Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-03-14 12:50:10 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-14 12:37:27
Posty: 30
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
WItam!
Mam kilka pytań dotyczących fzety.
Przebieg mojej to 7 z kawałkiem i juz posypały sie łożyska główki ramy- gumowanie,stoppie. Narazie luzy są lekkie wiec chciałem zrobić to po polsku czy skręcic na jakis tysiac km. Wczoraj chciałem zdjąc półke ale jak zdjałem lampe to zobaczyłem że do pułki jest przymocowana stacyjka, milion kabli i stelarz pod lampe na 2 śrubach. Da rade to dokrecic bez wyjmowania lag? bo jednak cięzko sie dostać do tego wszystkiego jak lagi są na miejscu. Pytanie brzmi jak zdjąc półke żeby dokrecic łożyska, oczywiście po najkrótszej linii oporu?

Prosiłbym o zdjęcie jak u was są założone podkładki na przedniej ośce. Chodzi o to ze przede mną koleś zmieniał opony i sądze że zgubił 1 podkładke. Objawia sie to tym że tarcza lekko przytarła o adapter zaciska hamulcowego...

No i trzecia sprawa to takie pytanie z ciekawości, wywalał ktos katalizator?
Chodzi mi o to zgrubienie na rurce która łączy puszki wydechu z kolektorami. Zastanawiałem sie czy przecięcie tego w połowie i wypatroszenie nie dało by lepszego brzmienia?


Pozdrawiam Łukasz i czekam na odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FZ6N 2006 kilka pytań
PostNapisane: 2010-03-14 12:50:10 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-03-14 14:18:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Kolego co do dokręcania to ma bardzo krótkie nogi, jeśli jeździło i nagle się zrobiło za luźno to łozysko kwalifikuje się do wymiany. Dokręcasz i masz tylko wrażenie że jest ciaśniej a tak naprawdę łożysko stoi w miejscu na sztycy a nie pracuje jak powinno. Nowe koyo komplet plus uszczelniacze ok 130zł, drugie tyle dołóż na wymianę i masz spokój.

Jak ktoś Ci zgubił podkładki to najpierw sprawdź czy nie masz podkładek pod zaciskami, bo takie patenty się zdarzają.

Jak chcesz rozpruć kata i zostawić pustego to życzę powodzenia, po wypruciu go wstaw lepiej rurkę o Fi 110% tego co masz na wyjściu. Chociaż prucie katalizatora może okazać się że nagle stracisz dół, zyskując lepszy wydźwięk, i motong może się dużo lepiej kręcić, coś za coś.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-14 16:04:37 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-14 12:37:27
Posty: 30
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Łożyska jestem w stanie zmienić sam jeżeli w moim są bierznie progowe?

Dokładnie, musze zobaczyc co i jak przy zacisku.

A co do katalizatora to miałem na myśli zrobienie czegoś takiego z tamtej rury:

http://allegro.pl/item948479868_scorpion_decat_fazer_600_fz6_fz_6_04_09_akrapovic.html

Mam w domu spawacza wiec nie bedzie problemu z usunięciem kata i wstawieniem w te miejsce takiej samej rurki żeby nie było tego zgrubienia, i tym samym wyjdzie to co na allegro. Chyba że się gdzieś mylę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-14 16:27:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Mogą być bieżnie bez progu, nie pamiętam jak w FZ6N ale może poprzedni właściciel coś zmienił nie daj boże. Ogólnie w razie czego dospawuje się dwie nakrętki na każdej bieżni po przeciwnych stronach i już masz punkt zaczepienia. To taka rada w razie czego, ale zawsze w główce ramy jest wcięcie do wybijania.

Wiem o co Ci chodzi, tak z ciekawości spytaj sprzedającego jakie jest Fi tej rurki, to zobaczymy jak to ma się do wyjścia z kata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-14 16:52:16 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-14 12:37:27
Posty: 30
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Poprzedni właściciel nic nie ruszał, to akurat wiem ;) łożyska już znalazłem 130zł ;)

A co do rury to nie wiadomo jak to sie bedzie miało do charakterystyki. Dam znać jak się czegoś dowiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org