Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 02:13:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Simfan napisał(a):
Pytam głównie tych co jeździli tymi maszynami.

No z racji tego że ja nie jeździłem nigdy Gixem, to się wypowiem :) Bardzo dobre oceny wśród torujących okazjonalnie i nie tylko zbierają Bridgestone S21. W tym roku weszły też S22 ale nie ma chyba większej różnicy poza ceną, S21 mają niesłabnące grono wielbicieli. Szybko się grzeją, na tor nie wymagają kocy, jak na sportową gumę oceniane są jako trwałe, na drodze się spisują. Komplet można kupić coś ok. 870zl
Druga opcja, droższa to Pirelli Diablo Rosso 2/3 albo bardziej sportowo Pirelli Rosso Corsa 2. Nie produkowane już Pirelli Rosso Corsa 1 mam w FZ6 i tylko nie polecam do śmigania po mokrym. Podobno Corsa 2 jest mocno poprawiona pod tym względem. Ale komplet RC2 będzie raczej powyżej 1100PLN. Jak używasz FB, możesz poszukać SMO Serwis Motocykli i Ogumienia, odpowiadają na messengerze, coś doradzą i ceny mają OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 02:13:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 11:23:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Dzięki za podpowiedź. Faktycznie :D ,powinno być napisane "Pytam głównie tych co jeżdżą bardziej energicznie". Coś już wiadomo, ale czekam na dalsze opinie innych użytkowników.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 12:00:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
To ja też nie jeździłem gixem i się wypowiem :) jeśli syn nie jeździ jako zawodowiec to nie ma sensu iść w drogie opony stricte sportowe które przy zwykłym użytkowaniu nie pracują w założonym zakresie temperatur, przy dynamicznej jeździe ale nadal cywilnej to każda opona będzie fajnie trzymała. Problem powstaje wtedy kiedy są kiepskie warunki, jest chłodno lub mokro lub wszystko na raz... Wtedy błędy w mocniejszym dodaniu lub odpuszczeniu gazu w mocnym moto mogą skończyć się uslizgiem. Do codziennej jazdy żeby był fun i czasem coś mocniej pojeździć wystarczą opony szosowo turystyczne. Są wystarczająco dobre przy dynamicznej jeździe a prawdziwy potencjał pokazują jak pogorszą się warunki. Bardzo dobre opinie w tej dziedzinie mają gumy takie jak pirelli angel gt2, Michelin road 5, metzeler roadtec 01 (blizniak pirelli). W necie jest dużo opinii motocyklistów jeżdżących litrowymi motocyklami jak fz1, fireblade itp ze spokojnie dają radę na winklach i nie zużywają się w oczach jak typowe opony sportowe. Dodatkowy plus to tolerancja na jazdę w deszczu i w chłodzie. Jedyny minus to cena tych opon, komplety po ok 1000zl i w górę.

Ja na jesieni zmieniłem na Micheliny road 5 i byłem zdumiony jak opona może tak dobrze trzymać na zimnym asfalcie i na brudzie, zacząłem dużo mocniej wychylać się w zakrętach bo nabrałem do tego odwagi, wczesniej miałem Dunlopy qualifiery 2 i wyższość Michelinów jest bezsprzeczna. Żałuję tylko ze tak długo zwlekałem z wymianą bo chciałem dojezdzic te Dunlopy do końca, teraz wiem że bez sensu. Nie żałuję wydania więcej kasy bo to się zwraca w komforcie jazdy, te micheliny bez rozgrzewania na zimnej i mokrej jesieni trzymają lepiej niż jeszcze nie rozgrzane Dunlopy przy letniej pogodzie. Tylko przykatowane latem dunlopy trzymały porownywalnie ale przecież nie pałuje się cały czas.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 15:04:24 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Aha
Simfan napisał(a):
Młody mówił, że na tor to wyjedzie może ze 2 razy.

