Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-03-13 23:53:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-10 20:02:34
Posty: 43
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6n S1
Część Wszystkim. Po zimie włożyłem Aku i po 4 miesiącach stania w garażu mój FZ6N odpalił od strzała...po kilku jazdach Moto znów stało ale raptem 2 tygodnie. Dzisiaj chciałem podregulowac rol gaz i przy nieodpalonej maszynie kilkanaście razy machnąłem manetką do oporu i puszczałem żeby zobaczyć czy do końca płynnie odbija i czy nie trzeba nasmarować. Po czym chciałem odpalić Moto żeby trochę pochodził a tu rozrusznik kręci ale nie chciał odpalić...po kilkukrotnych próbach, kręcenia i dodawaniu gazu w końcu załapał i odpalił , przy czym towarzyszył zapach benzyny. Oczywiście kamień spadł mi z serca bo już myślałem że Moto uziemione. Czy potrafi mi ktoś odpowiedzieć czy takie kręcenie manetką na zgaszonym silniku mogło wpłynąć na to że miałem problem z odpaleniem? Sorka jak moje pytanie brzmi banalnie, ale z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co mogło na to wpłynąć. Dzięki za wyrozumiałość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-13 23:53:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-03-14 00:40:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie powinno mieć to znaczenia w silnikach na wtrysku. Gaznikowce potrafiły się zalewać - jak byłem maly to bawiłem się w kierowanie w zaparkowanym aucie regularnie zalewając ojcu silnik w fiacie :)

Podnosileś bak żeby włożyć akumulator, sprawdź czy opuszczając nie pozaginałeś rurek paliwowych i odpowietrzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-14 00:48:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-11-10 20:02:34
Posty: 43
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6n S1
No sprawdzę jutro, ale raczej zwracałem na to uwagę jak opuszczałem bak...jedynie co to przy podnoszeniu pocieklo mi trochę paliwa z odpowietrzenia na dole...ale to chyba normalne bo bak był do pełna zalany na zimę. Tylko dziwne bo kilka dni jeździłem i każdego dnia odpalał bez problemu a dzisiaj nie chciał ewidentnie po tym jak tą manetką kręciłem na zgaszonym...hmmmm

-- 2021-03-14 15:09:07 --

Sprawdziłem dzisiaj wężyki paliwowe i wszystko jest tak jak powinno być (nic nie jest przyciśnięte). Wszedłem jeszcze w tryb diagnostyczny i były dwa błędy D12 (czujnik położenia wału) i D30 (czujnik pochyłu motocykla) tylko nie wiem czy to stare błędy po poprzednim właścicielu czy właśnie po tym problemie z odpaleniem bo nigdy wcześniej nie wchodziłem w tryb diagnostyczny. Skasowałem błędy i jak narazie normalnie odpala, no nic zobaczę za jakiś czas czy wskakują do pamięci jakieś błędy...i czy znów pojawi się problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org