Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-05-08 09:36:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-30 15:47:39
Posty: 51
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kilofazer
Witam mam taki oto problem...

Swego czasu wymieniałem płyn chłodniczy, ale śruba (korek spustowy) był tak zapieczony (albo wcześniej uszkodzony),ze przy lekkim odkręceniu gwint został w środku, a łebek urwałem. Próbowałem przykleić metalowy element do gwintu, popsikać wd 40 i odkręcić ale nie dałem rady, więc rozwierciłem śrubkę:-)

Część opiłków wydmuchałem, część wypłukał płyn chłodniczy po przewierceniu się ale mam podejrzenia, że część gwintu, może 2-3 mm <CHYBA>jeszcze pływa w środku.

Płukałem układ wodą demineralizowaną próbując wydobyć wszystkie zanieczyszczenia ale poza jakimiś paprochami i płynem nic nie wypłynęło, próbowałem też przedmuchać ale mocy w płucach nie mam dostatecznej i może spróbuje użyć sprężarki...tylko mam pytanie czy jeżeli w ogóle znajduje się w układzie chłodzenia taki metalowy element, to czy może on stanowić zagrożenie dla silnika? Może nie warto rozkręcać z tego powodu chłodnicy, układu chłodzenia i innych...może metalowego elementu tam nie ma, ale podświadomość w czasie jazdy nie daje mi spokoju, że może coś w układzie jest i nie będzie fajnie...gdzieś w ciaśniejszym miejscu przepływu płynu chłodniczego przyblokuje przepływ płynu i będzie wielka kicha.

Uszczelkę pod głowicą chyba mam ok, bo płynu chłodniczego mi nie spala...ale może jest jakieś ryzyko, że ten metalowy element przedostanie się do silnika? Jakiś patent na usunięcie tego metalowego elementu? (otwór korka spustowego ma jakieś 3mm średnicy, więc zwykłe spuszczenie płynu nie jest rozwiązaniem)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-08 09:36:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-05-08 18:18:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-08-02 21:22:53
Posty: 188
Lokalizacja: Łochów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat
do silnika się raczej nie dostanie, w sensie układu korbowo tłokowego bo układ chłodzenia to układ zamknięty jak coś się może stać to tylko z pompą cieczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-10 11:03:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-05-01 11:19:23
Posty: 11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Bardzo często jest tak, że zanieczyszczenia uszkadzają uszczelniacz pompy wody.

W niektórych modelach pomp wody występuje tzw dynamiczny uszczelniacz ceramiczny. Jego uszkodzenie może zostać spowodowane obecnością ciała obcego w układzie, lub niewłaściwym starym płynem (rozwodnionym), gdyż nie ma on odpowiednich właściwości smarujących ten że uszczelniacz. Sama woda to zabójstwo dla takiego uszczelniacza, gdyż nie zawiera glikolu, który ma właściwości smarujące.


pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-10 16:53:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-30 15:47:39
Posty: 51
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kilofazer
Wielkie dzięki panowie...
w takim razie muszę rozebrać i przedmuchać układ...
Mam dwie opcje, kompresor na stacji shell lub sprężarka u gumolepa.

No ale jak tym dmuchnę, to nie lepiej wcześniej odkręcić pompę wody?
Jest ryzyko,że ten metalowy element może elementy pompy albo coś innego uszkodzić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-10 17:33:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-05-04 06:57:53
Posty: 147
Lokalizacja: Jaworzno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
możesz spróbować asekuracyjnie przymocować na jakiś czas mocny duzy magnes neodymowy na spodzie układu, może na wężu gumowym. Jeśli coś pływa metalowego to z pewnością się złapie. Potem demontujesz węża i sprawdzasz co złowiłeś ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-10 19:42:40 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-30 15:47:39
Posty: 51
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kilofazer
hehe, dobre:-)
wielkie dzięki za koncepcję. Stosowałem zwykły magnes, bo nie miałem mocniejszego...ale on miał taką moc, że sam się ledwie trzymał metalowych elementów...no to muszę spróbuję z neodymowym


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org