To się jeszcze okaże, można się wciągnąć - też tak pojechałem ze 2 razy żeby poćwiczyć i trzeba było kupić drugi motocykl :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-15 16:09:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hmm jak znam jednego chłopaka co na tor jeździ regularnie to przed imprezą opony zakłada nowe a po torze wyrzuca je na śmietnik :) drogi sport...

To już chyba lepiej mieć zestaw kół tylko na tor a na normalną jazdę mieć normalne opony które z założenia dają radę nawet jeśli nie są rozgrzane do "tysiąca" stopni. To jak jeździć do pracy w korkach na sportowych klockach hamulcowych które nie rozgrzane praktycznie nie hamują :)

Tu jest opinia vlogera "andy man cam" jeżdżącego fz1 bez abs na michelinach road 5, film jest po angielsku ale można włączyć w razie potrzeby tłumaczone automatycznie napisy pl:

https://youtu.be/Wle57EiF2Sk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-18 09:22:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Zwracam się do Was z taką kwestią... Dotychczas zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, jeździłem na oponach max 5 letnich (a zazwyczaj max 3 letnich) od daty produkcji. Obecnie w MT 07 mam opony, które są założone fabrycznie od nowości, a dokładniej z samej końcówki 2013 (załóżmy 2014). Są to całkiem przyzwoite opony, choć może sam bym takich nie wybrał- mianowicie Pilot Road 4, które mają sporo bieżnika. Czy ktoś jeździł na oponach 6-8 letnich i czy jest mocno odczuwalna różnica w twardości, tudzież przyczepności? A może należy je po prostu lepiej dogrzać? Bardzo proszę o wasze doświadczenia w tej kwestii. Rozważam zostawić opony na max 1 sezon lub po prostu zmienić na nowe, jednakże pieniążki wolałbym obecnie przeznaczyć na nowy tłumik, gdyż MT 07 brzmi na seryjnym koszmarnie... Co dość ważne - na moto dojeżdżam głównie do pracy i jeśli tylko i wyłącznie takie byłoby przeznaczenie, to opony bym zostawił... ale lubię od czasu do czasu ostrzej polatać po zakrętach i stąd moje przemyślenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-18 12:56:45 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Ja na twoim miejscu poczekałbym do sezonu i spróbował pojeździć. Jak będziesz czuł że brakuje ci przyczepności to bym zmieniał, jakby się okazało że kleją dobrze to latałbym spokojnie cały sezon.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-18 17:04:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Co prawda inne moto ale używam Michelin Pilot Street (przód i tył). Co prawda mają 4 lata i przejechane ok 12kkm. Przyczepność bardzo dobra, choć tylna opona za niedługo do wymiany, bo jest trochę kwadratowa ale to chyba od jazdy niemieckimi autostradami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-18 17:25:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja tak przeciągnąłem wymianę bo jeszcze miałem bieżnik w oponach 5-letnich i teraz żałuję że tyle zwlekałem, nowe opony to kosy przy tych starych. Przed zmianą myślałem że ślizgam się bo ma być ślisko skoro jest zimno lub brudno/mokro. A nowe opony na dotarciu po wyjechaniu z warsztatu trzymały lepiej niż stare przy normalnej jeździe po mieście.

Właśnie po mieście w porannym dużym ruchu jeśli nie ma upałów to opony prawie wciąż są zimne bo nie poszalejesz i co chwila stoisz więc opony stygną. To na polatanie wokół komina stare gumy dadzą radę a w mieście gdzie przeciskasz się przez korek na centymetry albo odwijasz gaz zjeżdżając ze skrzyżowania w lekkim łuku przez zebrę, stawiał bym na dobre świeże opony.

Road 4 to ogólnie świetne opony, kolega ma takie w nowym bmw r1200r. Może Twoje po tylu latach jeszcze jakoś jeżdżą bo z założenia jako turystyki mają sobie radzić bez specjalnego dogrzewania ale jak założysz nowe to poczujesz kolosalną różnicę i zobaczysz że nie ma co cebulić na oponach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-18 18:01:16 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
sfazowany napisał(a):
jak założysz nowe to poczujesz kolosalną różnicę i zobaczysz że nie ma co cebulić na oponach.

