Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-12 14:34:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Ostatnio kupilem Michelin Pilot Road 5 do mojego FZS600 z 2003 roku. Przez jakis czas nie robili tej opony w rozmiarze na przod do Fazera (110/70/ZR17) wiec wybor byl dosc ograniczony. Oponki poki co sa fajne, nie wibruja juz tak mocno jak poprzednie, zuzyte Michelin Pilot Road 3.
Jedynie z czego nie jestem zadowolony, to fakt, ze firma Oponeo sprzedaje opony do 3 lat. Przednia opona jest z 11 tygodnia 2019 roku, a tylna 36 tygodnia 2017. Jest napisane u nich na stronie, ze do 3 lat opona jest spoko. Moim zdaniem powinni oswiadczyc, ze opona lezala juz 3 lata na magazynie i powinna byc sprzedana taniej... Ostatni raz kupilem opony od tych kretaczy... Ktos mial podobne doswiadczenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-12 14:34:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-12 14:46:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Też zamówiłem Michelin Road 5 ale GT, na przód. Tył jest prawie nowy, niestety Road 4GT
jeśli chodzi o R5 to uważam, że są świetne i jak dla mnie jedyna ich wada to szybkie zużywanie się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 08:42:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
nimportequi3011 napisał(a):
Moim zdaniem powinni oświadczyć, ze opona lezala juz 3 lata na magazynie i powinna byc sprzedana taniej... Ostatni raz kupilem opony od tych kretaczy... Ktos mial podobne doswiadczenia?

tylko że mają napisany rok produkcji (obrazem poniżej), więc masz to info. Jak szukałem opon to własnie zerkałem na to ile może mieć max, i dla mnie sklep który sprzedaje oponki starsze niż rok jest sklepem, w którym nie kupuję. Wiesz, jak założyłeś to po temacie, ale jak nie to zawsze możesz towar zamówiony przez neta odesłać do 14 dni po otrzymaniu...

dla tego jednak najlepiej znaleźć jakąś lokalną wulkanizację która zajmuje się również sprzedażą oponek i u nich kupować z zaznaczeniem ze max roczne - ja tak w trójmieście zmieniam - zamawiam oponkę, informuje ze ma być nie starsza niż rok i potem tylko przyjeżdżam na wymianę

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 08:49:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
misiakw napisał(a):
ja tak w trójmieście zmieniam - zamawiam oponkę, informuje ze ma być nie starsza niż rok i potem tylko przyjeżdżam na wymianę


maiłem do wyboru MR5GT z 2019 i 2020, różnica w cenie około 20/30zł, wybrałem z 2020


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 08:54:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
misiakw napisał(a):
tylko że mają napisany rok produkcji (obrazem poniżej), więc masz to info. Jak szukałem opon to własnie zerkałem na to ile może mieć max, i dla mnie sklep który sprzedaje oponki starsze niż rok jest sklepem, w którym nie kupuję. Wiesz, jak założyłeś to po temacie, ale jak nie to zawsze możesz towar zamówiony przez neta odesłać do 14 dni po otrzymaniu...

dla tego jednak najlepiej znaleźć jakąś lokalną wulkanizację która zajmuje się również sprzedażą oponek i u nich kupować z zaznaczeniem ze max roczne - ja tak w trójmieście zmieniam - zamawiam oponkę, informuje ze ma być nie starsza niż rok i potem tylko przyjeżdżam na wymianę

Sprzedaję codziennie kilkanaście opon w pracy i z doświadczenia Ci powiem że sprzedawanie tylko opon "max rocznych" jest nierealne.
Każdy producent określa przydatność gumy do jazdy i w przypadku Michelina jest to 5lat od daty produkcji - w tym okresie opona uważana jest za pełnowartościową (o ile dobrze magazynowana przez ich dystrybutora: w pionie w suchym sretetete". Kolejna rzecz to taka że jeśli ja np. kupuję 50szt opony to mam zapas mniej więcej na 2-3lata (oczywiście zależy od gumy bo PR5 sprzedaje się sama).
Co za tym idzie codziennie kupujemy opony, codziennie je sprzedajemy i temat DOTa na oponie jest wałkowany codziennie bo każdy chciałbym w sierpniu 2020 kupić oponę z lipca 2020 - a to niemożliwe.
Zasada jest taka że teraz opona 2019 2020 jest w tej samej cenie, 2018 minimalnie tańsza, 2016-2017 tańsza jakieś 10-20%.

