Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-21 14:21:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
sfazowany napisał(a):
opony kupowalem na allegro w sklepie skyseba
ja również korzystałem, sprzedawca godny polecenia.



w trójmieście nie ma tych problemów - w straszynie jest świetny serwis który prowadzą dwie dziewczyny, dzwonisz, zamawiasz oponki, podjeżdżasz na umówiona godzine i zmieniają całość, nie bawię się już nawet w szukanie po necie i sprawdzani kupujących bo dziewczyny ogarniają wszystko jak trzeba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-21 14:21:15 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-21 16:18:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Za oknem ciągle pada więc człowiek siedzi w domu i czyta/ogląda wszystko na temat opon, bo chce się dokształcić - ja zielony w tym temacie. Każda firma ma jakieś swoje technologie i mówi, że są najlepsze. Czasem trzeba podejść do tego lekko sceptycznie. Na YT też wiele osób opowiada o oponach ale w moim mniemaniu część osób jakby robiła reklamę - tak przynajmniej to odbieram. Zdecydowałem się na PR5 i kropka. Znów dziękuję :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-21 16:31:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Spoko, nie strzeliłeś w ciemno, bedziesz zadowolony :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-21 21:47:18 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Na pewno to dobry wybór. Mogę śmiało powiedzieć że to moje najlepsze opony jakie miałem. Wczoraj i dzisiaj pozwoliłam sobie na odrobinę szaleństwa. Przy temperaturach ok 30/34stC i przy szorstkich asfaltobetonach PR5 spisują się rewelacyjnie (wiem że to idealne warunki do jazdy). Kilka razy hamowalem dość ostro przy dużym złożeniu albo skladalem się jeszcze bardziej żeby kogoś wyprzedzić i nic, zawsze 100% pewności że opony trzymają. Jak jechałem autostradą to między Trento Bolzano A Innsbruck jest kilka fajnych zakrętów/łuków przed wjazdem do tunelu. Przy prędkościach rzędu 170/190 rewelacja, moto nie pływa, utrzymuje tor jazdy no i do tego oczywiście adrenalina bo na horyzoncie bloki betonowe lub skala.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-24 17:59:55 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-12-26 01:08:50
Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS1000
blue7 napisał(a):
sfazowany napisał(a):
opony kupowalem na allegro w sklepie skyseba
ja również korzystałem, sprzedawca godny polecenia.
.


Helo.
Podłącze się do tematu jeśli można...
Fazer litrowy 2005, przód świeży battlax bt016 pro /2 lata/ tył metzeler z 2011 ... bieżnik jest ale strasznie twarda guma. Zanim się rozgrzeje pól miasta muszę przejechać. Wcześniej w fazerze mialem pirelli chyba Strada tylko świeże i byly szybko ciepłe, dość dobrze trzymały na mokrym . Czy myślicie ze na tyl założyć świeżego bt016pro czy szukać lepszej gumy jak któryś z pirelli gt, czy może Michelin. Przód bym.zostawił. Nadeszła pora deszczowa i coś bym poprawił w trakcji . Dziekuje z góry za pomoc
U Seby kupowałem kilka razy z dostawą na warsztat i bez problemu zawsze bylo ...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-24 22:18:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie podpowiem którą dokładnie gumę najlepiej żebyś wziął, ale powiem Ci jak ja do tego podchodziłem. Jak na moje doświadczenie to wiem że jak jest ciepło i sucho to nawet stare kasztany dobrze trzymają, problem był wtedy kiedy było zimno i mokro. Ponieważ nie jestem koneserem gum sportowych, nie odróżnię czy przy 30 stopniach i dynamicznej jeździe to jedna opona już się przegrzewa a druga w tych warunkach będzie lepsza, nie jest to dla mnie kryterium wyboru. Jeżdżę za słabo żeby wycisnąć z opony ostatnie soki w warunkach idealnych. Za to jestem w stanie ocenić czy opona się nagrzała i czy już względne bezpiecznie można śmielej jechać po zakrętach, czy mocniej hamować. A więc dla mnie stricte sportowe gumy całkiem odpadają bo często jadę po chłodnym asfalcie i na tyle wolno że takie opony nie mają szansy się zagrzać do swoich optymalnych temperatur. Poza tym takie opony będą szybciej zużywały się na środku bo nie są projektowane na pokonywanie dużych tras. Zostają zatem opony "zwykłe" jak te co idą na pierwszy montaż do typowych motocykli klasy średniej, albo turystyki. Te zwykłe są sporo tańsze od opon premium ale niczym się nie wyróżniają, ani na deszczu, ani na zimnym, ani żywotnością, ani stabilnością przy szybkiej jeździe.. często ludzie po wyjeżdżeniu kompletu fabrycznego zmieniają na coś innego. No więc mi zależy na tym żeby opona była bezpieczna wtedy kiedy są najgorsze warunki, czyli chłodno i mokro. Druga nieco mniej ważna ale istotna sprawa to stabilność w zakrętach. Tak doszedłem do opon turystycznych premium, w tym segmencie liczy się zdatność opon do jazdy w chłodzie i w deszczu wiec nie wymagają dogrzewania żeby optymalnie trzymały. Nie robią się też tak szybko kwadratowe od wycieczek w spokojnym tempie. Prawdopodobnie przez to że ich zakres optymalnych temperatur pracy jest niski to przy jeździe prawdziwie sportowej można je łatwo przegrzać ale mi daleko do takiej jazdy wiec to ryzyko jest nikłe. Wybrałem roady 5 i jestem bardzo zadowolony. Mogę jeszcze pochwalić battlaxy, choć znam je z testówek f850gs i tigera 900, w obu sprzętach opony dawały bardzo dobre czucie w zakrętach, na tigerze jeśli tył dostawał już poślizgu to był on przewidywalny, tak że jeśli w innych oponach serii battlax jest ta sama mieszanka to są to fajne opony. Kolejne gumy które wziąłbym w ciemno to Angel GT2.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-24 22:23:29 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
krzall napisał(a):
blue7 napisał(a):
sfazowany napisał(a):
opony kupowalem na allegro w sklepie skyseba
ja również korzystałem, sprzedawca godny polecenia.
.


