Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 10:12:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-09-16 17:34:40
Posty: 41
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S S2
OK. Zgadzam się z Tobą kolego, że nie zmienisz diametralnie pracę skrzyni biegów poprzez zmianę oleju. Jednak wielu motocyklistów zauważa, iż po zmaianie oleju (na innej marki) praca sprzęgła i skrzyni biegów jest lepsz bądź też gorsza. Z uwagi na powyższe dlatego zmaieniam olej z Motula (z tego co słyszałem to jest problem podrabiania tej marki oleju, jak i również z wielu opinii olej przereklamowany) na Valvoline, który to olej jest bardzo chwalony przez wielu kierowców.
Pozdrawiam :wink: .
PS.
Nie trzeba być odrazu bardzo złośliwy cyt. "co ,wiecej koni przybędzie?".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 10:12:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 11:47:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
Keny napisał(a):
OK. Zgadzam się z Tobą kolego, że nie zmienisz diametralnie pracę skrzyni biegów poprzez zmianę oleju. Jednak wielu motocyklistów zauważa, iż po zmaianie oleju (na innej marki) praca sprzęgła i skrzyni biegów jest lepsz bądź też gorsza. Z uwagi na powyższe dlatego zmaieniam olej z Motula (z tego co słyszałem to jest problem podrabiania tej marki oleju, jak i również z wielu opinii olej przereklamowany) na Valvoline, który to olej jest bardzo chwalony przez wielu kierowców.
Pozdrawiam :wink: .
PS.
Nie trzeba być odrazu bardzo złośliwy cyt. "co ,wiecej koni przybędzie?".
Przecież ja to w żart obróciłem, jeżeli Cię obraziłem to , przepraszam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 12:07:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Oleje budzą u nas mega emocje. Wynika to chyba z faktu, że większość z nas traktuje swoje maszyny wyjątkowo i bardzo o nie dba. Ja np. do zrezygnowałem z valvoline bo wydawał mi się za tani :lol: :lol: :lol: kupiłem prawie dwa razy droższego Eneos-a i od razu samopoczucie mi się poprawiło :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 12:09:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2018-04-30 13:12:23
Posty: 25
Płeć: Mężczyzna
Proszę, wróćmy do tematu rozmowy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 14:55:32 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
marcingda napisał(a):
Oleje budzą u nas mega emocje. Wynika to chyba z faktu, że większość z nas traktuje swoje maszyny wyjątkowo i bardzo o nie dba. Ja np. do zrezygnowałem z valvoline bo wydawał mi się za tani :lol: :lol: :lol: kupiłem prawie dwa razy droższego Eneos-a i od razu samopoczucie mi się poprawiło :lol: :lol: :lol:

Wiesz że wielu ma takie obawy. Tani olej = słaby jakościowo, drogi olej = dobry jakościowo. Ja latałem na valvoline w poprzednim sezonie teraz zobaczymy jak wyjdzie albo valovline albo się skusze na 7100 motula bo u mnie w sklepie jest bardzo dobra cena teraz na niego. Ale to zobaczymy jak podjadę do sklepu co będzie na stanie i w jakiej cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2020-03-22 16:58:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Do swojego FZS leję Mannol 7812 za 50 zł już jakieś 6 wymian zrobiłem, kolegi FZS był zalewany 5100 teraz przeszedł na Synpower.

Różnica w pracy skrzyni pomiędzy Mannolem a Motulem - brak. Natomiast różnica na Synpower jest ogromna i takie są fakty. Biegi zmienia się lekko i praktycznie w miejscu. Przepaść.

Tylko dlatego następną wymianę robię już jednak na Synpower pomimo, że jego cena jest bardzo wysoka - 80 zł. Gdybym nie miał porównania to bym też myślał, że olej nie jest w stanie tak zmienić pracy skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Olej silnikowy
PostNapisane: 2020-04-23 14:22:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-04-23 14:09:52
Posty: 1
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Witam wszystkich
Nie udało mi się znaleźć świeżego tematu dotyczącego oleju silnikowego.
Co obecnie polecacie, dodam od siebie, że nie chce już lać Motula, leją to już wszędzie i chyba minęła już era świetności. Spotkałem się już z wieloma złymi opiniami mechaników z prawdziwego zdarzenia i chciałbym coś innego. Oczywiście leje pełny syntetyk 10W40, tego tematu akurat nie chce poruszać :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 15:07:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
temat o oleju jest świeży i ma 8 milionów stron :lol:
RdK napisał(a):
chyba minęła już era świetności

sprzedaję hurtowo motula codziennie i BARDZO BARDZO SIĘ MYLISZ :D 90% rynku w Polsce to motul 5100 i 7100.
Leję 7100 syntetyk i złego słowa nie powiem.

