Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-16 00:36:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-28 17:39:30
Posty: 55
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
Yo, odebrałem moto po mojej majowej przygodzie, wizualnie i technicznie jest już wsio naprawione, ale... motocykl coś mi sygnalizuje - niezwiązanego bynajmniej z glebą.

Pierwsze co zaczęło gwałcić moje uszy, to klekotanie dochodzące z napędu. Łańcuch ma prawidłowe naciągnięcie, obawiam się więc, czy może to być któraś z zębatek (podejrzewam przednią). Nie wiem jak wiekowy jest obecny napęd, ale myślę że jego czas nadszedł :cry: I tu pojawia się rebus - czy to faktycznie napęd, jeżeli tak - wymieniać cały, zębatkę samą, jaki byłby najodpowiedniejszy do fzs'a i ilu PLNów się spodziewać?

Druga rzecz - zapłon. Dziwnym zrządzeniem losu, zanim oddałem do mechanika moto odpalało bez ssania, normalnie i za pierwszym strzałem. Teraz mi się zalewa i dławi na ssaniu, a bez muszę dodać lekko gazu żeby zaskoczył. Pochodzi chwilę i ma już książkowe 1,2 - 1,3k obrotów :)
Zastanawiam się co jest nie tak - świece zapłonowe, gaźniki do regulacji (nie wiem także kiedy była ostatnia), czy może coś ze ssaniem? I czy przy okazji wymienić olej silnikowy?

Niestety nie sram pieniędzmi :lol: , ale wiem że trzeba będzie to & owo odświeżyć i jeszcze doinwestować fazerka... Jeżeli zrobię to w tym roku, to bez obaw będę mógł śmigać w obecnym sezonie i na przyszły rok zostaną mi tylko opony. Na razie zmieniłem kolor na rok starszy (czarny, tak jak z '98 + naklejki rzecz jasna - ot, mój kaprys :D), dodałem pług pod silnik, błotnik na wahacz, przewody hamulcowe w stalowym naplecie i uchwyt dla pasażera, który zastąpi dotychczasowy, lekko przypałowy metalowy bagażnik... W tym wszystkim wkurza mnie to, że nie wiem kiedy co było wymieniane - tak więc proszę o wszelkie rady, podpowiedzi i sugestie :)

Wasz wierny fan, rolo :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Napęd i świece?
PostNapisane: 2010-07-16 00:36:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-07-16 08:00:20 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
no to jak masz zamiar troche dłużej używać tego moto to raczej regulacje typu gaźniki, zawory(sprawdzenie, regulacja o ile potrzeba), wymiana filtrów no i oczywiście oleju to rzecz podstawowa. O ile np. płyn chłodzący lub olej z filtrem możesz zmienić sam (zaoszczedzisz na robociźnie) to gaźniki i sprawdzenie zaworów pozostawiłbym mechanikowi i tu niestety będzie trzeba ponieść koszty (u mnie było około 500 z filtrem powietrza, paliwa i świecami)

co do napędu sam właśnie przerabiam temat po sprawdzeniu przedniej zębatki kwalifikuje się do wymiany, zebatka tył i łańcuch są ok lecz i tak nosze się z zamiarem zmiany całego napędu i tu właśnie rozpoczyna sie mały zgrzyt bo kasiorki lekki brak :? rozglądałem sie juz trochę i myśle że zestaw did 50VM + zębatki JT będzie wystarczającym rozwiązaniem - przynajmniej dla mnie. koszt napędu z allegro to około 540 zł z przesyłką no i wymiana u mnie kosztuje 100 i robi sie okragła sumka :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-17 17:13:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-28 17:39:30
Posty: 55
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
a jak to jest z zębatkami? czemu akurat te, czym się kierować przy zakupie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-17 20:17:00 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
różne są opinie i o sunstarach i o JT, mi osobiście bardziej pasuje wygląd JT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-18 23:49:36 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-28 17:39:30
Posty: 55
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer
zerknę wpierw jak tam świece...

:D A jakie świece najlepsze do fzs'99?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-19 11:38:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
CR9E NGK lub Denso U27ESR-N

albo możesz pokusić sie o jakieś irydowe ale moim zdaniem te w zupełności wystarczą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org