Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-30 16:27:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-06-30 15:51:04
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Witajcie,
Mam wyciek z układu chłodzącego tzn. po uruchomieniu i rozgrzaniu moto, po 2-3 minutach pojawia się kropelkowy wyciek (czyli kropelki sobie kapią, a nie cały strumień płynu) a po kolejnych 2-3 minutach zapala się pomarańczowa lampka (jak się domyślam przegrzania silnika). Jestem umówiony do serwisu na naprawę tej przypadłości i tu pojawia się dylemat z dostarczeniem sprzęciora: czy dojechać na moto? sposób łatwiejszy czy organizować transport - przyczepka itp.? sposób trudniejszy, bo nawet nie mam haka w aucie.
Czy przy takim wycieku i objawach uda się chłodzić silnik powietrzem (odległość 12-15 km)? czy mieliście podobne przypadłości/dylematy?
Będę wdzięczny za opinie.
pozdro,
R


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-06-30 16:27:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-30 16:43:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-01 21:43:22
Posty: 76
Lokalizacja: Wawa
zamow taxi bagazowe , ja bym nie ryzykowal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-30 19:51:05 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-01 17:30:39
Posty: 408
Lokalizacja: Ślesin k\Konina
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 05r
może najpierw powitalnia? A co do tematu to jeżeli chcesz to jedz nic od razu nie powinno się stać. Weź dolej wody na maxa zanim po kropelce wyleci to minie trochę czasu. Zaraz po uruchomieniu ruszaj jedz na najwyższym możliwym biegu. Obserwuj licznik, jak pojawi się kontrolka przegrzania zatrzymaj się, poczekaj aż silnik ostygnie dolej wody i jedz dalej. Myślę że 15 km to nie daleko i powinieneś dojechać. Ale uważaj na kontrolkę od przegrzania. Najlepiej nie przykręcaj zbiornika paliwa ułatwi ci to dolewanie wody. Jak pojedziesz mądrze to dojedziesz i nic się nie stanie.
Nie odkręcaj korka od wlewu cieczy chłodzącej gdy silnik jest bardzo rozgrzany może wystrzelić i poparzyć. Nie dolewaj zimnej wody gdy silnik jest mocno rozgrzany może pęknąć blok silnika bądź głowica.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-30 23:00:39 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Ja tam bym jechał. o ile oczywiscie jest tak jak opisales. watpie zeby wylecialo ci tego tyle zeby był problem. najwżej jak masz obawy to tak jak maniu napisal dolac i spokoj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-07-01 20:27:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-06-30 15:51:04
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Powitalnia odhaczona!
Zrobiłem tak:
odpaliłem moto i zrobiłem dziś kilometr, trochę pokapało w trakcie jazdy, trochę na postoju na skrzyżowaniu ale lampka się nie zapaliła. No to zrobiłem jeszcze 20 km po mieście i czasem na światłach sobie pokapało a czasem wcale... czyli dolewam płynu po korek i w piątek do serwisu na moto.
Pozdro,
R


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org