Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-12-27 16:44:09 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-08-26 19:03:52
Posty: 34
Płeć: Mężczyzna
W nadchodzacym nowym roku przed sezonem chce wymienic u siebie rozrzad,wyregulowac luzy zaworowe,wyczyscic gazniki.
O ile gazniki pare razy juz czyscilem,rozrzad w swoich samochodach wymienialem wiec tu bedzie chyba podobnie ale zaworow na plytkach nie robilem nigdy.Koszt w/w napraw z czesciami wyjdzie w przyblizeniu polowe ceny motocykla wiec sie za to sam zabiore.Do wymiany rozrzadu co musze kupic ? lancuch,slizgi,napinacz,jakies uszczelki?Wiadomo olej,plyn chlodzacy,filtry.
Plytki kupie dopiero po sciagnieciu czapki i pomiarach.Czesci z tego co wyczytalem najlepiej kupic w aso choc tanio nie bedzie ale pewnie.Luzy zaworowe mierzymy na zimno ale raczej nie chdzi o temperatury od +10 do ponizej zera:) W garazu mam zimno wiec jesli sie wezme za prace to duzo wczesniej musze ogrzac garaz z motorem byte temperatura byla powyzej 10stopni.Ktos z forumowiczow z okolic mysłowic bawil sie zaworami? jesli tak to prosze o kontakt,w zamian za pomoc oferuje cos przydatnego do garazu:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-12-27 16:44:09 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2022-12-29 11:25:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Regulacja zaworów, wymiana rozrządu i czyszczenie gaźników - dobry mechanik ogarnie za około 1000-1500zł więc ja osobiście nie brałbym się za to sam.
Części z ASO to płacenie za to samo - tylko 2x
Do gaźników potrzebna Ci dobra myjka i jeśli całość jest dobra - to wakuometry do synchro (można pożyczyć)
Do zaworów potrzebny Ci szczelinomierz i płytki po parę zł za sztukę (kwestia ile do wymiany)
Do rozrządu potrzebny Ci łańcuszek, napinacz, niekoniecznie ślizgi
Uszczelki oczywiście nowe (zamienniki bez problemu będą działać i kosztować 1/3) Najdroższa będzie pokrywa zaworów i uszczelki śrub zaworowych.

Jak już będziesz wiedział co potrzebujesz to daj znać - bo większość tych części mam na stanie za ścianą ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-12-29 22:58:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-08-26 19:03:52
Posty: 34
Płeć: Mężczyzna
Jesli to nie problem to podesli mi na pw namiary na dobrego mechanika.Szczeze mowiac to z 6-8 lat do tylu za same gazniki placilem gosciowi cos ok 250zl.Potem kupilem niezbedne narzedzia i ogarniam je sam.
3lata do tylu mialem robic to co mam teraz w planie.Bylem u jednego dobrego polecanego tutaj mechanika w Katowicach i zaczelo sie od 1000 potem bylo blizej konca sezonu wyszlo 2500 a jak juz mialo moto byc odane to prawie 4500zl. wiec odpuscilem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: tomo80


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org