Podsumowując - sprzedajemy opony codziennie i jak sprzedajemy 2019 w normalnej cenie - to nie uważam że jesteśmy oszustami i komuś chcemy zrobić "przykrość". To wg. nas i producenta opona w pełni wartościowa i w cenie pełnowartościowej jest sprzedawana ;)

A tak na marginesie jak chcecie opony tanio i świeże - to najlepsze do tego jest allegro, a nie żadne oponeo :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 09:13:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Popieram rhazza, nie wiem dlaczego niektórzy podchodzą do świeżości opon, tak jakby mieli do czynienia ze świeżym mlekiem od krowy :) Oczywiście nie oceniam nikogo, każdy ma prawo szukać jak najmłodszej gumy. Bezdyskusyjny jest natomiast fakt, że jeśli w opisie sprzedający podaje, że opona jest z danego tygodnia i danego roku, to takiej daty kupujący powinien się spodziewać na oponie, jeśli w opisie podane jest, że opony są z danego roku, to kupujący nie możne mieć pretensji, że dostał sztukę z początku roku, a nie z końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 09:25:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
każdy chce mieć jak "najmłodszą", i to nie tylko opony :D
a tak poważnie to ma, to znaczenie jeśli ktoś mało jeżdzi, bo mi przypada wymiana opon max co dwa sezony więc czy kupię roczną czy trochę starczą (odpowiednio przechowywaną) nie to ma większego znaczenia
pytanie czy opony są faktycznie odpowiednio przechowywane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 09:51:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
rhazz napisał(a):
Każdy producent określa przydatność gumy do jazdy i w przypadku Michelina jest to 5lat od daty produkcji - w tym okresie opona uważana jest za pełnowartościową (o ile dobrze magazynowana przez ich dystrybutora: w pionie w suchym sretetete".

rhazz napisał(a):
Sprzedaję codziennie kilkanaście opon w pracy i z doświadczenia Ci powiem że sprzedawanie tylko opon "max rocznych" jest nierealne.

tylko że to ja jako kupujący ostatecznie daję hajs, więc jak ktoś mi da oponkę max roczną (na chwilę obecną z dotem młodszym niż 3319) to kupię, jak ktoś zaproponuje starszą to pójdę gdzie indziej, i prawdę mówiąc wisi mi ile sprzedający się nagimnastykuje żeby mi taką zapewnić. To jego robota, jego problem.

i czemu mi to robi? bo może robić. Jeśli w równie akceptowalnej przeze mnie cenie mogę mieć nowszą, to czemu mam się zgadzać na starszą. To tak jakby zastanawiać się po co ludziom moto w stylu adventure czy jakiś turystyczny kredens jeśli tylko kilka razy w roku się nim przejadą... Szczerze, ich kasa, ich decyzja na co ją wydadzą i co bedzie dla nich ważne przy tym wydatku a co nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 10:08:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
misiakw napisał(a):
jak ktoś zaproponuje starszą to pójdę gdzie indziej, i prawdę mówiąc wisi mi ile sprzedający się nagimnastykuje żeby mi taką zapewnić. To jego robota, jego problem.

to właśnie idealny przykład psucia każdego rynku. Ludzie zamiast myśleć i zarabiać - będą sobie sami nogę podkładać. Ale to temat za inną dyskusję. Tutaj napisałem co miałem do napisania - oczywiście masz prawo wymagać opony 2020 lub 4519. ale ja jako dystrybutor...mam zupełnie inne podejście ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 14:35:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
A mnie cieszą promocje na opony około 5letnie, można kupić za 50% ceny. Ale u mnie opona żyje max 2lata, a czasami sezon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 15:39:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
tuzmen napisał(a):
A mnie cieszą promocje na opony około 5letnie, można kupić za 50% ceny.

i dla tego nie do końca rozumiem tę ideę psucia rynku. Ja wolę nową oponę i jestem w stanie zapłacić za to więcej. Ty nie masz takiego parcia na dot i lubisz płacić mniej za oponę. dzięki temu każdy znajdzie sprzedawcę który jest mu w stanie zaoferować to, czego potrzebuje. Gdzie tu popsuty rynek. Gdyby ktoś sprzedawał opony na lewo, bez działalności, zatrudniając nielegalnie obcokrajowców poniżej najniższej krajowej, bez płacenia podatków itp i przez to mógł zaoferować niższą cenę - to można by nazwać psuciem rynku. Ale nie sytuację gdy sprzedający dostosowują się do specyficznych wymagań klientów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 16:20:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw
Z tym psuciem rynku w handlu to jest tak że zbyt duża konkurencja zmniejsza marże a jak masz niskie marże to trudniej udźwignąć ewentualne promocje na "starą" oponę
Ja rozumiem obie strony bo jak nie będzie zysku to interes się zamknie, a my będziemy mieli problem z kupnem co z kolei zwiększy cenę :) taki obwód zamknięty

Mam takie wrażenie że w branży moto zaczyna się robić gorąco, do tej pory nikt intercarsowi nie podskoczył a teraz się dużo dzieje na rynku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 17:32:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
misiakw napisał(a):
Ja wolę nową oponę i jestem w stanie zapłacić za to więcej.

