Łukasz P podładował to moto odpaliło od strzała. Napięcie na aku podczas kręcenia zapewne było wyższe niż te wcześniejsze 9,3V i dlatego iskra była lepsza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-14 12:24:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Witam

Koniec z testami odpalania (poprzednio robiłem to dla sprawdzenia czy problem z pompą występuje czy już nie). Aku powędrowało do pomieszczenia gospodarczego, zostało podładowane ładowarką procesorową z opcją aku moto i tak zostanie aż zrobią się jakieś normalne warunki. Aktualnie na Dolnym Śląsku jest pełna zima nie ma nawet co gdybać o jeździe chyba że na sankach.

Oby to już był koniec tych zabaw z Fazerem i sezon 2021 składał się z cykli tankowanie - nabijanie km :moto: - tankowanie ...
Zobaczymy czy Fazer chwyci mnie za serce i zostanie ze mną na dłużej.
PS: Dziękuję wszystkich za pomoc i wskazówki.

pzd ŁP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-14 16:32:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
kiedyś gdzieś oglądałem program jak ludzie z mazdy tłumaczyli że każde zapalenie zimnego silnika to jak przejechanie kilkuset kilometrów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-14 19:29:53 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
marcingda napisał(a):
kiedyś gdzieś oglądałem program jak ludzie z mazdy tłumaczyli że każde zapalenie zimnego silnika to jak przejechanie kilkuset kilometrów.

Widziałem gdzieś to. Dotyczy to wszystkich silników spalinowych,a nie tylko mazdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org