Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-10 14:14:36 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Dlatego warto rozmawiać :D Nie każdy jest rowerem, ale każdy człowiekiem i od tego mamy możliwości komunikacyjne żeby się dogadywać. Prawo, prawem ale należy (moim zdaniem) brać pod uwagę rację jednej i drugiej strony. Skoro kupujemy ze świadomością otrzymania rocznej gwarancji i płacimy za to mniejszą cenę to, należy mieć ta świadomość, że jest coś za coś. Inaczej ma sie sprawa, gdy zostajemy świadomie wprowadzeni w błąd celem osiągnięcia zysku, w takim przypadku nie ma dyskusji,tylko egzekwowanie swoich praw. I żeby nie było, jestem konsumentem nie handlowcem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 14:14:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-06-12 12:06:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-09-12 14:22:01
Posty: 94
Lokalizacja: Ząbki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Bandit 1250 SA
To czas na dokończenie - wyjaśnienie.
Wstrzymałem się z pisaniem ponieważ tym sprzedającym jest właśnie "taz1612" :D
Najpierw stanowczo odrzucił moją prośbę o reklamację z uwagi na przekroczenie okresu gwarancji o parę dni.
Potem pod wpływem Waszych wpisów o rękojmię (dzięki chłopaki) zgodził się wziąć i "spróbować coś załatwić".
Zawiozłem mu.
Dzwonię po tygodniu co wyszło: "Mają dwa tygodnie na reklamację więc trzeba czekać. Ale będzie dobrze" Trudno.
Dzwonię po 2 tygodniach: "No niby czas minął ale przecież poszli mi na rękę to nie mogę ich poganiać"
Dzwonię po 3 tygodniach: "Musisz być jeszcze cierpliwy bo oni muszą to jakoś inaczej załatwić bo oddałeś przecież po czasie, ale przekazali, że sprawa będzie pozytywnie załatwiona."
Dzwonię po 4 tygodniach. Pierwszy raz żądam stanowczo konkretnej decyzji i zwrotu akumulatora. Starego lub nowego. Kręci to co wcześniej ale zadzwoni niby żeby do piątku dali mu konkretną odpowiedź.
Wczoraj minął okrągły MIESIĄC jak mu oddałem ten chol...rny akumulator.
Pisze - nie odpisuje. Dzwonię nie odbiera ale... odpisuje.
"Odrzucili gwarancję z powodu... niewłaściwej eksploatacji akumulatora" :lol:
Żądam zwrotu akumulatora i okazania pisemnej decyzji serwisu varty - wybuch śmiechu Daniela.

Chyba widać jak na dłoni, że on nikomu go nawet nie oddawał tylko liczył że odpuszczę, zapomnę czy co tam.
taz1612 napisał(a):
sprzedawca najczęściej odpuszcza bo nie chce mieć na głowie jakiegoś gościa który będzie nasyłał na niego jakieś słuzby bo wiadomo że jak się ma duży obrót to zawsze zaginie jakaś faktura jakiś kwitek i taka kontrola zawsze coś znajdzie

