Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 00:06:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tez kuoioem u skyseba i wybralem najdroższą opcję z najświeższą oponą bo nie wiedziałem ile lat ta guma posiedzi w moto. Jesli poprzednia 4letnia była fatalna to chcialem miec zapas tych 3 lat. Po założeniu opony były genialne, teraz po 10k zdążają się mikro uslizgi tyłu ale nic powaznego, po oponie nie widzę sladów zużycia, opona nie starła się na płasko, kierownica nadal nie ma wibracji ktore były mocne na starych gumach. Polecam tego sprzedawcę i świeże gumy :) gratis dorzucił smar do łańcucha, generalnie nie jestem łasuchem na gratisy ale akurat ten smar jest chyba najlepszym jakiego uzywalem od 2 lat bo najmniej pryska na felgę i ogon.

I gdybym juz dawno tego nie pisał to powtórzę, micheliny road 5 są genialne na zarówno turystyczne jak i dynamiczne używanie przy każdej pogodzie i temperaturze. Na moje oko zużywają się powoli i równomiernie. Powinny spokojnie wytrzymać u mnie minimum 20k.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 00:06:10 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 08:45:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
ale akurat ten smar jest chyba najlepszym jakiego uzywalem od 2 lat bo najmniej pryska na felgę i ogon.

z ciekawości - co to za cudo? bo ja korzystam z Belraya, ale może masz coś ciekawszego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 09:15:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
misiakw jak ja kupowałem to dawał Motul 2C+ Road i powiem szczerze że porzucilem Bell Raya na rzecz Motula. Wyszło całkiem przypadkowo bo jak pojechałem na wakacje moja puszka smaru miała awarię i musiałem coś kupić awaryjnie i w lokalnym sklepie był tylko Motul. Akurat okazał się dla mnie lepszym smarem i już przy nim zostałem i akurat ten sam daje ten sprzedawca do kompletu opon.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 10:48:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja dostałem motul c4 factory line, też przy nakładaniu jest lekko biały ale jakoś największy porządek jest na motocyklu. Wczesniej używałem c2+ (biały, syfił najbardziej) i c2 (bezbarwny, całkiem ok).

Być może mniejsze chlapanie wynika też z tego że wreszcie nauczyłem się aplikować mniej smaru i z pilnowaniem przerwy 20 min przed kontynuacją jazdy, żeby smar zastygł. Wczesniej smarowałem co 300km, teraz co 500-600 lub wczesniej, po deszczu/myciu.

Najgorszy smar w kontekscie brudzenia to ipone ktorego dostalem od sąsiada pół dużej puszki, syf straszny. W życiu nie kupię z własnej woli ipone.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 11:00:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Być może mniejsze chlapanie wynika też z tego że wreszcie nauczyłem się aplikować mniej smaru i z pilnowaniem przerwy 20 min przed kontynuacją jazdy, żeby smar zastygł. Wczesniej smarowałem co 300km, teraz co 500-600 lub wcześniej, po deszczu/myciu.

kwestia nauczenia się smarowania to też opcja. Ja zastanawiam się coraz mocniej nad scottoilerem. Łamię się nad sprzedaniem yamachy ale jeśli przed zimą się nie złamię i zostanie, to na nowy sezon na pewno trafi na pokład.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 11:07:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Też to rozważałem, czekałem też aż zrobisz pierwszy wersję ekonomiczną i przetestujesz :) a teraz już przestałem inwestować bo coraz poważniej myślę o przesiadce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 11:14:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
a teraz już przestałem inwestować bo coraz poważniej myślę o przesiadce.

no właśnie tez przestałem chwilowo inwestować. znaczy... moto siedzi w serwisie na regulację luzów zaworowych, łożysko zostanie wymienione i wszystko co potrzebne żeby mechanicznie było ok oczywiście będzie robione jak pod siebie a nie na sprzedaż. Ale zakręciłem kurek z kasą na "dodatki" - budżet będzie chomikowany i albo pójdzie na nowy moto, albo na ten jak jednak dojdę do wniosku że po 8 latach ten moto jest jednak moim organem i bez niego się nie obejdę.

sfazowany napisał(a):
czekałem też aż zrobisz pierwszy wersję ekonomiczną i przetestujesz

weź pod uwagę że mija już kolejny rok w którym myślę nad tym... i nic więcej w tym kierunku nie robię :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-14 22:50:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Polecam scottoiler xsystem, zapomina się o myciu i smarowaniu łańcucha, wydłuża się żywotność, Niestey chlapie
Wracając do opon to właśnie wróciłem z wulkanizacji, byłem założyć na przód Michelin R5GT
W warsztacie spotkałem chłopaka który pożyczał ekipie motobandy do nakręcania odcinka kawasaki H2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-15 02:59:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
marcingda napisał(a):
Polecam scottoiler xsystem, zapomina się o myciu i smarowaniu łańcucha, wydłuża się żywotność, Niestey chlapie


No wlasnie, komfort użytkowania, ciut kosztem estetyki. W tym roku jakoś szczegolnie mi dogryzało to, że dojeżdżaliśmy gdzieś ze znajomymi i oni szli zjeść albo zameldować się w hotelu (bo mieli kardana albo oliwiarki), a ja w tym czasie grzebałem przy łancuchu. E'naf! Ja też chcę kardana :)

Ciekaw jestem ile u Ciebie Marcin wytrzyma ta opona na tyle, przy momencie jakim dysponuje Twój mastodont może to być sporo krócej niz na tracerze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-15 05:45:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Ciekaw jestem ile u Ciebie Marcin wytrzyma ta opona na tyle, przy momencie jakim dysponuje Twój mastodont może to być sporo krócej niz na tracerze.


