Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-04 21:36:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Też odniosłem wrażenie sponsoringu :mrgreen: jednak nie o to chodzie,to co tu podałem jest o olejach samochodowych(prawie żadna różnica w porównaniu do moto)ale,mam tez na kompie artykół z gazety o tematyce motocyklowej mówiący to samo o typowych olejach motocyklowych z rodzajem ich klas jakościowych(minerał,lepszy minerał,półsyntetyk,hydrokaking,syntetyki z 4,5,6 grupy).W swoim czasie dowiadywałem się też u producenta olejów(castrol) jak to z tym jest i również rozwiał wątpliwości. Skutkiem tego w tym sezonie testuje już trzeci rodzaj oleju syntetycznego(i nic się nie stało a wręcz przeciwnie!): motul,castrol,orlen patinum i każdy jest lepszy od 5100 motula(na którym śmigałem w nieświadomości cały zeszły sezon i kilka poprzednich :oops: ) jednak pomiędzy nimi też są różnice :) W przyszłym sezonie tez się zapowiadają testy kilku firm 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-04 21:36:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-10 23:39:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-09-29 21:30:09
Posty: 7
Lokalizacja: Krk/Irl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1n
Hej

Musze zmienic olej (fz1,2006r) ,ale poprzedni wlascicel nie wie jaki olej byl zalany . Motocykl ma 8,5k przebiegu .
Naczytalem sie tyle roznych opini na temat olejow i mam metlik totalny. Czy jesli byl polsyntetyk to czy moge wlac full syntetyka ?? Ile ludzi tyle jest opini na ten temat .

Tak w kilku zolnierskich slowach , lac syntetyk czy polowke ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-11 00:58:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Niema różnych opinii są tylko mity i fakty a fakty mówią :stać cię -lejesz syntetyk nie stać cię zmień hobby :)
A tak na serio bardzo dobrze zrobisz jak zalejesz syntetyka,motocykl ci się odwdzięczy lepszym wkręcaniem na obroty i wyższą kulturą pracy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-11 02:38:35 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
tm fazer napisał(a):
wbić do głów,że nic się nie wypłuka


Czy ty tą wiedze posiadasz z gazet czy z praktyki ? ;)
A po drugie, kazdy olej będzie lepszy od orlenowskiego.


martt, świeże moto więc lej syntetyk (np Castrola 10w50)

tm fazer napisał(a):
Niema różnych opinii są tylko mity i fakty a fakty mówią :stać cię -lejesz syntetyk nie stać cię zmień hobby :)
A tak na serio bardzo dobrze zrobisz jak zalejesz syntetyka,motocykl ci się odwdzięczy lepszym wkręcaniem na obroty i wyższą kulturą pracy!


Jezeli mowa o nowym to się zgodze. Przy dużo większym przebiegu bedzie kopcił aż miło ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-11 20:15:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-09-29 21:30:09
Posty: 7
Lokalizacja: Krk/Irl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1n
oki , to leje syntetyka na wasza odpowiedzialnosc Panowie :wink:

juz tylko ostatnie pytanie , CASTROL POWER 1 RACING 10W/40 czy Motul 7100 10w40


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 02:07:52 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Szopix toż do cholery pisałem że śmigałem na każdym z wymienionych olei(w jednym sezonie przy zmianie co 5kkm)
Kopcić to ci się może ale głowa od tych wyczytanych bzdur lub od przepuszczających uszczelniaczy albo pierścieni na tłokach(no nie mogę jak mocno zakorzeniają się w Polskim narodzie mity :) )
Czytaj dokładnie posty :evil:
A co do orlena śmigałeś czy bzdur się naczytałeś?Ja i koleś któremu go zaproponowałem(rf 600)zrobiliśmy na nim 5kkm i mogę go z czystym sumieniem polecić,jest idealny na upały jakie w tym sezonie były(czego nie mozna powiedzieć o 5100 motula) i to w takiej cenie!!!
Pomimo wszystko najlepiej jak dotąd śmigało mi się na motulu 7100 żeby nie było że mam interes w promowaniu orlena ;)
Peace dalej nie będę przekonywał,każdy zrobi jak uważa wolny kraj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 09:29:10 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
tm fazer napisał(a):
A co do orlena śmigałeś czy bzdur się naczytałeś?Ja i koleś któremu go zaproponowałem(rf 600)zrobiliśmy na nim 5kkm i mogę go z czystym sumieniem polecić,jest idealny na upały jakie w tym sezonie były(czego nie mozna powiedzieć o 5100 motula) i to w takiej cenie!!!
Pomimo wszystko najlepiej jak dotąd śmigało mi się na motulu 7100 żeby nie było że mam interes w promowaniu orlena


