Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-05 11:07:34 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2013-07-31 23:23:16
Posty: 312
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Siemanko wszystkim, założyłem ten temat licząc na waszą fachową pomoc w dobrze odpowiednich akcesoriów, które zamierzam kupić przez zimową przerwę :)
Mojego "Fazer-ego" kupiłem w tym sezonie praktycznie nic przy nim nie robiąc, za wyjątkiem nowego akumulatora i wymiany oleju silnikowego, dlatego zima jest czasem w którym chciałem zrobić sprzęt 'pod siebie' bo zauważyłem że parę rzeczy mi nie pasuje lub po prostu mam taki kaprys :P a mianowicie:

- NOWA KIEROWNICA
~ Obecnie mam akcesoryjną Renthala która jest bardzo wysoka, za wysoka do tego nie mam ciężarków kierownicy. Myślałem o TRW Lucas (aluminiowa Superbike 22mm lub Speedfighter) wersja bardziej płaska

- NOWE KLAMKI
~ Zawsze miałem zboczenie na krótkie sportowe klamki, myślę nad Womet-Tech

- NOWY WYDECH
~ Miałem oryginalny ale dostał mocnego strzała przy szlifie, wyrwało go, obejmy pokrzywione, dlatego myślę nad kupnem dedykowanego przelotowego Dominatora (pytanie tylko który?) Okrągły, Owal czy ten krótki Motogp?

- KAMERKA
~ GoPro odpada bo nie potrzebuje ani 4K ani 1080p i kosmicznych parametrów za równie kosmiczną cenę, szukam taniej kamerki która kręci 720p jakieś propozycje? (może Overmax ActiveCam-02)

- "MECHANIK"
~ Na nowy sezon zamierzam zrobić regulację gaźników (po kupnie wydechu) oraz wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy (jaki jest średni koszt tych przyjemności?) i co jeszcze należałoby zrobić?

- KLOCKI?
~ Gdy unoszę przednie koło na centralce i nim kręcę słyszę jakby klocki tarły o tarcze i idzie to z oporem, znaczy że klocki są do wymiany czy jakieś łożysko?

Posiadaczy danego sprzętu i domorosłych mechaników proszę o opinie i recenzje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-05 11:07:34 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2013-12-05 12:01:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
DominWK napisał(a):
- KLOCKI?
~ Gdy unoszę przednie koło na centralce i nim kręcę słyszę jakby klocki tarły o tarcze i idzie to z oporem, znaczy że klocki są do wymiany czy jakieś łożysko?


Znaczy to że tak ma być. Jeżeli nie jest to jakiś ogrmony opór gdzie musisz użyć dużo siły. Grubość klocków możesz sprawdzić bez problemu bez zadnego rozbierania. Przyświeć latarką a jak bardzo chcesz to możesz rozebrać zaciski i rozrzuszać tłoczki żeby lepiej chodziły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-05 12:10:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
DominWK
mechanik za wymianę tych płynów wziąłby nie więcej niż 50 - 100 złotych, bynajmniej u mnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-05 17:35:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
DominWK napisał(a):

- NOWY WYDECH
~ Miałem oryginalny ale dostał mocnego strzała przy szlifie, wyrwało go, obejmy pokrzywione, dlatego myślę nad kupnem dedykowanego przelotowego Dominatora (pytanie tylko który?) Okrągły, Owal czy ten krótki Motogp?


Miałem domi owala w F4i. Wyglądał bardzo fajnie, burczał fajnie (koniecznie db killer bo bez łeb urywa), wykonanie ... hmmm jak nie oczekujesz od nowego komina za 4 stówki cudów to jest do przełknięcia - całkiem przyzwoicie.
Ogólnie polecam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-05 22:48:58 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-11 22:38:52
Posty: 207
Lokalizacja: Wawka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
DominWK napisał(a):
- KAMERKA
~ GoPro odpada bo nie potrzebuje ani 4K ani 1080p i kosmicznych parametrów za równie kosmiczną cenę, szukam taniej kamerki która kręci 720p jakieś propozycje? (może Overmax ActiveCam-02)

