Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-05-21 10:18:23 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-15 20:48:49
Posty: 55
Lokalizacja: warszawa-mokotów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 5038090xx
Obecne moto: FZ6S 2005 S2 2007
Nie wiem jak zacząć więc zacznę od początku :)
Kochani w dniu dzisiejszym przeżyłem zawał nerwowy:P wsiadam na fazera jadę do robo 8 rano słonko świeci idealnie. podjeżdżam pod sklep standardowe śniadanko do pracy , jakieś 3/4 absoluta na wieczór i git banan na ryju......
wychodzę ze sklepu jakiś maluszek z mamuśką ochoczo oglądają maszynę zagaduje do małego miła gadka z mamuśką i mały że popatsy jak pan brum brum mówię ok spoko loko .
Wsiadam kluczyk kontrolki uśmiechają się do mnie ochoczo, zapłon , syk wtrysków czy czegoś tam wszystko zachęca NO WDUŚ STARTER NO WDUŚ!!!! więc wciskam starter i ...........

i curva cisza hahha smieję sie myśle NIE TO JAKIŚ ŻARCIK ,
starter jeszcze, i jeszcze, i jeszcze i nic nawet awary nie działąją wyłączając fazer objawia mi problem sygnalizując ERR-1. czyli niby problem z kostkami ruszam wszystkie ok , ale cały ten plastik z linkami starterem i zapłonem kręci się na kierze myślę sobie może jakiś kabelek......
Banan z ryja spadł wygiął się w druga stronę no cóż myślę sobie ok dzwonie do PZU assistance zobaczę jak to działa....
Powiem że działa 25 min i już lśniąca laweta jest ale na parking na którym stałem nie mógł pan podjechać więc pchamy sprzęta na druga stronę ulicy ......
i nagle włączają się awaryjne które chwilę wcześniej nie chciały działać dusze starter a Fazer ochoczo oznajmia że jest gotowy do dalszej podróży :)

I teraz puenta którą chciałbym z Wami zweryfikować , a mianowicie pan z pomocy powiedział że w miejscu pod sklepem mogło być silne pole elektromagnetyczne np. z terminala kasy w sklepie która jest przy samym wejściu do sklepu i w sumie ja stałem bardzo blisko i to powodowało błędy w kompie i immo lub ktoś mógł mieć CB lub coś innego co zakłócało elektronikę .
PRAWDO TO CZY FAŁSZ? martwić się czy olać jechać do serwisu czy nie ? oczywiście ERR-1 już się nie wyświetla :) plastik z zapłonem i starterem po dokręceniu śrub na maxa nadal się obraca tak ma być czy nie ? za tydzień jadę w trasę i wolałbym tego 300 km od domu nie doświadczać .....
POMOŻECIE ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-21 10:18:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-05-21 10:40:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-06-24 19:40:36
Posty: 102
Lokalizacja: Swarzędz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Hehe to Pan z pomocy z powodzeniem mógłby jeszcze szukać żył wodnych z drewnianym kijem w kształcie litery Y :P. A tak poważnie to podjechałbym do jakiegoś serwisu, niech sprawdzą co i jak.

Może gdzieś coś jest zaśniedziałe albo co.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-21 14:24:24 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-06 20:41:04
Posty: 127
Lokalizacja: Dębowiec/Cieszyn/Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
doxy napisał(a):
miejscu pod sklepem mogło być silne pole elektromagnetyczne np. z terminala kasy w sklepie

doxy napisał(a):
ktoś mógł mieć CB

pierwsze słyszę żeby terminal albo cb radio powodowały tak silne pole magnetyczne jak dla mnie styku gdzieś nie było, na twoim miejscu sprawdziłby wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-21 15:11:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-15 20:48:49
Posty: 55
Lokalizacja: warszawa-mokotów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 5038090xx
Obecne moto: FZ6S 2005 S2 2007
cichy napisał(a):
pierwsze słyszę żeby terminal albo cb radio powodowały tak silne pole magnetyczne


też mi to bzdurą podjeżdżało ale wolałem spytać :) co do sprawdzania to hmmm nie bardzo wiem gdzie są jakieś kostki, co dokładnie sprawdzić :P to moje pierwsze moto nawet baku jeszcze nie unosiłem a z mechaniki jestem " mniej niż zero ...." :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-21 16:34:01 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-05-04 06:57:53
Posty: 147
Lokalizacja: Jaworzno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
heh to ja dodam ze terminale od Lotto mogą wpływać na prace układów elektronicznych. Tezę tą podpiera faktem autentycznym z własnego doświadczenia. W moim rodzinnym aucie alarm za zbrojony w pobliżu (jakieś 4 - 5m od antenki lotka) wyje po około 1-2minutach ;] Nie mam czujników ultradźwiękowych wewnątrz kabiny. Nauczyłem się parkować dalej od tej antenki lub nie włączać alarmu. I co Wy na to :p

Czy miałoby to wpływ u Ciebie...? nie sadzę. Ale może przejedź się tam jeszcze kilka razy :p to się przekonasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-22 20:01:53 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
sprawdź wyłącznik zapłonu i czujnik stopki bocznej...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-23 06:49:07 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Też twierdzę że to z terminalem to bzdura :) bo terminal ma system łączności gsm więc siłą rzeczy nie mógł zakłócić żadnego odbiornika.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-23 11:21:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-02-10 23:12:36
Posty: 27
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Shiver
http://fazer.motocykl.org/viewtopic.php?f=21&t=4599
tez mam problem z tym err-1 tylko że nie przy włączaniu ale przy gaszeniu sprzeta.
tzn. nie jest to żaden problem bo moto śmiga i chula i tylko jak przekręcam kluczyk przy wyłączaniu to się objawia takie err.
poszukaj na google na zachodnich stronach to sie dowiesz troszke więcej.
w kazdym razie, jak masz tak przy włączaniu to może być problem.
w serwisie w krk powiedzili, żebym jeździł i sie nie przejmował bo to może jakieś styki czy coś.
wiec na razie się nie przejmuję, kolesie z zachodu też tak mają i jeżdżą i jest ok.
pozdro i szerokości.
ps.
ale strzeż się bo jednemu moto zgasło w czasie jazdy co może być z deka niebezpieczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-23 20:16:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-15 20:48:49
Posty: 55
Lokalizacja: warszawa-mokotów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 5038090xx
Obecne moto: FZ6S 2005 S2 2007
w motostylu i w yamaha poland position powiedzieli mi że ten ERR-1 to błąd komunikacji wewnętrznej i często wynika z błędnego odczytu kluczyka, zakłóceń zewnętrznych wynikających z emitowanych fal i pół przez różne terminale, kasy, bankomaty, nie potwierdzili , mówiąc że teoretycznie to nie powinno mieć miejsca ale też nie zaprzeczyli definitywnie. Powiedzieli że trzeba jeździć i obserwować, skoro zapalił to może jakiś fixacyjny chwilowy błąd immo i kompa. Narazie jeżdżę, nic się już nie dzieje, Err-1 się już nie pojawia, dzięki za podpowiedzi i chęć pomocy :)

ps: a macie jakiś patent na usztywnienie na kierze tej puszki z zapłonem i starterem ? bo się kreci , co trochę mnie drażni....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-23 21:26:50 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Kup bardzo cienką miedzianą blaszkę owiń kiere i zakręć ową puszkę na pewno pomoże a przy tym pewnie poprawi przewodność :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org