Nigdy tego nie robiłem ale skoro tu Cię boli to mam nadzieję, że dobrze wykorzystałeś ten miesiąc :wink:
Wszystkim masochistom z nadmiarem czasu wolnego oczywiście polecam zakupy u naszego "kolegi" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-13 13:26:55 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-10-20 19:55:44
Posty: 138
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000 VTX 1800
slavek napisał(a):
To czas na dokończenie - wyjaśnienie.
Wstrzymałem się z pisaniem ponieważ tym sprzedającym jest właśnie "taz1612" :D
Najpierw stanowczo odrzucił moją prośbę o reklamację z uwagi na przekroczenie okresu gwarancji o parę dni.
Potem pod wpływem Waszych wpisów o rękojmię (dzięki chłopaki) zgodził się wziąć i "spróbować coś załatwić".
Zawiozłem mu.
Dzwonię po tygodniu co wyszło: "Mają dwa tygodnie na reklamację więc trzeba czekać. Ale będzie dobrze" Trudno.
Dzwonię po 2 tygodniach: "No niby czas minął ale przecież poszli mi na rękę to nie mogę ich poganiać"
Dzwonię po 3 tygodniach: "Musisz być jeszcze cierpliwy bo oni muszą to jakoś inaczej załatwić bo oddałeś przecież po czasie, ale przekazali, że sprawa będzie pozytywnie załatwiona."
Dzwonię po 4 tygodniach. Pierwszy raz żądam stanowczo konkretnej decyzji i zwrotu akumulatora. Starego lub nowego. Kręci to co wcześniej ale zadzwoni niby żeby do piątku dali mu konkretną odpowiedź.
Wczoraj minął okrągły MIESIĄC jak mu oddałem ten chol...rny akumulator.
Pisze - nie odpisuje. Dzwonię nie odbiera ale... odpisuje.
"Odrzucili gwarancję z powodu... niewłaściwej eksploatacji akumulatora" :lol:
Żądam zwrotu akumulatora i okazania pisemnej decyzji serwisu varty - wybuch śmiechu Daniela.

Chyba widać jak na dłoni, że on nikomu go nawet nie oddawał tylko liczył że odpuszczę, zapomnę czy co tam.
taz1612 napisał(a):
sprzedawca najczęściej odpuszcza bo nie chce mieć na głowie jakiegoś gościa który będzie nasyłał na niego jakieś słuzby bo wiadomo że jak się ma duży obrót to zawsze zaginie jakaś faktura jakiś kwitek i taka kontrola zawsze coś znajdzie

Nigdy tego nie robiłem ale skoro tu Cię boli to mam nadzieję, że dobrze wykorzystałeś ten miesiąc :wink:
Wszystkim masochistom z nadmiarem czasu wolnego oczywiście polecam zakupy u naszego "kolegi" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-13 13:29:10 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-10-20 19:55:44
Posty: 138
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000 VTX 1800
Polska nie produkuje akumulatorów motocyklowych.
Musiałby go wysyłać do Chin :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-29 22:31:34 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Odgrzeję kotleta :).

Stanąłem przed dylematem jakim jest zakup akumulatora, mój ma już swoje lata i kondycja już nie ta.
Fabrycznie siedział u nas GT12B-4 o wymiarach: 150mm (długość), 69mm (szerokość), 130mm (wysokość). Praktycznie jedyny zamiennik tej wielkości, też do dyskusji, bo różne sklepy różnie te wymiary podają, to Landport YT12B-4 YT12B-BS, w zasadzie wszystkie inne baterie są szersze i mają nie 69mm, a 88-89mm.
Pytanie, czy taki trochę szerszy klocek zmieści się w kieszeń pod siedzeniem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-29 23:16:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-09-18 09:20:16
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2 ABS
Ja co prawda jeszcze nie zmieniałem ale robiłem z tego "doktorat" i myślę, że te dwa też pasują:
EXIDE BIKE AGM YT12B-BS około 180 zł
YUASA YT12B-BS około 300 zł

ale dla pewności niech ktoś potwierdzi kto zmieniał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-29 23:30:05 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Ja znalazłem Vartę YT12B-BS, pasować pasuje na 100%, ale 12Ah raczej nie będzie miało ze mną łatwego życia, obawiam się, że na krótkim odcinku (~12km), jadąc z włączonymi światłami i grzejącymi manetkami, prawie bankowo akumulator by się nie doładowywał i szybko skończył by swój żywot, to jednak 20% więcej niż daje fabryka ;).

Byłem przy moto, pomierzyłem co trzeba, 150/70/130 mm, z poślizgiem do milimetra-dwóch więcej, nic większego nie wejdzie.

Exide to w zasadzie to samo co Centra, podobnie jak Varta i Bosch to w zasadzie ta sama firma, niestety o Centrze opinii najlepszej nie mam, może to ja miałem takiego pecha, ale w dwóch samochodach Centry padły po mniej więcej pół roku, poszły na gwarancje, nowe też specjalnie więcej nie wytrzymały i zamieniłem na Vartę i Boscha, obydwa mają po 3 lata i dalej są bardzo chętne do współpracy :).