A w czym widzisz róznice? bo raczej to czy olej jest dobry czy zły można poznac po zużyciu silnika, a to ciężko zauażyć. ja latam na 5100 i nie zauważyłem nic niepokojącego w ciepłe dni,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 11:51:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Oczywiście nie były to jakieś wyrafinowane testy na zużycie materiałów(swoją drogą niewiele firm na świecie prowadzi takie testy) ale porównawcze na ten przykład:\
Motul 5100 jak zimno do 10oC zachowuje się przez pierwsze kilometry nieźle do rozgrzania potem silnik pracuje głośniej od orlenowskiego(czy tam każdego syntetyka jakiego używałem)gorsze wkręcanie na obroty dopóki silnik się zajebiście nie rozgrzeje a jak się rozgrzeje to przebijanie z 1 na 2 staje się obawą czy skrzyni nie rozpierdoli. W upały jest jeszcze gorzej bo wszystkie opisane rzeczy występują prawie natychmiast. Po zalaniu każdego syntetyka ze stawki znika problem z waleniem skrzyni biegów czy to przy małych obrotach czy przy odcince.Jeszcze kilka innych spostrzeżeń mam ale teraz nie mam czasu opisywać.
Wszystko dotyczy maszyn typu fzs 600,thundercat,rf 600,gs 500,Tdm 900, gdzie napierdziela skrzynia albo chodzi głośno silnik(gs 500) wtedy bardzo łatwo wychwycić różnice!

Maciek zalejesz syntetyczny olej to zauważysz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 12:26:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
tm fazer napisał(a):
Szopix toż do cholery pisałem że śmigałem na każdym z wymienionych olei(w jednym sezonie przy zmianie co 5kkm)

Co to za przebieg? Ja rozumiem jakbyś zrobił z 20 tysia i potem rozebrał silnik. Wtedy mozna stwierdzić który jest lepszy który gorszy.

tm fazer napisał(a):
Kopcić to ci się może ale głowa od tych wyczytanych bzdur lub od przepuszczających uszczelniaczy albo pierścieni na tłokach(no nie mogę jak mocno zakorzeniają się w Polskim narodzie mity )


Moja wiedza nie pochodzi ze sponsorowanych artykułów czy w ogole z gazet ;)

Widziałem silniki po oleju orlenowskim i wiem jaki syf to cos zostawia.


pozdro

ps. nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Szopix napisał(a):
Czy ty tą wiedze posiadasz z gazet czy z praktyki ?


Nie zmierzam dalej ciągnąć tematu bo to sensu nie ma ale nie doradzaj zmian póki sam tego nie przetestowałeś.


Ostatnio edytowano 2010-10-12 12:54:31 przez Szopix, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 12:46:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Szopiks dobrze się czujesz? Pisze jak byk że sam na własnym sprzęcie i nie tylko to testowałem w dupie mam gazety dopóki sam tego nie zauważę i daleki jestem od sugestii różnego typu choć słowo pisane oczywiście też ma znaczenie!!!!! Od jakiegoś czasu robię mechanikę motocyklową wcześniej sporadycznie(kolegom) teraz coraz częściej innym .Więc moja teoria już dawno przerodziła się w praktykę!A skłonność do eksperymentowania mam w genach ;)
ps czytaj uważnie posty ze zrozumieniem!


