Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alarm
PostNapisane: 2012-10-01 19:32:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-10-01 09:06:07
Posty: 2
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6S
Witam Panie oraz Panow :P wiec zadaje pytanie dosc istotne w bezpieczenstwie antykradziezowym :) Alarm :) jak w samochodach bywa jest on bardzo przydatny :) wiec jak z motocyklem :) czy sa tez one skuteczne ?? czy w ogole bawic sie w taka elektronike ?? czy po prostu kupic porzadny łancuch typu [ img ]
i blokade na tarcze ?? btw mialem w rekach ten lancuch i jest on sporych rozmiarow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-01 19:32:43 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-01 20:55:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Ja kupiłem niedawno motocykl, który miał już założony alarm. Początkowo mega denerwujące. Sytuacje typu- zapominasz wyłączyć gdzieś np na stacji benzynowej i wyje jak cholera (automatycznie mi się włącza po jakimś czasie gdy nie jest włączony zapłon). Teraz gdy już powoli mam nawyk naciskania guziczka jest ok jeżeli o to chodzi. A sam alarm - jak już pisałem... motocykl mam od niedawna i póki co nie przydał się zbytnio (i mam nadzieję, że się nie przyda). Uważam jednak, że niezła rzecz jeżeli zdarza Ci się zostawiać często moto w miejscach publicznych. Z drugiej strony sam bym tego sobie chyba nie zamontował :P Dobry disclock nie jest zły ... i tańszy :) Ale sam musisz podjąć decyzję i przede wszystkim (tak jak już wcześniej pisałem) zastanowić się czy moto stoi w miejscach, w których mogłoby się mu coś stać. A jeżeli chodzi jeszcze o mój alarm to ma bardzo dobrze ustawioną czułość wibracji, więc myślę, że skutecznie odstraszy potencjalnego złodzieja/chuligana. Nie mówiąc już o tym potwornym wyciu przy uruchomieniu moto bez dezaktywacji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 07:59:15 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
bierny
całkowicie się z Tobą zgodzę, ja też nabyłem Fazera który już miał alarm. Nie idzie łatwo się przyzwyczaić ale z czasem powoli... Mój jest tak skonstruowany że ma czujnik wstrząsowy że jak ktoś ruszy to wyje oraz odcina zapłon po uruchomieniu silnika. Jak na razie go nie używam bo dysponuje zamykanym garażem ale jak gdzieś pojadę to zapewne będzie w użytku, tak samo jak blokada na tarczę :)

Pozdro
Toperz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 08:36:38 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
a ja mam taki:

http://allegro.pl/patrolline-hps447n-al ... 91580.html

i w sumie jestem zadowolony- dostalem go razem z moto ale jakbym nie miał to pewnie bym założył... spokój ducha warty jest tej ceny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 09:04:24 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
"Odstraszy potencjalnego zlodzieja"- cieszy mnie Twoje dobre samopoczucie, ale mam złą wiadomość.
Łańcuch, blokada, kłudka, garaż (podziemny, wolnostojący, będący integralną częścią domu) nie uchroni Cię przed złodziejem. Niestety taka prawda. Alarm to bardzo fajna sprawa, bo jak Ci siada jakiś pijany gamoń na sprzet to zaczyna wyć i jest szansa,że usłyszysz, do tego blokada na tarczę i chuderlawi złomiarze Ci go może nieodtoczą ;) Natomiast na złodzieja nie ma metody. Jak mają namierzony sprzęt to go trafią. Miałem blokade kierownicy, bardzo gruby łańcuch i blokade na tarcze - sprzęt zniknął bez większych problemów. Jedyne zabezpieczenie = ubezpieczenie. Jeśli chodzi o garaż to na Twoim miejscu włączał bym alarm zawsze jest szansa, że coś usłyszysz zanim sobie z nim poradzą...
Łańcuchy są drogie, a przecięcie ich to kwestia kilku sekund (bez szczególnej finezji).
Każdy zrobi jak uważa, ale mam kontakt z przynajmniej kilkoma osobami które straciły maszyny i niestety nie ma skutecznych zabezpieczeń motocykla. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 12:13:12 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
heh reguły nie ma. Zabezpieczenie zabezpieczeniu nie równe, tak jak i złodziej złodziejowi...
Jeżeli złodziej ma zlecenie na daną markę i model a Ty właśnie taki model masz jaki on potrzebuje to pewnie żadne zabezpieczenie nie pomoże bo pewnie obada sytuację i się przygotuje na wszelakie możliwości. i tu Jerry ma rację.
Natomiast jak jeżdżą nocą po ulicach, szukając generalnie motocykli, to widząc takiego tylko z disclockiem prędzej go wezmą niż takiego z łańcuchem. Bo na discloka wystarczy dwóch większych panów i moto w 5 sek jest w busie. A z łańcuchem mimo że można go przeciąć to tak szybko sobie nie poradzą. Czyli im więcej zabezpieczeń tym większa szansa że chwilowo odpuszczą szukając łatwiejszego łupu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 18:19:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-10-01 09:06:07
Posty: 2
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6S
Dzieki za info :) motocykl stoi w garazu wbudowanym w dom :P wiec nie ma obaw :) jesli chodzi zas o alarm :) jeszcze szkole mam czasem chcialbym sie wybrac do szkoly i postawic go na parkingu :) sa specjalne msc przystosowane do motocyklow :) lecz jeden problem ... w mojej szkole kilka skuterkow i 1 porzadny moto stoi :) wiec ja z moim raczej wole zostac w domu :) poniewaz wpada on w oko :) coz mam opcje zostawiac go na parkingu strzezonym przy szkole ale coz to tez sa koszta :) ale sie okaze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-02 21:37:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
"Strzeżonego Pan Bóg strzeże"... ale myślę, że nie ma też co przesadzać, bo już nigdzie by na moto nie można było jeździć, żeby go też z zasięgu wzroku nie stracić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-03 08:10:26 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Alarm jest dobrym rozwiązaniem, żeby Ci nie siadali na niego, ewentualnie narobi "krzyku" jak go ktoś dla jaj będzie chciał przetoczyć. Z blokadą tarczy nie przetoczy napewno, ale można podnieść. Łańcuch to już kwestia nożyc i cięcia. A garaż przy domu - napewno ryzyko mniejsze, ale i z takich to dobrze zabezpieczonych sprzęty ginęły. Też o tym nie miałem pojęcia do czasu aż mój nie zniknął i nie zacząłem rozważać co skutecznego zrobić z moim...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-03 13:40:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Oj tam oj tam, już tak nie demonizujcie.
Każde zabezpieczenie jest dobre, analogicznie do zabezpieczeń ciała: lepiej mieć najtańszy ochraniacz na kolanie niż go nie mieć w ogóle. Lepiej mieć nawet zwykłe skórzane rękawiczki niż jechać z gołymi łapami.
Zawsze dane zabezpieczenie działa w pewnym zakresie.
Blokada kierownicy: uniemożliwia przetoczenie motocykla "tak dla jaj" lub w celu rozpracowania stacyjki,
Łańcuch: uniemożliwia przeniesienie motocykla bez uporania się z zamkiem/łańcuchem. Ten na podanym zdjęciu uważam za najłatwiejszy do "pokonania" - porządne nożyce/gilotyna do stali i ogniwa łańcucha przecięte w dosłownie kilka sekund. Jak już to zapięcie tego typu: [ img ]
Lecz samo przypięcie motocykla nie chroni przed wsiadaniem na motocykl przez osoby nieuprawnione. A takie wsiadanie może przyczynić się do upadku sprzęta.
Disclock: uniemożliwia przetoczenie motocykla. Lecz można go podnieść i zapakować do busa.
Disclock z alarmem: uniemożliwia przetoczenie motocykla. Można go podnieść i zapakować do busa lecz przy takiej próbie będzie wyć alarm.

