Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-01-21 21:00:07 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Witam

Na wstępie przepraszam jeżeli już było (szukałem ale nie znalazłem odp, która by rozwiała moje wątpliwości).

Jak to jest w końcu z stelażem bocznym do FZS600 2002. Idzie sezon, mam trochę mniej lub bardziej śmiałych planów na podróże moim fzs600 plus dostałem ofertę na zakup kufrów bocznych hebco 40L i tu pojawia się temat stelaży bocznych. Wiem, że FZS600 średnio się nadaje pod boczne kufry, czytałem o problemach z unoszącym się kołem jak tył jest za mocno dociążony itp.

Jak na złość ogólnie dostępne stelaże są do modeli z przed 2002 lub do FZ6. Cen to osobna kwestia.
Pytanie: gdzie kupić stelaż boczny, który będzie pasować i dodatkowo nie będzie stanowił 1/5 wartości motocykla. Do tego czy każde kufry pasują do każdego stelaża czy trzeba coś zmieniać i na co zwrócić uwagę.

PS: Na forum znalazłem post gdzie ktoś kupił stelaż do dużego Fazera 1000 i dorobił w nim coś, że pasowało do fzs600 ale poza zdjęciem z wiszącymi kuframi nie było dopowiedziane co było zmodyfikowane itp.

Czy ktoś ma zdjęcia z takiej przeróbki.

pzd ŁP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-21 21:00:07 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-01-22 09:50:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
co do samej przeróbki ci nie odpowiem, ale jako że troszke z boczniakami latam to na parę innych pytań/tez moge ci cos odpisać

Łukasz P napisał(a):
Do tego czy każde kufry pasują do każdego stelaża

nie. stelarz + kufry to zestaw. w znaczeniu jak masz stelaż monokey, to kufry monokey będą pasowały. Np Kappa, Givi robią stelaże monekey, ale tu też nie jest tak że one pasją do każdego kufra, bo givi do f6 ma stelaż PL351 który w miejscu mocowania jest płaski, oraz PLX351 w którym płyta jest lekko zagięta i wchodzi "pod zadupek" przez co kufry sa nieco inne, masz większą pojemność a nie wystaje tak bardzo. Inne firmy mają inne mocowania, wiem że fabryczne mocowaniua yamahy sa jeszcze inne, do Z650 żony stelaże boczne robi Shad i on ma własny standard zapięcia 3P i kufry monokey nie będą pasowały.

Łukasz P napisał(a):
czytałem o problemach z unoszącym się kołem jak tył jest za mocno dociążony itp.

to nawet nie tyle temat samych kufrów bocznych co po prostu dociążenia tyłu. jak masz ciężar z tyłu, za osią obrotu tylnego koła, to logiczne jest że działa to jak przeciwwaga przez co przy dodawaniu gazu motocykl chętniej idzie na koło albo odciąża przód. prawdę mówiąc kufry boczne mniej "podnoszą" przód niż kufer centralny, bo jednak są bardziej z przodu, w FZ6 nawet jeśli sie nie mylę są w sporej części przed osią koła. dodatkowo to niżej położony ciężar niż kufer centralny, prez co też łatwiej z nim manewrować

Łukasz P napisał(a):
dostałem ofertę na zakup kufrów bocznych hebco 40L

z tego co widzę one mają własny system zapięcia więc musisz poszukać dedykowanego stelaża do tych kufrów albo zrobić go samemu bo nie wygląda skomplikowanie, trzeba tylko płytę dociąć na wymiar i dospawać mocowania
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 10:08:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
dodam swoje trzy grosze

przejechałem z kuframi kilkaset tysięcy km i uważam, że boczne mają zdecydowanie mniejszy negatywny wpływ na zachowanie motocykla- mam na myśli wysokie prędkości
(przy wyborze kufrów musisz brać pod uwagę również ich szerokość o ile dużo jeździsz po mieście)

firma hepco&becker robi bardzo dobre jakościowo kufry, do tych uchwytów które widać na foto (C-BOW) możesz zamontować kilka rodzajów i pojemności kufrów, przez pewien czas miałem takie jak na foto i byłem z nich bardzo zadowolony


Załączniki:
kufry.jpg [248.58 KiB]
Pobrane 210 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 11:52:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Witam

Dziękuję za odp, reasumując jeżeli miałbym odkupić te kufry boczne hebco to jaki stelaż boczny do FZS600 może pasować z tych dostępnych na rynku? Jakoś FZS600 ostro broni się przed dopiskiem touring :wink:
Napisałem do jakiegoś machera co niby trudni się dorabianiem stelaży oraz gmoli ale na razie bez odpowiedzi.
Jakoś boczne kufry bardziej do mnie przemawiają na moto wyprawy niż centralka i torba sportowa przypięta pasami do ogona - niby się da ale większość ludzi narzeka, że co chwilę stają i muszą poprawiać mocowanie.
Mam na wiosce dobrego zawodowego spawacza (łatał mi kolektor wydechowy - prima sort robota) i pewnie zrobi mi przeróbkę tego stelaża od dużego fazera tylko musiałbym wiedzieć jaki zakres zmian do tego fajnie by było jakby udało się tam wmontować te kufry hebco.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 12:03:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Rozumiem, że hepco nie ma w ofercie stelaży bocznych do Twojego motocykla?
zobacz bezpośrednio na stronie
https://www.hepco-becker.de/en/meinbike ... fazer-2000


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 16:52:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2324
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Na forum bartek-keks robi stelaże i gmole, poszukaj na forum. Temat stelaży do fzs600 był kilkukrotnie poruszany.