Poczekam do jutra, może ktoś coś dorzuci do tematu, jak nie, to będę rozważał pomiędzy Landportem a Vartą i mimo tych 2Ah więcej, chyba bardziej przekonuje mnie właśnie Varta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-30 11:49:29 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-10-20 19:55:44
Posty: 138
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000 VTX 1800
glenroy napisał(a):
Ja znalazłem Vartę YT12B-BS, pasować pasuje na 100%, ale 12Ah raczej nie będzie miało ze mną łatwego życia, obawiam się, że na krótkim odcinku (~12km), jadąc z włączonymi światłami i grzejącymi manetkami, prawie bankowo akumulator by się nie doładowywał i szybko skończył by swój żywot, to jednak 20% więcej niż daje fabryka ;).

Byłem przy moto, pomierzyłem co trzeba, 150/70/130 mm, z poślizgiem do milimetra-dwóch więcej, nic większego nie wejdzie.

Exide to w zasadzie to samo co Centra, podobnie jak Varta i Bosch to w zasadzie ta sama firma, niestety o Centrze opinii najlepszej nie mam, może to ja miałem takiego pecha, ale w dwóch samochodach Centry padły po mniej więcej pół roku, poszły na gwarancje, nowe też specjalnie więcej nie wytrzymały i zamieniłem na Vartę i Boscha, obydwa mają po 3 lata i dalej są bardzo chętne do współpracy :).

Poczekam do jutra, może ktoś coś dorzuci do tematu, jak nie, to będę rozważał pomiędzy Landportem a Vartą i mimo tych 2Ah więcej, chyba bardziej przekonuje mnie właśnie Varta.


Wszystko to jedno chińskie licho. Bierz co tańsze i więcej ah


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-30 15:48:01 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
kalikali napisał(a):
Wszystko to jedno chińskie licho. Bierz co tańsze i więcej ah

I tak i nie, to że coś zostało wyprodukowane w chinach, nie oznacza, że jest ze słabej jakości materiałów, chodzi o same koszta produkcji, podatki, kadrę etc. ale to nie o tym jest temat. Pomimo, że zdecydowana większość produktów nosi na sobie słynne "made in china / PRC" pomiędzy produktami różnych producentów, czasami na prawdę widoczna jest przepaść. Popatrz chociażby na kaski i taką markę jak HJC, produkowane są w Korei, Chinach i Wietnamie a są to garnki śmiało konkurujące z takimi markami jak Shoei :).

Ale dobra, wracając do akku, zamówiłem Vartę YT12B-BS, 12Ah, i tak co miesiąc moto przechodzi u mnie gruntowny przegląd, aku też dostaje papu z zewnątrz, obecny kyoto ma już 5lat na karku i w sumie jeszcze będzie służył jako alternatywne, awaryjne źródło energii, ale do motocykla się już nie nadaje, bo przy byle obciążeniu, chociażby włączając światła, wszystko przygasa o połowę bo aku nie wyrabia. Dla wyjaśnienia, cała wiązka przeszła porządny przegląd i serwis, wszystko zostało pomierzone, dopiero po podmianie akumulatora problem zniknął :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-30 16:30:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-10-20 19:55:44
Posty: 138
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000 VTX 1800
glenroy napisał(a):
kalikali napisał(a):
Wszystko to jedno chińskie licho. Bierz co tańsze i więcej ah

I tak i nie, to że coś zostało wyprodukowane w chinach, nie oznacza, że jest ze słabej jakości materiałów, chodzi o same koszta produkcji, podatki, kadrę etc. ale to nie o tym jest temat. Pomimo, że zdecydowana większość produktów nosi na sobie słynne "made in china / PRC" pomiędzy produktami różnych producentów, czasami na prawdę widoczna jest przepaść. Popatrz chociażby na kaski i taką markę jak HJC, produkowane są w Korei, Chinach i Wietnamie a są to garnki śmiało konkurujące z takimi markami jak Shoei :).