Ostatnio edytowano 2010-10-12 22:33:55 przez tm fazer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 14:31:29 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
tm fazer napisał(a):
Maciek zalejesz syntetyczny olej to zauważysz :)


Jeździłem na syntetyku i po zmianie na pół zauwazyłem jedynie tyle że mniej oleju brał mi kocur ( z tym że juz miał troche nalatane) ale co do dzwieków nie odczułem róznicy, i tak samo po przejsciu z castrola na motul. Nie mam pojęcia który olej leprzy ale osobiście mysle że obojetne jesli jest zgodny z tym co przewiduje producent ( i liczy sie tylko klasa oleju a nie marka)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 15:01:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2007-02-05 13:46:45
Posty: 63
Lokalizacja: Racibórz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
Witam,
A ja mam zalany Motul 300V. W porównaniu do Motula 5100 to skrzyni wogóle niesłychać.
No i też nie zauważyłem żeby mi go brało, a zrobiłem na nim już 6k km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-12 22:23:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
leszek_o właśnie o to chodzi że jeden usłyszy,poczuje a drugi nawet nie wie że panewka przekręcona ;)
300v to topowy olej i niestety bardzo drogi ale jest na mojej liście do przetestowania ciekaw jestem jak się ma do 7100

"Jeździłem na syntetyku i po zmianie na pół zauwazyłem jedynie tyle że mniej oleju brał mi kocur ( z tym że juz miał troche nalatane) ale co do dzwieków nie odczułem róznicy, i tak samo po przejsciu z castrola na motul. Nie mam pojęcia który olej leprzy ale osobiście mysle że obojetne jesli jest zgodny z tym co przewiduje producent ( i liczy sie tylko klasa oleju a nie marka)"

Tak jak pisałem nie na wszystkich sprzętach różnice są od razu wyczuwalne(masz cbr tej nie robiłem nie zmieniałem więc nic nie powiem) co nie znaczy że nie istnieją i ty może ich nie zauważasz bo nie chcesz nie umiesz dostrzec lub z innych powodów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-13 00:01:46 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
tm fazer napisał(a):
Pisze jak byk że sam na własnym sprzęcie i nie tylko to testowałem

Twierdzisz ze zmieniałeś olej na syntetyczny w pojezdzie który latał ładnych pare tysięcy na mineralnym i się nie rozszczelnił? I najlepiej jezdzić na syntetycznym nawet jak Ci go pali litrami ? Mam inne doświadczenie w tej sprawie. Polecasz kazdemu taką zmiane a nie zdajesz sobie sprawy czym to grozi.
To jest jedyna rzecz w której sie z Toba nie zgadzam. Oczywiscie, syntetyk jest najlepszy ... ale nie do kazdego silnika.

Sytacja wygląda tak samo jak "wielka kłótnia" w sprawie zawartosci tlenu w powietrzu. Racji nie masz ale dalej brniesz w zaparte.

koniec ot.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2010-10-13 00:46:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Co do dyskusji o tlenie miałem,mam i będę miał racje-prawa fizyki!
Rozumiem że niektórym trudno było zrozumieć o co mi wo gule chodzi,trudno nie wszyscy są tak inteligentni jak ja heheh :D :mrgreen:

Co do oleju tak masz rację rozszczelni się wszystko i sprawny silnik z lat 90tych latający na mineralu(taki jak mojego ojca honda acord 93r 185kkm)po zalaniu syntetyka przeciekał z każdej możliwej dziurki i pod koniec swojego żywota wybuchł(nadal lata aż miło) :lol:
To samo dotyczy motocykli tylko tu jest trochę lepiej bo przechodzimy raczej z półsyntetyka i proces destrukcji trwa trochę dłużej.

Ogarnij się i myśl lub raczej nie myśl :) THE END


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org