Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-01-18 15:11:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-25 21:48:38
Posty: 135
Lokalizacja: Marszew
Witam panowie przed sezonem.
Postanowiłem wymienić olej w lagach na ten rok i niestety spotkała mnie przykra niespodzianka. Po wymontowaniu prawej lagi okazało się, że jest ona krzywa. Niestety. Pytanie:
Czy to do czegoś się nadaje? Czy może lepiej od kogoś proste sprawdzone używki wziąć? Jeśli tak, to tylko z forum. Z allegro nie chcę, bo to zawsze nie wiadomo co się bierze.
http://allegro.pl/rura-zawieszenia-laga ... 86978.html
Oraz drugie, czy mogę jedną rurę lagi wymienić jeśli druga okaże się prosta? Czy raczej wymieniać obie, chociaż wydaje mi się to trochę bez sensu. Zaraz się dowiem jak druga wygląda, bo jeszcze jej nie wymontowałem.;)
Druga jest taka sama. Pomiar robiłem poziomicą. Kręcąc lagą widziałem, że jest w pewnym miejscu załamana. Nie jest to dużo bo załóżmy, że robi się szpara maksymalnie 1,5 mm na oko, ale to już odpada takie coś. Doradźcie w kwestii tych rur. Pozdro


Znalazłem takie jeszcze:
http://motofactory.pl/pl/p/YAMAHA-FZS-6 ... 041604/770


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rury lag fzs 600
PostNapisane: 2014-01-18 15:11:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-01-18 17:06:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Możesz polować na używki, ale cena całego amora bo tak się zwykle sprzedaje będzie wyszła niż 2 rur nowych. Poza tym każda rura używana jest zawsze minimalnie skrzywiona od jeżdżenia po polskich drogach.
Jak są krzywe to kupuj nowe :)

Ale tak myślę sobie...ja miałem krzywą lagę tak że nawet nie było widać, a ciekł olej jak dziki. U Ciebie jest "1,5mm"?! I nie ciekło???? Chyba że miałeś suche lagi :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-18 17:16:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-25 21:48:38
Posty: 135
Lokalizacja: Marszew
Generalnie przekrzywienie jest tuż pod miejscem mocowania do dolnej półki. 1,5 mm to mogłem o te 0,5 przesadzić. Ogółem na oko widać, że lagi są krzywe, a jak się przyłoży poziomicę, to już wtedy mega widać i na oko odchył będzie tak jak piszę - 1 - 1,5 mm. I już też mam odpowiedź, dlaczego żeby mi fury nie ściągało musiałem odpowiednio lagi w półkach ustawić. Tłukę skarbonkę i kupuje te rury firmy niby polskiej tlt w inter cars po 340 wyrwę. A generalnie olej nie ciekł a i było go tyle ile trzeba.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Rozmontowałem całą lagę, tak że mam na wierzchu samą rurę. Na dole tej rury zdemontowałem taką białą plastikową tuleję. w rurze znajdują się pod tą tuleją jakieś ruchome elementy. Nie wiem jak wziąć się za ich demontaż. Pomoże ktoś?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org