Ale dobra, wracając do akku, zamówiłem Vartę YT12B-BS, 12Ah, i tak co miesiąc moto przechodzi u mnie gruntowny przegląd, aku też dostaje papu z zewnątrz, obecny kyoto ma już 5lat na karku i w sumie jeszcze będzie służył jako alternatywne, awaryjne źródło energii, ale do motocykla się już nie nadaje, bo przy byle obciążeniu, chociażby włączając światła, wszystko przygasa o połowę bo aku nie wyrabia. Dla wyjaśnienia, cała wiązka przeszła porządny przegląd i serwis, wszystko zostało pomierzone, dopiero po podmianie akumulatora problem zniknął :).


Spoko. Pogadaj z zaufanymi ludźmi,którzy tym handlują . Zmieniaja sie tylko naklejki :] Do swojego kupiłem jakiegoś .... zapomiałem , za jakies psie pieniądze i hula jak trallala.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-30 16:56:07 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-28 20:54:27
Posty: 125
Lokalizacja: Turek
Płeć: Mężczyzna
Telefon: posiadam;)
Obecne moto: FZS 600 03r
Ja też 2 tyg. temu kupiłem tani aku: żelòwka, marka WM, cena 120zł. Działa jak należy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-31 09:46:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-09-18 09:20:16
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2 ABS
glenroy napisał(a):
Ale dobra, wracając do akku, zamówiłem Vartę YT12B-BS, 12Ah, i tak co miesiąc moto przechodzi u mnie gruntowny przegląd, aku też dostaje papu z zewnątrz,

no może w FZS600 to Ci sie chce (nie wiem gdzie tam jest aku) ale u mnie w FZ6 jest pod bakiem więc chyba by mnie szlag trafił jakbym miał co miesiąc go doładowywać.

PS wg mnie 20% więcej pojemności aku to trochę za dużo jak nie jeździsz na długie trasy może być permanentnie niedoładowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-31 11:35:35 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
mlac napisał(a):
no może w FZS600 to Ci sie chce (nie wiem gdzie tam jest aku)

Aku? Pod kanapą, 10 sekund roboty :).

mlac napisał(a):
PS wg mnie 20% więcej pojemności aku to trochę za dużo jak nie jeździsz na długie trasy może być permanentnie niedoładowany.


Też się trochę tym martwię, bo zwykle granica to 10% w jedną, albo drugą stronę, tutaj jest już tych procent 20, zobaczymy, jakiejś fortuny też znowu nie kosztował, jak nie będzie dawał rady przy takiej eksploatacji, to siłą rzeczy będę go musiał wymienić, a temu coś się do roboty zawsze znajdzie :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-31 14:58:01 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-09-10 15:26:55
Posty: 132
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1-S 2010
Ja mam EXIDE YT12B-BS i powiem Ci, że pasuje jak ulał.
Nie pamiętam co dostałem w sklepie za pierwszym razem - jakaś VARTA - i musiałem się wrócić, bo nie pasowała - brakowało mi 1-2 cm żeby ją wcisnąć...
Tyle, że mój, to 2003 r. - nie wiem, czy jest jakaś różnica.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-31 17:50:33 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
pa2olo napisał(a):
Ja mam EXIDE YT12B-BS i powiem Ci, że pasuje jak ulał.
Nie pamiętam co dostałem w sklepie za pierwszym razem - jakaś VARTA - i musiałem się wrócić, bo nie pasowała - brakowało mi 1-2 cm żeby ją wcisnąć...
Tyle, że mój, to 2003 r. - nie wiem, czy jest jakaś różnica.


2002 i 2003, poza logo na baku, to ten sam motocykl :). Jest Varta o tym samym numerze, różnica jest taka, że 12Ah ma 70 mm szerokości, 10Ah ma 89 mm i można się na tym wtopić, dlatego zamówiłem 12Ah, zobaczymy jak to się będzie sprawowało, jak będzie lipa z doładowaniem to kupię właśnie takiego Exide :).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org