Helo.
Podłącze się do tematu jeśli można...
Fazer litrowy 2005, przód świeży battlax bt016 pro /2 lata/ tył metzeler z 2011 ... bieżnik jest ale strasznie twarda guma. Zanim się rozgrzeje pól miasta muszę przejechać. Wcześniej w fazerze mialem pirelli chyba Strada tylko świeże i byly szybko ciepłe, dość dobrze trzymały na mokrym . Czy myślicie ze na tyl założyć świeżego bt016pro czy szukać lepszej gumy jak któryś z pirelli gt, czy może Michelin. Przód bym.zostawił. Nadeszła pora deszczowa i coś bym poprawił w trakcji . Dziekuje z góry za pomoc
U Seby kupowałem kilka razy z dostawą na warsztat i bez problemu zawsze bylo ...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Kup nowe. Jak mają dawać radę na mokrym to Micheliny powinny się sprawdzić. Nawet PR2 czy PP3 jeżeli szkoda Ci kasy na piątki . BT16pro nie jeździłem ale każda nowa będzie lepsza niż ten skansen z tyłu. Jakie przebiegi robisz rocznie że masz oponę z 2011??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-24 22:44:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany piękny wykład na temat gum, samo gęste wyłuszczyłeś.

Mój kolega kupił Diablo Strada jakieś takie nie drogie do FZ6 gdy ja jeszcze jeździłem na starych Battlaxach z fabryki które miały 7 lat. Przy temperaturze 8 stopni on jechał całkiem pewnie, natomiast ja obawiałem się poślizgu - i całkiem słusznie. Gdy zmieniłem te opony wybrałem Pilot Power 3 i z nowu na tych gumach miałem bardzo dużą przewagę względem wspomnianego wcześniej kolegi. Dlatego wiek a raczej stan opon to jedno kryterium, które rozwiązujemy kupując nową oponę z założenia.
Natomiast klasa opony to druga sprawa i tak jak koledzy słusznie powiedzieli można kupić niedrogo dobrą oponę - swoją drogą nadal często widuję Pilot Road 2 - albo też całkiem nowego kartofla jak wspomniana Diablo Strada.
Nie wdając się marki opony krzall jako wskazówkę poleciłbym Ci wybrać oponę nową i wybrać na pewno dwuskładnikową. I teraz w zależności od zamiarów ile rocznie, w jakich warunkach i jak dynamicznie zamierzasz jeździć wybrać odpowiedniej klasy oponę. Pamiętaj, że w razie czego to jest Twój ostatni oręż w krytycznej sytuacji więc nie warto skąpić na gumy. Mnie raz Pilot Road 4 uratowała jak przód uślizgnął mi się na malowanej strzałce w deszszczu i to jeszcze w zakręcie - tylko dlatego nie skończyło się dzwonem na Słowacji co zrodziłoby mnóstwo problemów - jestem pewien że tylko opona mnie wtedy uratowała. Lepiej mieć opony na wyrost lepsze bo zawsze masz większy margines błędu, jak kupisz słabe nowe opony to zaczniesz z niższymi parametrami gum które z czasem jeszcze bardziej się zdegradują.
Może rzeczywiście Michelin Road starszej generacji będą złotym środkiem, Metzeler Z8 Interact też są dobrymi oponami w rozsądnej cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-06-25 06:57:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Moim zdaniem na oponach nigdy nie należy oszczędzać bo one mogą zdecydować o naszym zdrowiu lub życiu. Przy takim podejściu warto się zastanowić czy te 300/400 zł robi nam różnicę. Poważnym błędem jest też przywiązywanie uwagi bardziej do opony tylnej (większość z nas bez problemu jest w stanie opanować utratę przyczepności tyłu a z przodem może być już różnie).