Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-02-18 18:51:52 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-03-28 23:39:23
Posty: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Witam
Co sądzicie o umieszczeniu takiej maty pod torbą na bak http://intermotors.pl/product-pol-328-K ... zarny.html
Myślę, że przez taką gumę magnesy nie powinny słabiej trzymać, ktoś może używa? Może macie inne pomysły na zabezpieczenie baku przed rysowaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mata pod torbę na bak
PostNapisane: 2014-02-18 18:51:52 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-02-18 19:40:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Ja tam używałem delikatnej ściereczki viledy pochłaniającej wodę i spisywała się idealnie;) koszt kilka zł.
Jak dla mnie bez sensu wydawać kasę na takie kocyki... Mozna sobie to ogarnąć w łatwiejszy, tańszy sposób


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-18 20:32:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Najprostszy i najtańszy sposób (może nie najładniejszy ale na bank skuteczny) to zwykła przeźroczysta folia przyklejana na mokro ;]
Nie ma siły żeby się porysowało


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-18 23:34:06 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
rhazz napisał(a):
Najprostszy i najtańszy sposób (może nie najładniejszy ale na bank skuteczny) to zwykła przeźroczysta folia przyklejana na mokro ;]
Nie ma siły żeby się porysowało


Ja w tym roku rezygnuje z oklejania. Nie chce mi się co tydzień oklejać albo jeździć w większości z oklejonym bakiem. Chciałem dać go do gościa który zrobiłby to profesjonalnie, tak żeby w ogóle nie było widać folii alee... i teraz nie wiem czy uwierzysz rhazz, na początku sierpnia przykleiłem folię i pojechałem do szwajcarii. Przez 1,5 miesiąca jeżdżenia z folia cały czas na baku i często również z torbą, było wszystko ok...moje zdziwienie było po oderwaniu folii, w 2 miejscach po magnesach lakier lekko zmatowiał. Całe szczęście mała polerka w tych miejscach i nic nie widać.

W tym roku zdecydowałem się na coś takiego. Będę oglądał w sobotę jak to się prezentuje na żywo, najbardziej chodzi mi o wymiary i czy nie dotyka baku. Będzie ta z linku albo trochę większa.

http://allegro.pl/motobagaz-tankbag-givi-xs307-yamaha-fz1-fz1-fazer-i3976445778.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-19 00:02:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
To chyba zależy od folii jakiej się użyje i od warunków atmosferycznych. Mój ojciec jest taksówkarzem i pod kogutem na dachu wozi folię. I fakt faktem po paru latach pod tą folią lakier zrobił się kompletnie matowy i jasny.
Ja za to woziłem przez całą zimę folię na dachu (2 prostokąty pod bagażnik na narty na magnesy), tarłem to skrobaczką, myłem gorącą wodą, a na wiosnę jak odkleiłem nie było ani śladu ;)

Jeśli zamierzasz częściej używać tankbaga to wiadomo, szmatka matka jest lepszym rozwiązaniem. Folia jest dobra przy jednorazowej akcji 2tyg i do domu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-19 00:22:06 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
rhazz napisał(a):
To chyba zależy od folii jakiej się użyje i od warunków atmosferycznych. Mój ojciec jest taksówkarzem i pod kogutem na dachu wozi folię. I fakt faktem po paru latach pod tą folią lakier zrobił się kompletnie matowy i jasny.
Ja za to woziłem przez całą zimę folię na dachu (2 prostokąty pod bagażnik na narty na magnesy), tarłem to skrobaczką, myłem gorącą wodą, a na wiosnę jak odkleiłem nie było ani śladu ;)

Jeśli zamierzasz częściej używać tankbaga to wiadomo, szmatka matka jest lepszym rozwiązaniem. Folia jest dobra przy jednorazowej akcji 2tyg i do domu ;)


Zgadzam się, tą samą folię mam na samochodzie i nic. Nie wiem od czego to zależy...

Ja tankbaga używam teraz prawie zawsze(do kombi nie wejdzie portfel, fajki i inne podręczne rzeczy).

A ta szmatka hmm moim zdaniem wszystko co ma kontakt z bakiem po jakimś czasie zniszczy lakier. Bak zawsze musiałby być czysty przed założeniem a wiadomo że w czasie jazdy kurz dostanie się wszędzie. Tankbag zawsze ma jakieś lekkie ruchy i wtedy to wszystko działa jak drobny papier ścierny...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-19 15:51:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Napiszę tak: świra estetycznego macie z tymi Waszymi motocyklami i tyle.
Cieszę się, że ja takich "problemów" nie mam ze swoim moto.

