Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-15 20:44:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-22 12:05:30
Posty: 54
Lokalizacja: Płock/Sierpc
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
Dzwoneczek napisał(a):
ja się zastanawiam które wybrać

metzelery roadtec z8
pirelli diablo rosso 2
pirelli diablo rosso 3



pirelli st angel odpadło bo chyba 110 nie robią

Mam podobny dylemat,
głównie między:
-Metzleler Z8
-Pirelli Diablo Rosso 2/3
- ewentalnie Batlaxy B016
Jazda raczej spokojna do 140km/h, bardziej techniczne winklowanie niż mistrz prostej, turystyka wokół komina. Nie zależy mi na wielkiej trwałości bo robie za małe przebiegi żeby się tym przejmować. Co z tych byście polecili?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-15 20:44:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-16 01:09:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-09-28 11:55:33
Posty: 30
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
blue7 napisał(a):
MKFZ6 na tą chwilę PR5 to świeżutki model który dosyć mocno się ceni. Ja użytkuję komplet PR4 GT i jestem bardzo zadowolony z tych opon, nie widzę sensu dopłacać - chyba, że byłyby wyraźnie lepsze co na tą chwilę trudno określić. Zastanawiam się czy tylną dokupić teraz PR4 GT czy PR5 i chyba zostanę przy obecnych ponieważ nie ma wiarygodnych opinii na ten temat czy nowsze są lepsze, drugi powód jest taki że nie chcę mieszać modeli opon przód i tył.
Zawsze możesz być pierwszym który przetestuje PR5 i dasz znać jak się spisują ;) 150 zł na komplecie za bardzo podobne opony to dużo i nie dużo - osobiście uważam że w tej klasie opon warto kupić coś lepszego ale to mocno indywidualna kwestia związana głównie z finansami.


Np ? :) aż tak się nie orientuje - nie musiałem do wczoraj :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-16 10:59:55 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
MKFZ6 ja bym brał pr5:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-16 14:48:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
najt napisał(a):
Mam podobny dylemat,
głównie między:
-Metzleler Z8
-Pirelli Diablo Rosso 2/3
- ewentalnie Batlaxy B016
Jazda raczej spokojna do 140km/h, bardziej techniczne winklowanie niż mistrz prostej, turystyka wokół komina. Nie zależy mi na wielkiej trwałości bo robie za małe przebiegi żeby się tym przejmować. Co z tych byście polecili?

Jeśli dużo nie jeździsz to Z8 wyrzucisz ze starości.

Też mało jeżdżę dlatego Z6 zostały zastąpione przez nie Z8 czy inne PilotRoad tylko właśnie przez BT 016 w poprawionej wersji Pro.

Mało przejechałem bo dopiero kilkaset km w tym i koniec zeszłego roku ale jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-16 14:53:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-07-09 09:17:39
Posty: 63
Lokalizacja: 12 km od Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ducati 848 SF
uważam że bt016 pro tylko z pro jest dobrym wyborem. Miałem okazję przez jakiś czas ujeżdżać tą oponę na ZX10R i powiem że dawała radę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-16 23:00:05 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
A ja się pytam ponownie. Czy warto do raczej turystycznej jazdy kupować Pirelli Angel ST? Do tej pory miałem Diablo Stradę, czy poczuję różnicę po zmianie bamboszy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-17 11:48:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Też mam BT 016 Pro i dają radę ostre winkle czy ulewa trzymają asfaltu. Po fali krytyki poprzedniego modelu musieli się zrewanżować z tym modelem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-17 13:22:34 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-07-09 09:17:39
Posty: 63
Lokalizacja: 12 km od Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ducati 848 SF
Diablo Strada to opona niskobudżetowa co za tym idzie jakoś zdecydowanie odstaje od Angel ST i innych wyższych produktów Pirelli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-17 21:22:14 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-29 09:39:49
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Czołem. Macie może jakieś opinie na temat metzeler m7 rr?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-18 20:16:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-22 12:05:30
Posty: 54
Lokalizacja: Płock/Sierpc
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
Jestem prawie zdecydowany na Pirelli Diablo Rosso II. miskakw i inni którzy użytkowaliście tą oponę - jaki szacowany przebieg przy spokojnej jeździe można osiągnąć? Czytałem opinie w necie ale tam opinie o przebiegach albo są względne i bez liczb albo ludzi którzy mają trochę mocniejsze sprzęty i jeżdżą agresywniej. Oceniają na 5-7kkm, myślę, że ~10kkm przy spokojniejszej jeździe :moto: jest osiągalne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 09:38:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
najt, a pytasz o przód czy tył? przód zmieniałem na początku zeszłego roku, 2 sezony wytrzymał czyli na moje tak około 18-22 tys km (i drua taka sama trafiła na jej miejsce, ale przebiegu dokładnie nie pamiętam) tył jak już pisałem - miałem go akurat w momencie gdy sporo po obwodnicy trójmiasta (długie proste) latałem z rana do łodki, to tak po 12 tys miałem druty (na środku bo kuffa proste zamiast winkli a o 6 droga pusta to prosiło się o przegonienie). troszkę mnie ten przebieg zniechęcił, kupiłem pilot Road na tył.... i jestem z nich bardzo niezadowolony (dla tego na przód trafiło DR2 i myślę o powrocie na tył znów do DR2)


