Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-03-16 19:19:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-02-24 19:32:28
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Czesc Panowie. Z racji tego ze sezon tuz tuz , zabralem sie za sprawdzenie luzow zaworowych . Luzy mierzylem zgodnie z manualem , czyli 1 tlok w gmp , mierze luz , pozniej przekrecam magneto o 180° itp. Wyszlo mi w miare spoko , na granicy jest jeden zawor ssacy 0,12 . Zastanawia mnie jedna rzecz .Skusilem sie zrobic jeszcze inne pomiary , tylko teraz wszystkie krzywki byly skierowane do gory . No i wyniki tez sa calkowicie inne , najgorzej jest ze ssacymi , dwa maja (0,10 i 0,11) a wydechowe mieszcza sie w widelkach chociaz pomiary sa inne . Pytanie do was , dlaczego jest taka roznica ? Na jaki sposob mierzenia zwracac uwage ? Taki luz nie przechodzi , trzeba korygowac , prawda ?
I jeszcze jedno, na napinaczu zostaly mi sie 3 zabki , czyli dolatam ten sezon ? Ktos pisal ze tak sie nie sprawdza zuzycia lancuszka ale to co , mam sciagac walki , i rozkuwac lancuszek zeby zmierzyc jaka ma dlugosc ? Duzo pytan ale licze na wasza pomoc , z gory dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-16 19:19:28 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-03-16 21:42:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Po to są serwisówki żeby się nie zastanawiać nad takimi pytaniami, jest tam dokładnie napisane jak ustawić wał i jak mierzyć. Po co drążyć
Co do łańcucha nie trzeba go rozpinać bo mierzysz ileś tam ogniw a nie cały.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-17 14:50:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
W rowerze do mierzenia rozciągnięcia łańcucha są takie sprytne i tanie przymiary , może do łańcuchów rozrządu też coś takiego jest dostepne ? I tak jak napisał Tuzmen , mierzy się kilka ogniw .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-19 19:52:09 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-02-24 19:32:28
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Po co drążyć..ciekawosc , wiesz jak jest .Wydawalo mi sie ze te miejsce zaookraglone w tej krzywce powinno byc tych samych rozmiarów a nie jest , dlatego chcialem sie dowiedziec czy to jest normalne ale nie wazne , po co drazyc :lol: .Wiecie moze jaka dlugosc tych paru ogniw powinna byc ? bo kurde chyba poł neta przegrzebalem i nic nie moge znalezc , w manualu tez tego nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org