Takich jak Ty jest garstka. 99% kupujacych to tacy ktorzy chca Dota 2020 w cenie Dota 2017 z allegro bo jakis osiol sprzedaje lezaka kupionego gdzies na forum.
I ten tekst "panie na allegro mam za tye..." to idz kup se na allegro :)
Sprzedaz opon mozliwa jest na pl rynku na kilku %marzy. Co za tym idzie jest to nie oplacalne bo trzeba tego przewalic tone zeby sie oplacilo :)
Gdyby to bylo 20-30% to jest gdzie cena manewrowac...a tak... :whistle:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 23:10:38 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
rhazz ma sporo racji w kwestii opłacalności takiego biznesu gdzie trzeba walczyć cenowo z konkurencją, jednak pamiętajmy że kij ma dwa końce. Konsumenci chcąc kupować tanio mają w nosie wszystkie niuanse związane z zakupem, przechowywaniem towaru (a co za tym idzie jego dewaluację - stratą wartości z czasem) i ta kwestia zostaje całkowicie po stronie sprzedawcy którego można sobie wybrać jakiego się chce i stanąć okoniem mówiąc "klient płaci, klient wymaga" - i taka postawa ma swoje uzasadnienie. Mimo wszystko JEDNAK uważam też, że to nie ludzie są dla rynku tylko rynek ma służyć ludziom i jeśli obydwie strony sprzedający-kupujący uczciwie podchodzą do tematu to rynek reguluje się samoczynnie i wszyscy są zadowoleni. Jednak mamy jako ludzie w sobie ten nazwijmy to "spryt", sprzedawca chce sprzedać najdrożej mając w poważaniu dobro klienta, klient natomiast chce za darmo najwyższej klasy dobro no i jest konflikt interesów. Dlatego też sprzedawcy często muszą "wypchać" stary towar bo już są w plecy z marżą i tak trwa wieczna przepychanka poparta argumentami jak w postach kolegów wyżej.
Myślę, że rozwiązanie leży gdzieś pośrodku czyli aby jakoś zrównoważyć obydwie strony i po prostu płacić uczciwą cenę za odpowiedniej jakości towar i zarówno wszyscy skorzystają jak i rynek będzie "zdrowy". Obwinianie się za "psucie" rynku jest trochę absurdalne bowiem wszyscy jego uczestnicy chcą wynieść złoto z transakcji, a mało kto chce to złoto wydać i robi się problem.
Realia są takie, że często ceny są zaniżone a towar nie odpowiada jakościowo oczekiwaniom klienta i jest to niekorzystna sytuacja dla każdego i poniekąd każdego wina.

Osobiście, korzystałem z oponeo i nie było problemów z DOTem, choć szczerze mówiąc za każdym razem gdy robię zakupy internetowe dzwonię do sklepu i pytam czy towar jest na magazynie i dopytuję o DOT aby nie było rozczarowania jak dostanę zamówienie z góry opłacone. Radzę kolegom samemu przejąć inicjatywę aby to sprawdzić i uniknąć nieporozumień niż odkręcać niechciane sytuacje. Kupowałem również na allegro (użytkownik skyseba) dwa komplety opon i nie było zastrzeżeń, DOT się zgadzał ale świadomie wybrałem opony droższe za które więcej zapłaciłem (choć to dość dyskusyjna kwestia na ile zrobi mi to różnicę czy będzie rocznik bieżący czy poprzedni ale ryzyko biorę na siebie). Wszystko zależy od tego na jak uczciwego sprzedawcę/kontrahenta trafimy czasem naprawdę da się wybrnąć z patowej sytuacji byle na spokojnie sobie wyjaśnić oczekiwania i możliwe drogi wyjścia z sytuacji a nie w emocjach obrzucać się błotem, pracuję w handlu od lat i takie mi się przemyślenia pojawiły.

Życzę wszystkim udanych zakupów :)!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-13 23:50:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Pełna zgoda - każda ze stron ma swoje racje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org