Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 12:03:16 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
rhazz napisał(a):
Przy manewrowaniu przy niskim prędkościach tył mega pomaga bo przy otwartej manetce jesteśmy w stanie zatrzymać się do zera - jednocześnie mają 2-3obrotów i pełne możliwości manewrowania.
Przy niewielkich prędkościach takie używanie tyłu faktycznie ma sens i ja raczej traktuję tył jako hamulec pomocniczy.
Będąc kiedyś na wyspie Brač miałem taki fajny odcinek ostro w dół po zakrętach który wił się i po ostrzejszym przejechaniu go zorientowałem się że zagotowałem tylny hamulec i jednak nauczyło mnie to że trzeba jednak podszkolić technikę jazdy i zacząłem drążyć jak to powinno być z użyciem hamulca. Dzięki temu poznałem technikę "trail braking" która w punkt sprawdza się i można gładko przejechać zakręt w bezpieczny i płynny sposób bez strachu o wypadnięcie z niego - jeżeli mamy do czynienia z bardzo stromym zjazdem to nic tak skutecznie nie pomoże jak przód - tył raczej asekuracyjnie i w określonych okolicznościach bo można go łatwo przegrzać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 12:03:16 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 12:40:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mieszanie różnych opon wymaga wiedzy jak ta którą tu przedstawiliście, wtedy na to sens i zastosowanie. Dla zwykłego Kowalskiego lepiej żeby trwało przekonanie że powinny być takie same dwie gumy. Nie zrobi mu to krzywdy a będzie mniejsze ryzyko skrajnie różnych opon, szczególnie mniej przyczepnej z przodu. A to że ludzie zwracają uwagę... no i co :) Mi doswiadczeni motocykliści mówili żebym tak nie zapierdalał po górach skoro ciągle się boję i hamuję nawet w zakrętach, jak powiedziałem że stosuję trail braking i właśnie dzięki temu mogę tak płynnie kroić zakręty to patrzyli na mnie z politowaniem że naoglądałem się bzdur w internecie i zrobię sobie krzywdę wydziwiając zamiast jeździć jak człowiek. Ogólne zasady są dla ogólnych zastosowań, jeśli ktoś już dochodzi do etapu zrozumienia pewnych kwestii fizyki to może na własne ryzyko bawić się urozmaiceniami. Trail braking nie jest dla początkujących i nie namawiam do tego nikogo, to już trzeba umieć czuć moto i hamulec, kiedy 'enef iz enaf'. Jeśli już, to fajnym wstępem do trail brakingu jest nauka zakładki gaz/hamulec do płynnego przejścia z hamowania w przyspieszanie. Wracając do kwestii opon i przyczepności, to trail braking w mojej jeździe to podstawa przy paskudnych warunkach np ulewie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 12:51:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
blue7
hehe fakt, ostatni kolplet klocków na tył zniknął mi w niecały sezon (organic) , dawniej właściwie tył starczał mi na wieczność :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 13:09:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Trail braking nie jest dla początkujących i nie namawiam do tego nikogo, to już trzeba umieć czuć moto i hamulec, kiedy 'enef iz enaf'

to jest powód dla którego publicznie nie wspominam o tym. Za wiele czynników które trzeba rozwazyc w czasie jazdy. to troszke jak wyburzanie metodą materiałów wybuchowych - efekt jest mega, ale trzeba wiedzieć co i jak bo inaczej jeszcze szybciej zrobisz sobie krzywdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 13:34:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Amen. Mi klocki na tyle również starczały średnio na sezon, organiczne nawet na krócej więc wróciłem do ebc hh. Ciekaw jestem jak w giełesie będzie starczał tył, bo tam jest kombinowany hamulec który wspomaga przód tyłem więc teoretycznie tył pracuje więcej. Przednie klocki w fazerze jak kupiłem moto w 2018 były bardzo grube ale nie nowe, jak teraz sprzedawałem to miały jeszcze 4mm. Nie wmagały zmiany przez ten okres ok 25kkm. Przód zawsze działał idealnie, bez najmniejszego problemu mogłem zblokować koło, klocki rowno starte. Trochę dziwne to małe zużycie, bo używam równomiernie przodu i tyłu z małymi wyjątkami, w tym czasie zużylem 2,5 komoletu na tyle. Trail braking też nijak nie zaszkodził tarczom i klockom.