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-07-05 22:16:02 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Wreszcie pokręciłem się po torze na Pirelli Rosso Corsa I- bardzo fajne opony na amatorskie torowanie. Udało mi się rozgrzać do bardzo wysokiej temperatury, myślę że porównywalnej do tej, w której funkcjonują opony typowo torowe i nie "popłynęły". Bardzo pewnie się na nich czułem. Na drodze chyba nigdy ich nie nagrzałem porządnie, chociaż oczywiście dają radę. Na mokrym moim zdaniem bardzo słabo funkcjonują, na 4 łapałem uślizgi. Na drogę raczej szkoda kasy, chyba że ktoś naprawdę ostro lata po winklach. Za to na amatorskie wypady na tor bez grzania kocami moim zdaniem świetne.
Rosso Corsa 1 już chyba nie produkują, chociaż można kupić leżaki (ja kupiłem z 2017).W następcy RCorsa 2podobno poprawili zachowanie na mokrym ale cudów też bym sie nie spodziewał.
Edit: RC1 można kupić jeszcze na popularnym portalu oponiarskim ale jakieś drogie... sam tył za 640zl a ja za komplet DOT17 zapłaciłem 680zł z dostawą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-09 05:26:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Chciałbym zapytać Was o opinię
mój nowy nabytek (K1600GT) z przodu ma jeszcze oponę od nowości, a na tył nałożoną michelin road 4 GT
zastanawiam się czy kupić na przód taką samą czy road 5 a może coś innego,
R5 są super ale niestety szybko się zużywają, być może przy momencie obrotowym BMW opona taka będzie miała krótki żywot
tak na marginesie to panowie w ASO bmw przyłożyli się do sprawdzenia moto bo nawet zauważyli że przednia opona była naprawiana (kołkowana)
ps swoją drogą to trochę się dziwię poprzedniemu właścicielowi, że nie zmienił dwóch opon
tym bardziej że wydawał na serwis jakieś horrendalne kwoty, np. oryginalny aku BMW- droższy co najmniej 3 razy niż np. Yuas czy Varta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-09 21:30:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda, a czy nie będą do K1600GT najlepsze PR5 GT? ewentualnie Pirelli Angel GT II? Ja bym raczej wybierał do tego kloca coś GT bo taka opona uwzględnia dużą masę pojazdu, jest różnica w konstrukcji opony.

https://www.michelin.com/en/press-releases/the-new-michelin-road-5-gt-tire-the-road-tire-for-fans-of-motorcycle-touring/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-09 21:41:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Może masz rację
własnie siadam do roboty do kopa, jak skończę to zerknę na link- dzięki

-- 2020-08-09 23:07:26 --

Blue7, masz rację na pewno kupię michelin road5GT (przekonało mnie to zdjęcie z ich strony :D )
a tak poważnie to na pewno będzie dobra opona
tył zostawię bo jest prawie nowa road 4GT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-10 10:35:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda, zadzwoń do St-Motor w Straszynie - Na prawdę ogarniają temat więc spokojnie pomogą ci coś wybrać i przy okazji sprowadzą i zmienią na miejscu. Chyba moja ulubiona wulkanizacja w okolicach trójmiasta!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-08-10 20:05:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
misiakw napisał(a):
marcingda, zadzwoń do St-Motor w Straszynie - Na prawdę ogarniają temat więc spokojnie pomogą ci coś wybrać i przy okazji sprowadzą i zmienią na miejscu. Chyba moja ulubiona wulkanizacja w okolicach trójmiasta!


znam i korzystam :D
nie mam co główkować, założę na przód michelin road 5 GT
jestem zdania, że przód jest ważniejszy, uślizg tyłu łatwo jest opanować z przodem bywa różnie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org