Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-08-25 12:25:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-21 19:34:51
Posty: 280
Lokalizacja: Błonie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 - 2004r.
Dobra, bo ja w końcu się nigdy nie dowiem. Czy na tym forum jest ktoś, kto ma zamontowane xenony do FZSa 600? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-25 12:25:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-08-25 20:03:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-16 23:16:18
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Srebrny FZS 99
Z tego co widzę, to kupując zestaw HID na H7 obie żarówki będą pasowały do naszych reflektorów ( 99' ). H7 spokojnie można zastąpić żarówkę H1. Jeśli chodzi o żarówkę tą drugą ( od drogowych H4 ) to w sumie też, bo włączamy ją tylko wtedy, kiedy nic z naprzeciwka nie jedzie.

Za chwilę jadę to kupić i wieczorem prześlę zdjęcia jak to wygląda. Oby to nie były pieniądze wyrzucone tylko w +20 do lansu... ale w +40 do lepszej widoczności bo o to chodzi :).

26.08.2010

Zakupiłem te HID'y, zamontowałem i z całą pewnością mogę powiedzieć, że to były najlepiej wydane 200 pln jeśli chodzi o gadżet do motocykla. Tak na dobrą sprawę to nawet światła drogowe są niepotrzebne. Wymijając się z innym samochodem na drodze, która prowadzi przez las... bez problemu widać drogę przed sobą, wszystkie znaki i ludzi. Jeśli ktoś ma możliwość zakupu, to na prawdę są to dobrze wydane pieniądze. Nie trzeba nic kombinować, montaż plug and play ( prawie ;) ). Zagadałem z gościem w sklepie i dostałem jeden zestaw na H1 a drugi pod żarówkę na H4. Żarówka idealnie oświetla drogę bezpośrednio przed jak i w oddali.

Teraz mam pytanie, jak połączyć świecenie jednego reflektora z drugim? Coś tam pokombinowałem dzisiaj i spaliłem bezpiecznik ;)

Macie może jakiś schemat?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-28 10:18:15 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-16 23:16:18
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Srebrny FZS 99
Wiem, że nie wypada ale co tam trochę podniosę temat :)

Zamontowałem i drugą lampę! Świeci niemiłosiernie. Zasada jest taka, że jedna żarówka to w zasadzie H1 i "bez problemów" montuje się w miejscu standardowej lampy ( H1 ) i z włączoną lampą można normalnie jeździ. O dziwo nie razi dzięki temu kieliszkowi który znajduje się w reflektorze, bo nie rozprasza światłą tylko skupia go jak standardowa żarówka. Natomiast jeśli chodzi o długie, to zamieniłem miejscami kabelki z + w kostce i jak włączam długie to musi się palnik nagrzać, ale jak już to zrobi to czacha dymi ;)

Druga żarówka wygląda następująco http://img367.imageshack.us/img367/8665/h4my5.jpg i w standardzie jak włączam długie to zapala się ta mała żaróweczka, dla tego zamieniłem kabelki w kostce miejscami aby zapalał się palnik. Tylko dzieje się dziwna rzecz, jak włączę moto, to na jałowym biegu ( póki się jeszcze nie zagrzeje, pracuje można powiedzieć nierówno ) to po włączeniu obu palników jeden bardzo mruga i dopiero po wkręceniu silnika na wyższe obroty zapala się prawidłowo - tak, jakby nie otrzymywał wystarczającej ilości napięcia. Jest to możliwe, aby jak pisze producent ( pobór mocy 35W ) robiło aż takie przeciążenia w układzie elektrycznym? Bezpiecznik się nie przepala, a pewnie on powinien paść jako pierwszy.

Za zegarami jest wystarczająco dużo miejsca aby wszystko tam schować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-28 14:31:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-08-03 07:41:33
Posty: 13
Lokalizacja: Koluszki
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 502667801
Obecne moto: FZS 1000
Wyszogród napisał(a):
Czy ktoś ma zamontowane ksenony w fazerku?Ostatnio podczas nocnej wędrówki kopara mi opadła gdy kolo włączył światła w swoim bandycie właśnie ksenonowe :shock:



Poczekaj jeszcze troche to Ci pokaże właśnie zakładam bixenon do FZS 1000":))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org