Przy kufrach bocznych jesli jezdzisz z plecaczkiem to zwróć uwagę na to ile miejsca zostanie na stopę dla pasażera na jego podnóżkach, kufer moze wypychać stope z podnóżka. U mnie w fz6 przy stelazu givi i kufrach givi e360 niestety miejsca na stopy zostalo za mało i we dwójkę z kuframi nie udało się pojechać. Może z mniejszymi kuframi by się udało, tymi 22L otwieranymi od góry...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 17:38:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-17 11:39:38
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Przemyślałem sprawę, FZS 600 nigdy rasowym turystykiem nie będzie. U mnie Fazer to pierwszy poważny motocykl a zarazem przejściowe moto. Najpewniej za 2-3 sezony robię przesiadkę na jakieś ADV typu Suzuki V-Strom DL lub jak mamona dopisze Triumph Tiger 800. Zatem gruba inwestycja w trudno dostępny stelaż nie ma sensu aby go wykorzystać 1-2 razy w roku.
Do tego analizując w roku uda się zrobić max 2-3 wypady dłuższe (np: 5-7 dni) reszta to mniejsze wyprawy gdzie dam radę centralnym. Moim rozwiązaniem są chyba sakwy z materiału np:
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... litrow.jpg
Koszt od 300 do 600 pln w zależności od jakości i modelu ewentualny stelaż jaki wspomoże te sakwy żeby nie wisiały dorobię sam.
Generalnie Fazer tak sobie wygląda objuczony jak wielbłąd zatem chyba odpuszczę temat i pójdę w kierunku materiałówki (wiem, że kufer pod każdym względem jest lepszy) bo przygoda z Fazerem i tak się skończy a do docelowego ADV-a dokupi się już konkretny zestaw pod długie trasy.

dzięki wszystkim za pomoc :)

PS: Dziś na Dolnym Śląsku temp. oscylowała między 12-14 stopni, zatem udało mi się wykroić 2 h przerwy od roboty i wyskoczyć polatać :D nie mniej przestrzegam przed bardzo zdradliwym asfaltem dalej jest ślisko szczególnie tam gdzie słońce nie doszło.

Pzd ŁP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 19:14:21 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-16 19:48:23
Posty: 59
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fortepianino fzs 600
tldr ;) alternatywnie możesz przyjanuszować jak ja i sam se zmontować stelaż z łączników do drewna viewtopic.php?f=22&t=18187&start=30 przedostatni post
+ kufry awina viewtopic.php?f=22&t=9114&start=135 //za 2 uzywki dalem sto pisiąt, nowe masz 80ziko/szt
fakt że dla bezpieczeństwa przykręcałem kufer motylkiem do stelaża a same kufry ekspandorami, ale jak jeździsz z nimi raz na rok to zdaje egzamin
oczywiście można też polować na wingracka..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 19:44:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Łukasz P napisał(a):
Koszt od 300 do 600 pln w zależności od jakości i modelu ewentualny stelaż jaki wspomoże te sakwy żeby nie wisiały dorobię sam.

Osobiście jeśli planujesz potem iść w turystykę to teraz najlepiej się zaopatrzyć w kufry tylko coś uniwersalnego. Pójdź w standard monokey givi, bo oni do większości moto robią stelaże to będziesz zmieniał motocykle a kufry zostaną. Kup teraz kufry już z myślą o przyszłości, ale nie inwestuj w stelaż milionów. Pisałeś że masz spawacza w okolicy, wykombinujcie razem prosty stelaż z profili który on ci go wyspawa a ty przykręcisz przed wyjazdem. Łatwiej będzie ci teraz kupić dobre uniwersalne kufry nawet nieco drożej niż za 2-3 lata jak wydasz spoko kasy w nowy moto. A kufry już będziesz miał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-22 22:00:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2324
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Misiek chyba już po drinku pisał :D

Alternatywą dla kufrów bocznych i sakwy jest duża rolka tzw rollbag np 50 litrów którą możesz przypiąć gumami bagazowymi na siedzeniu pasażera, tak żeby opierała się o kufer centralny. Mam też taką, jedną z tańszych i jest spoko. Przyda Ci się też przy kolejnym motocyklu. Łatwiej ją też zdjąć z moto i zabrać do hotelu niż sakwy boczne materiałowe, rolka przyda Ci się też na inne wypady, nie koniecznie motocyklowe.

Patentu z kątowników do drewna bym nie zastosował w takim mocowaniu poniewaz jest to metal słabo znoszący ciągłe mikro wyginanie przy wibracjach i wybojach, mogą szybko pojawić się zmęczeniowe pęknięcia i dojść do awarii w trakcie jazdy, niebezpieczny temat.


Ostatnio edytowano 2021-01-22 23:01:37 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz
poprawiłem. a tobie się już skończyły wentyle do pucowania u siebie? bo wiesz jak nie masz już czego polerować w oczekiwaniu na gs'a to zawsze mogę ci moje fz6 podstawić do przeczyszczenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-23 10:50:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Tu się pytałem:
https://bartek-keks.wixsite.com/stel-mot

Taka była odpowiedź kilka miesięcy temu.
"Witam stelaz pod sakwy 300 zł a pod kufry boczne 400 zl"

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-24 14:09:25 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mimo, że mam komplet kufrów to chyba zamówię torbę montowaną na stelaż do kufra centralnego
do dyspozycji jest taka
http://www.bmwakcesoria.pl/torba-do-moc ... 40784.html
lub
http://www.bmwakcesoria.pl/torba-bmw-so ... 31613.html

teraz muszę jeździć z bocznymi kuframi, żeby zabrać takie drobiazgi jak zestaw do naprawy opony, apteczka, gaśnica itp.
centralny używam tylko i wyłącznie jak muszę- tak jak w każdym motocyklu ma ogromny wpływ na prowadzenie :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org