fakt 1080p jest przy szaleństwach na moto jest zbędne (szczególnie że youtube do 720p przycina) ale ważna jest ilość klatek na sekunde (co najmniej 60 a najlepiej 120 ) żeby robić fajne "slowmotion" i ważny jest stabilozator obrazu. Niestety takie parametry posiadają kamerki z wyższej półki. Po nagraniu obrazu z taniego chińczyka skończy się tym że materiał będzie słabej jakości i nie będziesz go chciał nawet wrzucać na youtube. Jeśli chcesz kupić fajną i tanią kamerkę to kup dwie , jedną tanią , drugą fajną .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-05 23:13:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-13 16:55:41
Posty: 279
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: WR 426 SM MX
DominWK napisał(a):
- NOWY WYDECH
~ Miałem oryginalny ale dostał mocnego strzała przy szlifie, wyrwało go, obejmy pokrzywione, dlatego myślę nad kupnem dedykowanego przelotowego Dominatora (pytanie tylko który?) Okrągły, Owal czy ten krótki Motogp?

Wiele dobrego słyszałem o Montii - ludzie chwalą, że brzmi całkiem dobrze a i wykonanie bardzo dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-06 07:53:01 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
DominWK napisał(a):
- "MECHANIK"
~ Na nowy sezon zamierzam zrobić regulację gaźników (po kupnie wydechu) oraz wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy (jaki jest średni koszt tych przyjemności?) i co jeszcze należałoby zrobić?

Standardowo jeszcze olej silnikowy + filtr. Warto wymienić płyn hamulcowy (koszt nieduży a naprawdę robi różnice). No i możesz pokusić się o wymianę oleju w lagach (koniecznie z uszczelniaczami).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-06 23:06:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-09 01:05:01
Posty: 151
Płeć: Mężczyzna
DominWK napisał(a):
~ GoPro odpada bo nie potrzebuje ani 4K ani 1080p i kosmicznych parametrów za równie kosmiczną cenę, szukam taniej kamerki która kręci 720p jakieś propozycje? (może Overmax ActiveCam-02)

Albo kupisz tanie gówno, albo coś porządnego, ale to i tak wychodzi w cenie go pro. Z jakiegoś powodu jest to popularne. Fajna jest ta nowa, black edition, tylko ta cena :(
mores napisał(a):
mechanik za wymianę tych płynów wziąłby nie więcej niż 50 - 100 złotych, bynajmniej u mnie...

Naucz się używać tego słowa. Tak, chodzi o to na b...
DominWK napisał(a):
Dominatora (pytanie tylko który?) Okrągły, Owal czy ten krótki Motogp?

Opinie są takie, że to gówno. Z jakiegoś powodu akrap czy leovince swoje kosztuje. Zawsze pozostaje stockowy wydech i przerobienie go w edhausto, ale dla mnie to kolejny pół środek.
MICI napisał(a):
(szczególnie że youtube do 720p przycina)

Zmień internet.
MICI napisał(a):
ale ważna jest ilość klatek na sekunde (co najmniej 60 a najlepiej 120 )

Raczej liczba! Można to policzyć, nie jest to jakaś wielkość niepoliczalna. Moim zdaniem bez różnicy, yt utnie klatki, monitor też ma swoje odświeżanie, jedyne co to zwolnione tempo (z ang. slowmotion, ale skoro jesteśmy w Polsce to mówmy (piszmy) po Polsku). Co kto lubi.
MICI napisał(a):
Jeśli chcesz kupić fajną i tanią kamerkę to kup dwie , jedną tanią , drugą fajną .

Niestety taka jest prawda. Jakby można było mieć tanią kamerę i dobrą to kto by brał go pro? To nie jakiś telefon apple`a, gdzie liczy się lans i dzieci mogą przepłacać bo tata płaci, tylko w większości różnica jakości jest namacalna.
DominWK napisał(a):
~ Na nowy sezon zamierzam zrobić regulację gaźników (po kupnie wydechu) oraz wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy (jaki jest średni koszt tych przyjemności?) i co jeszcze należałoby zrobić?