A jak udami opieracie się o bak też dbacie o to by się nie porysował czasem? No bo przecież drobinki kurzu zawsze będą i to wszystko działa jak drobny papier ścierny... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-19 16:33:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
michal.m napisał(a):
Napiszę tak: świra estetycznego macie z tymi Waszymi motocyklami i tyle.
Cieszę się, że ja takich "problemów" nie mam ze swoim moto.

A jak udami opieracie się o bak też dbacie o to by się nie porysował czasem? No bo przecież drobinki kurzu zawsze będą i to wszystko działa jak drobny papier ścierny... :lol:


Jak sobie zrobisz od tankbaga 2-3rysy długie na paręnaście centymetrów to zaraz zaczniesz myśleć zanim go znowu tam przykleisz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-19 19:21:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
michal.m napisał(a):
Napiszę tak: świra estetycznego macie z tymi Waszymi motocyklami i tyle.
Cieszę się, że ja takich "problemów" nie mam ze swoim moto.

A jak udami opieracie się o bak też dbacie o to by się nie porysował czasem? No bo przecież drobinki kurzu zawsze będą i to wszystko działa jak drobny papier ścierny... :lol:


No widzisz od ud też mi się nie rysuje bo mam stompgripy. Jeśli Ty chcesz to Twoje moto może wyglądać jak po wojnie. Ja lubię dbać o moto tym bardziej że w dzisiejszych czasach są na to sposoby:)

A jakbym oglądał moto ze zniszczonym lakierem odrazu bym odpuścił, no cóż tak mam. Wszystko musi być tip top.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-22 14:34:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Dobra, zmieniam troszkę pogląd:
Ja mam motocykl z 2001 roku, oczywiście bak nie jest idealny ale to ma jeździć a nie wyglądać. A w sezonie prawie każdy wypad poza miasto jest z tankbagiem.
Dawid125 napisał(a):
A jakbym oglądał moto ze zniszczonym lakierem odrazu bym odpuścił, no cóż tak mam. Wszystko musi być tip top.

Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Dlatego prawie wszystkie używane motocykle w Polsce są odpicowane do sprzedaży i świecą się jakby były nówki sztuki. A później kupujący zgaduj czy polerka i malowanie było od dzwona czy od tankbaga...

Chociaż te wszystkie zabezpieczenia przed porysowaniem baku w trakcie normalnego użytkowania porównuje do nie zdejmowania folii z nowego smartfona (bo się szybka porysuje) - a to jest już dla mnie za dużo by pojąć takie zachowanie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-22 15:00:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Jeśli chodzi o folię pod tankbag - mówię zdecydowanie TAK, jeśli chodzi o folię na smartfonie obojętnie czy nową czy dodatkową - MÓWIĘ WIEŚ!!! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-23 18:32:00 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
michal.m napisał(a):
Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Dlatego prawie wszystkie używane motocykle w Polsce są odpicowane do sprzedaży i świecą się jakby były nówki sztuki. A później kupujący zgaduj czy polerka i malowanie było od dzwona czy od tankbaga...


Jeśli kupisz od handlarza albo od kogoś kto miał żeby mieć to pewnie tak... Ja o moto dbam cały czas a nie tylko przed sprzedażą i Fazi nie stoi w garażu, prawie codziennie jeździ (prócz zimy) Myślę że każdy kto kocha to co robi postępuje tak samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-24 19:38:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-11-13 11:40:01
Posty: 78
Lokalizacja: Kielce, Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
Motomaniac napisał(a):
Witam
Może macie inne pomysły na zabezpieczenie baku przed rysowaniem.



ja swój zbiornik zabezpieczam w ten sposób:
download/file.php?id=1821&mode=view

bagster to chyba najbardziej praktyczne i estetyczne rozwiązanie.
przypinam do niego plecak, w którym chodzę na codzień, +200 i nic się nie dzieje:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-24 22:34:51 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
grzester napisał(a):
Motomaniac napisał(a):
Witam
Może macie inne pomysły na zabezpieczenie baku przed rysowaniem.



ja swój zbiornik zabezpieczam w ten sposób:
download/file.php?id=1821&mode=view

bagster to chyba najbardziej praktyczne i estetyczne rozwiązanie.
przypinam do niego plecak, w którym chodzę na codzień, +200 i nic się nie dzieje:)


Ja miałem bagstera w moim FZS 1000 i bylem zadowolony. Dopiero 2 miesiące temu go od sprzedałem.

W sobotę na targach oglądałem tankbag givi i już jestem zdecydowany na dany model.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-25 16:11:17 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Dawid125 napisał(a):
Myślę że każdy kto kocha to co robi postępuje tak samo

Zatem ja nie kocham ja tylko jeżdżę 9tyś km/rok na motocyklu (średnia z 5 lat)
Bagster to mi pasuje tylko i wyłącznie na czoperowate. Ale to kwestia gustu.

Dalej twierdzę, nie niektórzy mają estetycznego świra ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org