Sorry za OT :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-25 20:18:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
bo tam jest kombinowany hamulec który wspomaga przód tyłem więc teoretycznie tył pracuje więcej.

k1600 zrobiłem od sierpnia chyba około 11tyś, jak go kupiłem to tył był zużyty może w 20/25%, myślę że powinny wytrzymać ok 15tyś, GS jest lżejszy i wolniejszy więc pewnie dłużej, chociaż u mnie hamuje mocno silnik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 09:49:40 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
A podobno to wątek o oponach :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 09:55:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Oj tam oj tam trochę odskoczni musi być. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 10:09:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Forum żyje i jest fajnie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 11:06:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dokładnie, ważne, że się nie wyludniło jak na niektórych forach. :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 12:30:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hamulce to już prawie opony :D

Będę w potrzebie zmiany opon za niebawem w nowym motongu adv (na razie rozmyslam na sucho póki garaz pusty:P), z jednej strony road 5 to oczywisty wybór, z drugiej chcę pojeździć poza asfaltem więc coś z kategorii 80/20 czy nawet 70/30 by się przydało, ale to jest niestety kompromis na zdoonosciach asfaltowych, za ktore mega cenilem roady 5. Najblizsze tym oponom są michelin anakee adventure które rownież są w technologii 2ct+, teoretycznie bardzo podobna opona. Niestety koledzy co pojeździli trochę po niekoniecznie asfaltowych drogach rumunii przy kiepskiej pogodzie mówią, że te anakee to niestety gumki zbyt łagodne na ubłocone drogi i zaszlamione kałuże. Dalszy kompromis w stronę kostki to zamach na sprawność asfaltową lub jesli będą bardzo miękkie to na żywotność, raptem kilka tysięcy kilometrów. Z drugiej strony pójść calkiem w road 5 to będzie bajka na zwyklych drogach ale dramat na choćby mokrej trawie. Tak że na razie anakee zostają na tapecie jako kompromis ale myślę cały czas czy się nie skusić na coś bardziej zdatnego poza asfalt. Z jednej strony pierwszy sezon w tym stylu to nie ma co się nastawiać na wielkie przeprawy, z drugiej nie chcę się zablokować oponami drogowymi przed okazjami do nauki. No i gorszy skill warto wspomagać lepszą trakcją. Ehhhh :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 12:33:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
do GSa chcesz PR5? nie no tu muszą być opony pośrednie, chyba że będziesz jeździł tylko po asfalcie, ale nie po to toto kupujesz przeca

https://allegro.pl/oferta/michelin-anak ... ae8d60f2b4

Całkiem ładna kostka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 12:41:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Będę w potrzebie zmiany opon za niebawem, z jednej steony road 5 to oczywisty wybór, z drugiej chcę pojeździć poza asfaltem więc coś z kategorii 80/20 czy nawet 70/30 by się przydało

sporo zjanomych którzy kupili adv tak mówiło, zmieniali opony a ostatecznie skończyło się na przelocie kilka razy po leśnych dróżkach (czasem z kałuzami w poprzek) na których i ja dwa razy z nimi byłem na swoim zestawie. Dla tego myślę że tutaj dobrym pomysłem było by latanie tak jak chcesz, i dopiero w momencie w którym realnie twój skill i trasy po których latasz spowodują że to opony ztaną się problemem, to dopiero wtedy pomyśl o zmianie. wiesz, żeby nie było że serce nakręcone filmikami chciało offroad, a skończyło się na jednym czy dwóch weekendowych traskach. ja mam tak z dronami FPV - mega się nakręcam jak widzę ludzi latających po starych budynkach, a potem zabieram mojego zabawkowego tello z okularami na telefon i padem od ps4, polatam 2-3 razy po 20 minut i temat przygasa na kolejne półtora miesiąca.


na jednym z rajdów miałem przyjemnośc ścigać się na relatywnie prostym przejeździe czasowym przygotowanym pod adventury z jesna afryką. nie był to wielki offroad ale troszke piachu, większych dziur i śliskiej trawy i drogowe opony pozwoliły mi wygrac flaszkę.
[ img ]
[quote]https://youtu.be/NmlVM_CfVrQ[/quote]

https://youtu.be/NmlVM_CfVrQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 12:54:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw
Ale w drugą stronę też to działa, pośrednimi można szlifować podnóżki na asfalcie. Mój kupel na vstrom650 miał takie niby terenowe a łoił chorwackie zakręty jak na Pilot Power :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2021-02-26 13:08:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
tuzmen napisał(a):
Ale w drugą stronę też to działa, pośrednimi można szlifować podnóżki na asfalcie.

nie no jasne. tylko jesli 80% lotów robisz na asfalcie, a 20% poza, to jednak lepiej przez 20% czasu mieć "nie te" oponki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org