A temat do zamknięcia lub przeniesienia do odpowiedniego działu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 19:19:42 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
RdK napisał(a):
Witam wszystkich
Nie udało mi się znaleźć świeżego tematu dotyczącego oleju silnikowego.
Co obecnie polecacie, dodam od siebie, że nie chce już lać Motula, leją to już wszędzie i chyba minęła już era świetności. Spotkałem się już z wieloma złymi opiniami mechaników z prawdziwego zdarzenia i chciałbym coś innego. Oczywiście leje pełny syntetyk 10W40, tego tematu akurat nie chce poruszać :D


Z górnej póły Bel-Ray EXC, Liqui Moly Racing, mocna półka średnia Valvoline SynPower i ja, wbrew obiegowej opinii, bardzo chwaliłem sobie Castrola Power1 Racing.
Osobiście też nie leję już Motula, bazuję teraz raczej na Valvoline i Bel-Ray. Nie leję, od kiedy po zalaniu SynPowera, zamiast 7100, do FZS-a, wyciszyła się praca skrzyni biegów i na pewno nie pracowała gorzej. A Valvo to 1/2 ceny 7100 :).

rhazz napisał(a):
sprzedaję hurtowo motula codziennie i BARDZO BARDZO SIĘ MYLISZ :D 90% rynku w Polsce to motul 5100 i 7100.


To, że się sprzedaje, nie znaczy, że jest dobry :). Po lekturze kilku tematów na oilclubie, gdzie goście oleje oddają do badań, wychodzi, że Motul to...drogi olej, ze średniej półki ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 20:02:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
glenroy napisał(a):
To, że się sprzedaje, nie znaczy, że jest dobry

nie powiedziałem że jest dobry - chociaż osobiście uważam że 7100 i 300v -> JEST.
Napisałem tylko jaki udział ma w rynku olejowym w PL - więc powiedzenie że "era świetności już minęła" jest grubo nietrafiona :)
Jako potwierdzenie podam Wam moje dane z kwietnia (nie mogę podać Wam konkretnych cyfr (tajemnica firmy)ale są ogromne - procentowy obrót netto)
Motul - 73%
Mannol - 13%
Castrol - 10%
Liqui Moly - 4%
Nie ma tutaj Belraya, valvoline, eneosa i pewnie czegoś jeszcze - ponieważ nie mamy tego w ofercie. Ale myślę że to byłyby cyfry między Liqui a Castrolem. Co ciekawe Liqui to jeden z lepszych olei? olejów?, a w Polsce się go nie lubi :lol:
także...motul trzyma się dość mocno co niestety nie ma swoje plusy i minusy zwłaszcza w mojej sytuacji kiedy motulem handluje każdy za śmieszne pieniądze...ale to temat na zupełnie inną rozmowę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 21:25:18 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
rhazz napisał(a):
nie powiedziałem że jest dobry - chociaż osobiście uważam że 7100 i 300v -> JEST.


7100 i 300V, OK, są to dobre oleje, tylko...do czego? Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że podkręcony estrami, 100% PAO 300V jest olejem do użytku drogowego? ;)

rhazz napisał(a):
Jako potwierdzenie podam Wam moje dane z kwietnia


Wszystko fajnie, ale to są bardzo okrojone dane, tyle sprzedajesz Ty. Ja bym chciał zobaczyć dane z jakiejś konkretnej hurtowni olejowej, jak przykładowo Galon, gdzie boli głowa od wyboru produktów. Ty podajesz Motula, który jest po prostu dobrze zadomowiony w Polskim rynku motocyklowym. Później najtańszą opcję, czyli Mannola, dalej zniesławionego Castrola i na końcu po prostu drogiego LM.

rhazz napisał(a):
Nie ma tutaj Belraya, valvoline, eneosa i pewnie czegoś jeszcze - ponieważ nie mamy tego w ofercie.


Czyli jak sam widzisz, nie jest to najlepsze odniesienie do sytuacji rynkowej. Brakuje chociażby bardzo też popularnego u nas Fuchs-a.

rhazz napisał(a):
Ale myślę że to byłyby cyfry między Liqui a Castrolem.


