Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-03-12 23:23:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-02-28 18:13:51
Posty: 26
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 513920957
Obecne moto: FZ6 n 2004rok
Witam . Borykam się z pewnym problemem w moto sąsiada .A mianowicie , pewnego dnia idziemy do garażu w celu odpalenia moto , a tu lipa , kręcimy i nic , gdy dodaliśmy gazu silnik się odezwał ale ewidentnie chodził na dwa cylindry , próba wkręcenia na obroty i zgasł , za chwile ponawiamy próbę silnik pokulał na wolnych obrotach parę sekund i nagle wszystko wróciło do normy. Po godzinie próba odpalenia i ku zaskoczeniu ponownie ładnie pracuje.Tak stało się już dwa razy. Czy możliwe by było aby wilgoć powodowała jakieś przebicie na elektryce i gdy motocykl popracował chwile woda odparowała ?Przejrzałem elektrykę i nic mi w oko nie wpadło , obawiam się , że przy małym deszczu moto nagle odmówi posłuszeństwa i wtedy będzie nieciekawie . Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem ? Sorki za długi post ale nie mogłem tego krócej opisać :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-12 23:23:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-03-13 14:03:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-26 19:00:01
Posty: 53
Lokalizacja: Garwolin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer
Ja miałem taki problem w lipcu zeszłego roku jeden jedyny raz. Moto stało w garażu, wytoczyłem, kręcę a tu nic.. Po kilku kręceniach odpalił ale chodził nie równo tak jakby nie na wszystkie gary i na strasznie wolnych obrotach. Dodałem gazu i zgasł. Poczekałem chwilę, odpaliłem i moto już chodziło normalnie. Czemu tak się stało to sam nie wiem.. Może i od wilgoci bo wtedy była akurat pora deszczowa:) Ale na szczęście do tamtego razu moto pali normalnie i nigdy więcej ten problem mi się nie powtórzył :) Ja jeździłem po tym w deszcz nie raz i moto nie zgasło więc myślę że nie masz czego się obawiać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-13 19:10:12 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-16 22:56:04
Posty: 238
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 05
Ostatnio miałem tak na światłach. Okazuje się, że Yamaha prowadzi akcję serwisową na niektóre roczniki motocykli Yamaha - różnych. Wadliwy jest czujnik przepustnicy, który może powodować opisane wyżej objawy. Proponuję udać się do najbliższego dealera Yamahy i zapytać :wink: Wymiana (jeśli się do niej kwalifikujemy) odbywa się na miejscu i za darmo. Lewa!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-15 22:50:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-02-28 18:13:51
Posty: 26
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 513920957
Obecne moto: FZ6 n 2004rok
O tym czujniku też już słyszeliśmy , sąsiad ma podjechać do Yamaszki i sie dowiedzieć co i jak . Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org