Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-27 06:00:50 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-27 05:42:18
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 2002
Dobry wszystkim!

Historia wyglada tak.. kolega zgubil kluczyki do mojego fz6.. ja wczesniej zgubilem pierwszy komplet.. a wiec nie zostalo nam juz nic :) Problem polega na tym.. ze z kluczykami byl odrazu pilot do alarmu w ktore wyposazone jest moto- Datatool System 3.

W najwiekszym skrocie.. rozkrecilismy wszystkie stacyjki i zmienili na kupione z ebaya.. kupilem tez piloty do alarmu... ale te trzeba zaprogramowac.. a z pewnych powodow teraz tego zrobic nie moge..

I tak okazalo sie, ze stacyjka jest ze starszego fazera.. i wtyki stacyjki byly tak samo zakonczone jak te od strony motocykla.. czyli oba zenskie... jako ze nie udalo nam sie kupic takich wtyczek.. postanowilismyzlutoweac je kolorami... i wszystko bylo fajnie tylko zostal jeden kabel koloru brazowego bez pary.
Po wlaczeniu zaplonu elektryka dziala, swiatla, klakson dzialaja.. kierunkow brak i rozrusznik takze nie startuje...

ale to w koncu nic dziwnego bo jest alarm.. a wiec skontaktowalem sie z gosciem co to twierdzi ze ma taki samalarm.. i jego "obejscie" polega na wypieciu wtyczki z elektroniki..i wtedy jest tak jakby alarmu nie bylo.. I jego zdaniem to ze moto nie startuje to wina niesparowanego kabla a nie alarmu.

Alarm staruje zarowno rozrusznikiem jak i kierunkowskazami (jak robi bip,bip, albo ijoo, ijoo ;) ) Wiec ja na chlopski rozum biore ze to alarm dalej nas odcina.. Problem polega na tym ze kolega idzie w zaparte i mowi ze on swoj odpiol w ten sposob jak zaczol alarm swirowac moto odpalil i pojechal.

No wiec jak to jest.. czy ktos ma jakies rady doswiadczenie w tejze materii.

Dzieki z gory.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-27 06:00:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2010-01-27 10:16:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
Wendigo napisał(a):
Alarm staruje zarowno rozrusznikiem jak i kierunkowskazami


no czegoś chyba nie zrozumiałem, alarm jak się włącza to kręci rozrusznikiem ?!?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-27 10:37:44 
Zajrzyj tu: viewtopic.php?f=28&t=163
Potem pomożemy :wink:


Góra
  
 
PostNapisane: 2010-01-28 00:37:23 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-27 05:42:18
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 2002
Cytuj:
no czegoś chyba nie zrozumiałem, alarm jak się włącza to kręci rozrusznikiem ?!?


ok, chyba nieprecyzyjnie sie wyjasnilem..

z tego co ja to rozumiem alarm pelni role imobilaizera.. jest "po srodku" ukladu elektrycznego odlaczajac zaplon dopuki nie dostanie autoryzacji z pilota..

po przekreceniu kluczyka (przed wypieciem alarmu) uruchamias sie alarm (wyje i miga) po pewnym czasie przestaje.. mam swiatla, czujnik pokazuje neutralny, dziala klakson ale motor nie kreci.. nie ma teraz kierunkowskazo/awaryjnych.. Po wypieciu alarmu jest to samo tylko alarm juz nie wyje rzecz jasna :)

to co probuje w tej chwili stwierdzic to nabrac pewnosci czy to wina alarmu czy niesparowanego kabla z motoru.

Cytuj:
Zajrzyj tu: viewtopic.php?f=28&t=163
Potem pomożemy


uwierz mi kolego ze przeczytalem to na samym poczatu.. szukam pomocy na wielu forach polskich i zagranicznych.. wiem ze to nie ladnie tak wpadac i pytac nie dajac nic od siebie.. gdybym mial gwarancje ze dostane na tym forum odpowiedz na swoje pytanie zostal bym tutaj i opowiedzial o swoich przyodach dwukolowych od motorynki poczawszy..
Wydawalo mi sie wieksza ignorancja wpadanie tam i napisanie dwuch zbednych zdan o sobie niz nie zrobienie tego w ogule.. a Ty jak myslisz?


Ostatnio edytowano 2010-01-28 02:08:13 przez Wendigo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 00:46:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Kolega tamten dobrze Ci podpowiada, jest możliwość rozbrojenia alarmu, wystarczy znależć wtyczkę dwu-pinową i wsadzić zworkę jak było w oryginale ( w oryginalną instalację motocykla nie alarmu!! ), specjalnie producent zostawił zworkę i kostkę by podpiąć się alarmem.

Ta kostka występuje w fazerze, tak samo jak w kocie ( nawet Robqie kiedyś zarzucił foto tej kostki )

Alarm odcina przeważnie przekaźnik a co za tym idzie rozrusznik, często są poprowadzone przewody na moduł zapłonowy, do krzykaczki, więc jeśli zworka nie pomoże to trzeba się go pozbyć bezpowrotnie.

Kostka znajduję się w okolicy punktów PQRS
http://www.wiringdiagrams21.com/wp-cont ... iagram.png


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org