Valvoline dużo wyżej, ostatnimi czasy staje się naprawdę bardzo popularnym olejem. Ale też dlaczego miał by nie, skoro olej za 100zł, nie odstaje parametrami od prawie 2x droższego 7100.

rhazz napisał(a):
Co ciekawe Liqui to jeden z lepszych olei? olejów?, a w Polsce się go nie lubi


Gdzie się go nie lubi? Wśród motocyklistów? Bo LM swoje kosztuje. Za zachodnią granicą jest to tak samo popularny olej, jak u nas Motul.

rhazz napisał(a):
także...motul trzyma się dość mocno


Motul trzyma się dość mocno, dokładnie z tego samego powodu, z jakiego Alfy to królowe lawet, Renaulty mają podnośniki w logo i nie kupuje się samochodów na F, w tym Francuskich ;).

rhazz napisał(a):
Napisałem tylko jaki udział ma w rynku olejowym w PL - więc powiedzenie że "era świetności już minęła" jest grubo nietrafiona


Napisałeś, jaki ma udział w sprzedaży w sieci, w której pracujesz, nie jako całościowy udział w rynku :). Pomimo, że i tak doskonale wiemy, że będzie to większość rynku, ale nie jest to spowodowane wyłącznie jakością oleju, bo ta, jak pisałem wyżej, jest zwyczajnie na tej mocnej, ale średniej półce. 5100 to syf, 7100 to po prostu dobry olej, 300V jest świetny...ale nie na użytek typowo drogowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 23:09:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Temat oleju to niekończąca się historia. Myślę, że wszystkie oleje mniej lub bardziej znanych producentów (nie mam tu na myśli jakiś no name) są dobre. Każdy z nas ma jakieś preferencje. Na różnych rynkach są popularne inne oleje. Ostatnie lata u nas w bardzo dobrej cenie jest VALVOLINE (przynajmniej jeśli chodzi o motocykle). Najważniejsza sprawa to odpowiedni olej (klasa i lepkość) i częste wymiany (wymieniam nie rzadziej niż co 6tyś) i na pewno w takiej sytuacji producent oleju nie ma większego znaczenia. Pewnie większość z Was tak jak ja jest w stanie ocenić po zapachu czy olej jest już do wymiany. Najgorszą sytuację mam w aucie, bo tam nawet nie ma miarki oleju i nie sposób (przy ograniczonym zaufaniu do serwisu) sprawdzić czy olej został wymieniony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 23:42:22 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
marcingda napisał(a):
Pewnie większość z Was tak jak ja jest w stanie ocenić po zapachu czy olej jest już do wymiany.


Po części tak, szczególnie po zapachu można ocenić to, co jest w amortyzatorach :D, w przypadku silnikowych, nie ma takiej opcji. Akurat wyłącznie dla zasady, w samochodach wymieniam co 10000km, w motocyklach co 6000km, bez względu ile by tam więcej producent przewidywał.

Co do jakości olei opieram się na kartach charakterystyk i badaniach olei w laboratorium, goście z oilclubu mają fioła na tym punkcie i między innymi wiem, czemu taki 300V akuratnie nie nadaje się do typowo szosowego użytkowania :). 7100 jest dobrym olejem syntetycznym, ale...są też w tej samej cenie lepsze, a są też praktycznie tej samej jakości - tańsze :).

To jest jak z napędami, które rhazz oferuje. Każdy kupuje DID-a, ale można mieć równie dobrego AFAM-a i kilka stów w kieszeni ;). Tak samo z klockami hamulcowymi, można mieć Nissiny, ale można mieć też Vesrachy za połowę ceny, gdzie Vesrach produkuje klocki dla Nissina ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 23:44:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
glenroy napisał(a):
Napisałeś, jaki ma udział w sprzedaży w sieci, w której pracujesz, nie jako całościowy udział w rynku

Tak jak napisalem powyzej - podaje wlasny przyklad i z tego co mi wiadomo wszyscy najwieksi dystrybutorzy czesci moto a jest ich 5-6 w PL maja podobnie. Nie mowie tutaj o dystrybutorach olejowych bo tam zasady sa calkowicie inne.
End of story :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-23 23:58:37 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
rhazz napisał(a):
End of story :)


Zgadzam się :). Siedzenie w domu, ewidentnie zaczyna się negatywnie odbijać na mojej psychice :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org