Zobaczymy, myślę że wcale tak może nie być bo generalnie moto nastraja do spokojnej jazdy. Tym bardziej że przy średnim zakresie obrotów wydech wydaje z siebie piękny dźwięk. Dla mnie dźwięk jest bardzo podobny do starego bmw 635CSI. Nadal jeżdżę bez muzyki w kasku :D
Co do napędu to łańcuch i wal mają swoje wady. Zastanawiam się dlaczego tak rzadko stosuje się paski, z tego co mi wiadomo to chyba tylko miały to jakieś modele bmw (800GT) no i harley.

-- 2020-08-15 04:45:24 --

sfazowany napisał(a):
Ciekaw jestem ile u Ciebie Marcin wytrzyma ta opona na tyle, przy momencie jakim dysponuje Twój mastodont może to być sporo krócej niz na tracerze.


Zobaczymy, myślę że wcale tak może nie być bo generalnie moto nastraja do spokojnej jazdy. Tym bardziej że przy średnim zakresie obrotów wydech wydaje z siebie piękny dźwięk. Dla mnie dźwięk jest bardzo podobny do starego bmw 635CSI. Nadal jeżdżę bez muzyki w kasku :D
Co do napędu to łańcuch i wal mają swoje wady. Zastanawiam się dlaczego tak rzadko stosuje się paski, z tego co mi wiadomo to chyba tylko miały to jakieś modele bmw (800GT) no i harley.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-21 15:42:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Widze, ze rozwinela sie dyskusja na temat opon i DOTu :) Zdaje sobie z tego sprawe, ze jesli opona jest dobrze przechowywana we wlasciwych warunkach to nie bedzie z nia zadnego problemu. Zdenerwowal mnie fakt, ze jak je zamowilem to Oponeo wyslalo mi dwa numery zeby sledzic przesylke, kazda z innego magazynu. Od razu wiedzialem, ze DOT na tych oponach nie bedzie sie zgadzal. Nie mialbym problemu, gdyby na stronie Oponeo bylo napisane ze dana opona bedzie z 2017 roku, oczekiwalbym wtedy zaplacic mniejsza cene. Dopiero kiedy opony przyszly, znalazlem informacje ukryta w regulaminie, ze opony, ktore oni sprzedaja moga lezec na magazynie do 3 lat.
Ogolnie opony sa juz zalozone na motocyklu, nawet moj mechanik stwierdzil, ze on do swojego motocykla nie zalozylby opon z innym DOT'em. Na oponach jezdzi sie dobrze, kwiestia tego jak sie beda zuzywac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-21 17:35:09 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
nimportequi3011 napisał(a):
nawet moj mechanik stwierdzil, ze on do swojego motocykla nie zalozylby opon z innym DOT'em

Ma być idealnie ten sam DOT, czy toleruje inne tygodnie produkcji :wink: ?
A tak serio, to w sprawie DOT, dla mnie nie ma większego znaczenia czy ma 1,2 czy 3 lata, zwłaszcza że nie używam dłużej niż 2 sezony. Ale zgadzam się też z misiakw - Klient sam powinien decydować. Jeżeli chce dopłacić za świeżutki DOT, proszę bardzo, może kupować tylko roczniki bieżące i nie zgadzać się na nic starszego.
Tylko, że do tego potrzebna jest rzetelna informacja, którą kompetentny sprzedający powinien udostępnić. Jeżeli nie ma tej informacji - to albo trzeba dopytać albo wybrać innego sprzedającego, który daje dokładną i jasną ofertę.
Kupowałem kiedyś na Łoponeło i w niektórych przypadkach podawali DOT i kraj produkcji ale widocznie nie jest to standard.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-26 21:39:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Czy ktoś z Was jeździł na oponach tego samego modelu "zwykłych" i GT?
moje moto z przodu miało jeszcze fabryczną oponę którą wymieniłem na Michelin road 5GT a z tyłu jest prawie nowa MR 4GT (zastanawiam się dlaczego ktoś nie zmienił dwóch opon jednocześnie i dlaczego nie MR5GT) tym bardziej że podczas przeglądu w trakcie którego zmieniono oponę kupił sobie narzędzie wielofunkcyjne BMW za 889zł :D (dostałem niestety tylko fakturę bez narzędzia :D )

wracając do tematu
bardzo często zwłaszcza na wyjściu z zakrętu opona łapie uślizg zastanawiam się czy to kwestia dużego momentu czy kiepskiej opony
jeżdżąc tracer-em żeby coś takiego miało miejsce musiałem się mocno postarać

zastanawiam się czy warto kupić również na tył MR5GT, czy wersja GT będzie tak samo dobra jak "zwykła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-09-15 20:27:35 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś się wk.... :oops: Dziś rano jechałem do pracy i czułem, że jakoś inaczej się prowadzi. Po pracy zajechałem na CPN i były 2 bary. Schodzi powietrze z tylnej opony z naprawianego miejsca. Ewidentnie serwis się nie popisał i pytanie czy można to dalej naprawiać? Nie znam się na tym ale teraz chyba muszą usunąć ten kołek i chyba dziura będzie jeszcze większa niż przedtem. Co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-09-15 21:06:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ja generalnie staram się nie naprawiać opon motocyklowych, tym bardziej teraz gdy jeżdżę z naprawdę z dużymi prędkościami żeby uniknąć własnie takich sytuacji. Możesz spróbować naprawić oponę w tradycyjny sposób tzn z użyciem łatki, to jest na pewno pewniejsza metoda.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org