Ja tam uważam, że wszelkie sygnały dźwiękowe w większości odstraszą: dzieciaków, kolesi którzy będą chcieli sobie usiąść na moto, drobnych złodziejaszków. I zawsze ktoś zwróci uwagę co to tak wyje. Niekoniecznie zainterweniuje ale na pewno zauważy. Chociaż i tak nic z tego praktycznie nie będziemy mieli jeśli sprzęta nam zawiną :/

Ale cytując z artykułu o blokadach motocyklowych to:
"Chodzi o to, by rozpracowanie zabezpieczenia/ zabezpieczeń zajęło złodziejom jak najwięcej czasu, bo właśnie czas jest z reguły tym, czego nie mają"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-03 14:34:15 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Co fakt to fakt że nie ma co demonizować heh i nie popadać w paranoję.
Siwy kupić zabezpieczenie typu właśnie disclock czy łańcuch do tego blokada kierownicy i nie sądzę żeby złodzieje w biały dzień pod twoją szkoła chcieli z tym walczyć. Za duże ryzyko...
a powiedzmy sobie szczerze nasze moto, dla nas jest bezcenne, ale na rynku wcale aż takie wartościowe nie jest. To nie moto za 80-100tyś zł. Stąd trzeba być naprawdę mega pechowcem by namierzyli Twój moto pod szkoła i śledzili Cię by wykraść go kiedyś z garażu... czy ryzykowali pod szkołą...heh...
Co do zapięć to powiem szczerze że co widziałem jakieś porównania czy to w tv czy gdzieś na necie to raczej właśnie radzili albo gruby łańcuch albo U-locki a nie giętkie zapięcie jakie Michal.M zaproponowałeś. Inna sprawa że nie wiem co w środku tego zabezpieczenie które pokazałeś siedzi. Natomiast widziałem swego czasu tego typu (pisze TEGO TYPU a NIE TO dokładnie) zapięcie przecięte i okazało się że na wierzchu wygląda na grube ale tak naprawdę okazało się że to na wierzchu to rurka stalowa o średnicy tam 2cm, grubości ścianki 2mm max ale chyba mniej. A w środku rurki puszczone dosłownie 3,4 żyłki stalowe. Zyłki grubości.średnicy 1-2mm. Więc z zewnatrz to wyglądało na masywne zapięcie a okazało się byle g.wnem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2012-10-09 08:01:35 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Przede wszystkim jak dla mnie każde niestandardowe zabezpieczanie jest na plus. Jeżeli złodziejowi nie uda się przejąc danego pojazdu w ciągu max 4-5 min to zostawia tak jak jest. Im dłużej grzebie tym większa możliwość że go ktoś namierzy. Łatwiej znaleźć inną sztukę z którą idzie sobie poradzić natychmiast. Niestety tak to u nas w kraju wygląda...

PS. jeszcze takie pytanie, jak zostawiacie gdzieś moto to blokujecie kierownicę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2013-01-04 18:36:05 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-29 13:29:07
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 723477461
Obecne moto: Yamaha fz6 2004
Witam mam zamiar zakupić alarm pytanie co polacanie? Ktoś mi polecił http://allegro.pl/alarm-motocyklowy-hib ... 63836.html Ale jakoś nie jestem przekonany. Zwróciłem uwagę na alarm który kolega zielony zaproponował http://intermotors.pl/product-pol-1534- ... PA952.html mam nadzieje że rabat w Inter cars działa bo cena robi się atrakcyjniejsza. Pytanie do ZIELONEGO jak się sprawuje nie ma problemów ?? I pytanie o co chodzi z tym kablem http://intermotors.pl/product-pol-1539- ... amaha.html A się rozpisałem same pytania. Dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2013-01-04 23:49:29 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-03 17:11:08
Posty: 117
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 1200F
miałem kiedyś Patrol Line w Hondzie i nie mogę złego słowa powiedzieć. Czułość jak dla mnie idealna, żadnych fałszywych alarmów na wietrze, nie zjadał akumulatora jak niektóre chińszczyzny potrafią i nigdy przez 3 lata użytkowania motocykla mnie nie zawiódł. Będziesz Pan zadowolony :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm
PostNapisane: 2013-01-05 19:30:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-29 13:29:07
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 723477461
Obecne moto: Yamaha fz6 2004
A powiedz o co chodzi z resetem tyle ludzi ma z tym problem i w jakim celu to robią?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org