Gaźniki zrób w warsztacie. Znajomy mechanik zawsze się dziwił jak widział, że ktoś robi to samemu w domu. No chyba, że masz myjkę ultradźwiękową, wakuometry cztery, analizator spalin i wiedzę ;)
Płyny jak kto woli, jedni zaoszczędzą 100 zł i wporzo, drudzy nie lubią się brudzić i też git. Generalnie co kto lubi, często w cenie oleju masz wymianę gratis. Warto też pomyśleć nad zrobieniem motocykla w zimę. Niektóre warsztaty albo podjeżdżają bezpłatnie z lawetą albo płacisz 50 zł. Ponadto taki mechanik nie ma 20 motocykli na placu i nie musi robić byle szybciej tylko ma czas na dopracowanie wszystkiego. I niestety, ale do dobrego mechanika w sezonie można czekać po 2-3 tygodnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-07 19:28:28 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2013-07-31 23:23:16
Posty: 312
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
jeszcze pytanie czy nowy wydech nie wymaga ingerencji w EXUP?
jak to tam działa i jakich zmianek wymaga układ żeby strzelał lub pluł ogniem?
tak czysto teorytycznie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-07 21:01:32 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-13 16:55:41
Posty: 279
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: WR 426 SM MX
Tak się podepnę - może miał ktoś do czynienia z tym czymś?
http://allegro.pl/wydech-tlumik-huzar-d ... 51701.html

Jest to to coś warte? Mam akrapa ale chciałbym coś głośniejszego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-07 22:11:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2013-07-31 23:23:16
Posty: 312
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Prowadziłem rozmowy z "producentem" tych wydechów czytaj starszym Panem Zbyszkiem :)
Robi tłumiki w swoim warsztacie, jak chcesz jakiś nietypowy kształt czy mocowanie to tylko na motocyklu, więc w grę wchodzi jazda do wioski w okolicach Rzeszowa :P
Nie słychać żeby ktoś to kupował, na youtube jest kilka filmików po wpisaniu "Huzar Exhaust" brzmią... znośnie i Pan Zbyszek daje rok gwarancji
Ja jednak zdecydowałem się na Dominatora de facto tylko 100zł droższego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-07 22:17:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
electro napisał(a):
Opinie są takie, że to gówno. Z jakiegoś powodu akrap czy leovince swoje kosztuje. Zawsze pozostaje stockowy wydech i przerobienie go w edhausto, ale dla mnie to kolejny pół środek.


Miałeś kiedyś Dominatora? Albo masz jakiegoś dobrego znajomego, który ma ten wydech? Jak nie to po co takie komentarze...

BTW - Dominator 5 lat gwarancji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-08 00:08:04 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-09 01:05:01
Posty: 151
Płeć: Mężczyzna
bierny napisał(a):
Miałeś kiedyś Dominatora? Albo masz jakiegoś dobrego znajomego, który ma ten wydech? Jak nie to po co takie komentarze...

Znajomy plus opinie.
Jacek_L napisał(a):
Tak się podepnę - może miał ktoś do czynienia z tym czymś?
http://allegro.pl/wydech-tlumik-huzar-d ... 51701.html

W tych 330 zł masz koszty prowadzenia firmy, koszty wystawienia aukcji i prowizję, do tego podatki. Od tego odlicz sobie sprzęt, który musi być i który się zużywa, koszty eksploatacji sprzętu i materiał.
To nie wiem gdzie jeszcze wcisnąć to, że taki gość musi zarabiać na tym.
A brzmi to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=H4LDz33L ... re=mh_lolz
Link ze strony allegro, czy brzmi jakoś super pozostawiam waszej ocenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-08 00:08:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
electro napisał(a):
Ponadto taki mechanik nie ma 20 motocykli na placu i nie musi robić byle szybciej tylko ma czas na dopracowanie wszystkiego.


To ciekawe :) Jak jest partacz mechanik i nie jest dokładny to czy bedzie miał 20 moto czy jedno to zrobi tak samo. Kwestia przyzwyczajenia.
A jak się ma możliwości i trochę wiedzy to większość tych podstawowych rzeczy jak wymiana oleju filtra, płynu hamulcowego czy chłodniczego najlepiej zrobić samemu.
No chyba że ma się pewnego mechanika a nie rzeźbiarza :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-08 00:21:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-09 01:05:01
Posty: 151
Płeć: Mężczyzna
Podkopnik napisał(a):
Jak jest partacz mechanik i nie jest dokładny to czy bedzie miał 20 moto czy jedno to zrobi tak samo.

No i co z tego? Nie mówimy o partaczach, tylko o mechanikach. I nie, nie zrobi, jak każda osoba pod presją zacznie popełniać błędy, jak każda osoba zmęczona nawałem pracy nie będzie mogła tak się skupić.
Dlatego moim zdaniem lepiej jest dać moto w zimę na warsztat, ponadto mechanik nie będzie musiał głodować ;)
P.S. Zawsze tak wybiórczo sobie zakładasz, kiedy próbujesz z kimś polemizować?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org