Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-03-23 23:59:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:59:01
Posty: 52
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Odebrałem dziś motocykl z serwisu. Było robione:
-reg. zaworów
-reg. gaznikow
-wymiana swiec, filtru powietrza, filtru paliwa
-wymiana napędu i jeszcze pare pierdołek, ale do rzeczy:

Kiedy jadę na 2 biegu i odkręce gaz na maxa nagle przy 7 tys obroty przeskakują choćby na wciśniętym sprzęgle na 10 tys aż całym motocyklem szarpnie (tak jakby nagle sprzęgło zaczeło się ślizgać między 7-10 tyś obr.)
Tak samo jest na 3 biegu ale już od 3-4 tyś obr.

Potem wieczorem się przejechałem to już w ogóle nie dało się jechać (sprzęgło zaczeło się ślizgać jak cholera)
Ogólnie widzę że coś kopali przy klamce sprzęgła - poluzowałem ją i sytuacja znowu wróciła do tej opisanej powyżej. Wydaje mi się że ma to coś związane z napędem tzn przednią zębatką bo tam jest ten wodzik sprzęgła itp.
A z napedem to jest tak, że jak postawie moto na centralke i wrzuce 1-ke puszcze sprzęgło to nagle zaczyna coś stukać i chrobotać przy przedniej zębatce. Zdjąłem tą pokrywe popatrzałem ale wszystko wygląda ok.
Wcześniej czegoś takiego nie było ani z tym ślizgającym się sprzegłem ani napędem

Ogólnie mam gwarancje na ten serwis więc mi to zrobią, ale chciałbym się dowiedzieć co jest skopane :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Po odbiorze z serwisu
PostNapisane: 2010-03-23 23:59:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-03-24 00:04:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
zobacz czy mała zębatka siedzi na swoim miejscu, oleju nie zmieniali?? bo z objawów to masz ślizgające się sprzęgło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-24 00:23:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:59:01
Posty: 52
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Raczej jest na swoim miejscu, ta blaszka zabezpieczająca założona, podczas jazdy napędu nic nie czuć i jest w porządku, dobry naciąg, tylko jak na tej centralce puszcze sprzeglo na 1 biegu to az całym motocyklem rzuca i coś tam wali przy przedniej zębatce.

Wcześniej ze sprzęgłem nie było żadnych problemów. Olej wymieniałem sam dzień przed serwisem, ale w drodze do serwisu jechałem powoli bo jeszcze śnieg leżał, myślisz że ma to związek z olejem?

Wydaje mi się że ma to jakiś związek z naciągiem linki sprzęgła, bo klamka zupełnie inaczej chodzi, a gdy ją poluzowałem sprzęgło mniej zaczeło się ślizgać, jednak ślizga się dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-24 00:37:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:59:01
Posty: 52
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
viewtopic.php?t=1230

Znalazłem taki temat na forum - IDENTYCZNE objawy. I też był wymieniany napęd + olej ale wkońcu niewiem jakie wnioski z tego wysnuć.

Jest tu mowa o jakiejś "lince która wyskoczyła z mocowania i zaczepiła się wyżej" i to było przyczyną, ale niewiem o co chodzi, jaka linka :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-24 16:38:21 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:59:01
Posty: 52
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
No i okazało się że to pierdołka, tak jak myślałem. Nie dokręcona śruba przy deklu, przez to się sprzęgło ślizgało... ahhh :D
Do listopada już nie wchodze na ten dział :D Teraz pozostaje tylko śmiganie :D Elo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-24 16:53:16 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
będziemy Cię sprawdzać :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org