Amen. Przepraszam za selektywne cytowanie ale w tył zdaniu wszystko jest zawarte.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 11:16:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
avalar napisał(a):
sfazowany napisał(a):
jak założysz nowe to poczujesz kolosalną różnicę i zobaczysz że nie ma co cebulić na oponach.

Amen. Przepraszam za selektywne cytowanie ale w tył zdaniu wszystko jest zawarte.


Panowie, zbliża się mój 11 sezon na moto, gdzie jak pisałem - nigdy nie jeździłem na gumach starszych, niż 4-5 lat, a rzadko były to opony starsze niż 3 letnie. Przejeździelłem już dobrze jakieś 5-6 różnych modeli (licząc tylko swoje motocykle i nie licząc opon typowo torowych) i wiem jak dobrze zachowuje się świeża, dobra opona. Nigdy na tym szczególnie nie oszczedzałem, więc proszę mi tu bez cebulenia... Nie mam doświadczenia z jazdą na starszych oponach i stąd moje pytanie. Proces utwardzania się opon znam, ale zastanawiam się, jak to zachowuje się w praktyce. Czy starsza opona, lepiej rozgrzana klei się podobnie jak nowsza? Prawdopodobnie i tak skończy się na nowych, ale liczyłem na wymianę doświadczeń w tym temacie, a nie teksty o cebulach...

PS. sfazowany pierwsza część Twojej wypowiedzi ma sens i o to mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 11:30:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Oj bez przesady nie skupiaj się na słowie cebula, przecież sam napisałeś że albo nowe gumy albo wydech, uważam że wydech jest mniej ważny niz bezpieczeństwo wynikające z opon. Wydech może poczekać. Opisałem swój przykład jako anty przykład i uważam że nie ma sensu zwlekać z wymianą opon. Jeśli jeździłeś nie raz na nowych to tym bardziej wiesz że nowa guma to nowa guma. Stara opona zaskoczy Cię w najmniej oczekiwanym momencie. Każda dogrzana opona jeździ znośnie, gorzej jak jadąc w korku między autami ktoś Ci nagle wrzuci kierunek i zrobi ruch kierownica, złapiesz za hamulec i albo ucieknie Ci przód albo abs załapie ale pojedziesz kilka metrów dalej niż planowałeś. Do tego tył ucieka nawet na zalanych lepikiem łączeniach asfaltu, wtedy każdy gładki fragment asfaltu jest zdradliwy. Często na zakrętach na kilkudziesieciu metrach na pół pasa jest wstawka nowego asfaltu od brzegu jezdni i ciężko wtedy unikać przecięcia wypełnienia tego łączenia, na nich potrafił mi uciekać zarówno przód i tył. Na nowych oponach ani razu mi się tak nie zdarzyło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 12:14:59 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
bierny spokojnie :D Ja też zrozumiałem podobnie jak sfazowany, że albo wydech albo opony :) Będą totalnie szczerym, tak jak wyżej było napisane, poczekałbym do początku sezonu, zrobił kilka km i sam siebie zapytał, czy czuje się ok na tych gumach :) Zmienić można w każdym momencie. Sam jeżdżę na PR4 w tym momencie i dla mnie opona lux :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 12:14:59 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
bierny spokojnie :D Ja też zrozumiałem podobnie jak sfazowany, że albo wydech albo opony :) Będą totalnie szczerym, tak jak wyżej było napisane, poczekałbym do początku sezonu, zrobił kilka km i sam siebie zapytał, czy czuje się ok na tych gumach :) Zmienić można w każdym momencie. Sam jeżdżę na PR4 w tym momencie i dla mnie opona lux :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 12:38:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Może nie wyraziłem się do końca jasno - wydech i opony są do wymiany na 100%. Kwestia tylko kiedy i w jakiej kolejności. Oczywiste jest, że wpierw bezpieczeństwo. Spróbuję pojeździć na wiosnę i zobaczę, ale będę szukał w międzyczasie dobrej okazji na zakup gum... Może coś się trafi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org