Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-14 23:24:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Już tłumaczę :)

Jeżeli na filtrze, o którym pisałeś jest oznaczenie OE a nie ma logo Yamaha to w świetle przepisów U.E. jest to niezgodne z prawem. No a na Chińczyków chyba nie ma skutecznej metody... i to niestety jest i będzie problem. Używanie przez nich tego typu oznaczeń jest także niezgodne z prawem.

No ale oni na wszystko znajdą sposób - zawsze mogą się np. wytłumaczyć, że ich produkty były przeznaczone na rynek azjatycki a "nieznany kontrahent" sprowadził ich produkty do Europy i o zgrozo sprzedawał je na necie! A oni sprzedając mu te filtry myśleli, że chciał z nich ustawić piramidkę na komodzie w salonie w ramach ozdoby :D

Mistrzostwo Świata w przypadku Chińczyków było dla mnie wówczas, kiedy U.E. zabroniła sprzedaży żarówek 100W. Co zrobili Chińczycy? Na rynek europejski zaczęli robić żaróki... 99W :D

Wracając do klu - tych oznaczeń jestem pewien na bank. Swego czasu byłem doradcą serwisowym w ASO najbardziej znanej japońskiej marki samochodów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 23:24:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-03-14 23:40:16 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Jedno małe wtracenie odnośnie OE i OEM. Niestety nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o te różnice. Bardzo dużo jest elementów z pierwszego montażu które są o klasę lepsze od tego co znajdziemy w sklepach. Dobrym przykladem niech będą klocki hamulcowe i tarcze. Ponieważ mamy w Krakowie firmę Delphi projektującom i dostarczającom takie rzeczy mogę z całą stanowczoscią powiedzieć że to co idzie na pierwszy montaż jest daleko inne niż to co dostaniemy później w sklepie a co też jest opatrzone logiem tej firmy.

Może to zabrzmi banalnie ale jak po prostu zwrócił bym przy zakupach uwagę na markę. Jak ktoś już ma jakąś pozycję na rynku to jednak stara się nie robić badziewia żeby tego dorobku nie utracić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-15 09:30:14 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Hmm... nie wiem skąd masz takie informacje i jak obiektywnie można potwierdzić, że klocki czy tarcze idące na pierwszy montaż są inne niż ten sam produkt dostarczony przez producenta części a pozbawiony logo producenta auta czy motocykla...

Na swoim przykładzie wiem, że to są te same części. Było tak zarówno w ASO gdzie pracowałem jak i w przypadku mojego prywatnego auta. W tym ostatnim przypadku zawsze kupuję części OEM czyli to samo co oryginał, ale pozbawiony logo producenta auta. Przykłady:
- Filtry zawsze kupuję firmy MANN i są to dokładnie te same filtry, które stosuje Opel na pierwszy montaż, ale pozbawione logo Opla, opatrzone za to logo MANNa
- wymieniając termostat kupiłem część OEM firmy Piersburg, który dostarcza termostaty na pierwszy montaż, ale w przeciwieństwie do cżęsci OE nie posiada logo Opla
- tarcze do mojego auta na pierwszy montaż dostarcza ATE i te właśnie tarcze kupiłem dla siebie. Jaka różnica? Zamiast logo Opla jest logo ATE :)

Reasumując: zachęcam do zwracania uwagi na markę dostawcy, ale przede wszystkim do kupna części OEM lub OE jeśli kgoś stać i chce przepłacić tylko po to, żeby cieszyć wzrok znaczkiem producenta auta bądź motocykla :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 02:18:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-02-23 20:18:30
Posty: 59
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6N S2 2009r
koledzy temat troszkę zszedł na bok...
Jakiej firmy olej pełny syntetyk polecacie??? Zastanawiam się nad Catrolem a Motulem...
Co myślicie??? Catrol trochę tańszy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 10:08:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Ja leje Castrola i nie narzekam...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 12:17:39 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-03-15 12:37:19
Posty: 4
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: nope!
Obecne moto: Fazer 6 2005
To może doleje oliwy do ognia... :twisted:

O ile gęstość się zgadza to nie ma różnicy... Różnica między markami zaczyna się po przejechaniu wielu km jak olej traci pierwotne właściwości. Jak przebiegi są nieduże, moto "łagodnie" użytkowane i regularnie się zmienia olej to nie ma różnicy czy casrto czy ipone czy inna pierona.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 15:04:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-02-23 20:18:30
Posty: 59
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6N S2 2009r
Raczej stawiam na olej Castrola POWER 1 RACING full syntetyk :)
Pytanie tylko czy będzie cicho i sprawnie pracować skrzynia biegów. Pytam bo kiedyś słyszałem, że na Castrolu głośno pracuje skrzynia biegów...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org