FRYC napisał(a):
Diablo Strada to opona niskobudżetowa co za tym idzie jakoś zdecydowanie odstaje od Angel ST

nie miałem przyjemności latania na ST, ale dziewczynie na ER6 (yep fryc, tej) wrzuciliśmy, bo ona i tak za ostro nie lata, prawie w ogóle nie waży, opony zmieniamy z racji wieku a nie zużycia. do takiej rekreacyjno-tirystycznej jazdy oponka wydaje się ok. jak ja wsiadłem na moto to jednak troszkę zadem zamiatałem (ok, zawieszenie nie pod moją wagę ale i oponka słabsza), a i Aśce udało się raz przód zblokować po raz pierwszy, więc potwierdzam to co pisze fryc - Diablo Stradę to trzeba brać ze świadomością że przy dynamiczniejszej jeździe może sprawić niespodziankę... niby aśka jest zadowolona z niej, ale drugi raz poszukałbym czegoś innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 09:53:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
misiakw napisał(a):
kupiłem pilot Road na tył.... i jestem z nich bardzo niezadowolony

misiakw , które piloty kupiłeś i dlaczego jesteś niezadowolony?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 10:19:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-22 12:05:30
Posty: 54
Lokalizacja: Płock/Sierpc
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
misiakw napisał(a):
najt, a pytasz o przód czy tył? przód zmieniałem na początku zeszłego roku, 2 sezony wytrzymał czyli na moje tak około 18-22 tys km (i drua taka sama trafiła na jej miejsce, ale przebiegu dokładnie nie pamiętam) tył jak już pisałem - miałem go akurat w momencie gdy sporo po obwodnicy trójmiasta (długie proste) latałem z rana do łodki, to tak po 12 tys miałem druty (na środku bo kuffa proste zamiast winkli a o 6 droga pusta to prosiło się o przegonienie). troszkę mnie ten przebieg zniechęcił, kupiłem pilot Road na tył.... i jestem z nich bardzo niezadowolony (dla tego na przód trafiło DR2 i myślę o powrocie na tył znów do DR2)

głównie o tył bo wiadomo, że szybciej znika. Jak ponad 10kkm to mi wystarczy na 2-3 sezony. Nie chce kupować właśnie metzelerów i mieć gorszą przyczepność a wyrzucać je ze starości.
ogólnie w tym roku mam bardzo ograniczony budżet a przez co bardzo ograniczony wybór opon. DR2 znalazłem w fajnej cenie i przez to się na nie zdecyduję.
Troszkę droższe znalazłem DR3 ale nie wiem czy warto dopłacać, no i te batlaxy ale o nie to na prawdę się boję, że zjadą się aż za szybko :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 10:32:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Ratchet napisał(a):
misiakw , które piloty kupiłeś i dlaczego jesteś niezadowolony?

ktore?
-chyba PR4.

czemu jestem niezadowolony?
-bo jeździłem na turystyczno-sportowym Diablo rosso 2 i z tej opony przesiadłem się na turystyczne pilot road. trzymanie opony michelin jesienią na mokrym lub przez cały sezon na białych paskach przy dynamicznych zjazdach w przecznice w mieście jest słabsze. Całą zeszłą jesień machałem ogonem w drodze miedzy pracą a domem, nie miałem dnia bez uślizgu. Ok, z manetką zazwyczaj energicznie się obchodzę, bawię się z uciekającym tyłkiem więc nie była to dla mnie walka o życie, ale jest to jednak inny segment opon niż ten do którego się przyzwyczaiłem i mam inne potrzeby. Nie mówię że Pilot road to słaba opona. Natomiast w dla mnie jest troszkę jak opisana przeze mnie diablo strada - oponka która nie nadaje się do ostrzejszego pośmigania. Si, na Diablo Stradzie w ogóle bym nie wchodził tak agresywnie w zakręty z przejściem dla pieszych jak na Pilot road, na której wchodziłem z duszą na ramieniu przygotowany na uślizg, ale w moim mniemaniu tylko dla tego ze więcej zrobiłem na michelin'ie i umiem wyczuć jej moment puszczania. To nie mój segment opon i to jest mój największy zarzut. przykładowo jak jeszcze miałem na tyle Diablo Rosso a znajomek miał na tyle jajka Pilot Roada 3, jak jeździliśmy po mieście po deszczu on się bawił tym że na niższych biegach energicznie odkręcał manetę i mu dupka latała. jak ja w tym samym miejscu w pewnym momencie chcialem pobawić się podobnie - poszedłem na koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 17:04:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-07-09 09:17:39
Posty: 63
Lokalizacja: 12 km od Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ducati 848 SF
misiakw miał możliwość polatania na lepszej oponie niż Michelin PR i ciężko mu będzie chwalić PR.

Prawda jest taka że i tak robi jak uważa i musi wiedzieć co dla niego jest dobre. Jeśli ktoś tylko lata na PR to nie będzie narzekał na nie tylko z czym ma je porównać, skoro nigdy nie spróbował innych opon.

Trzeba próbować i nie ograniczać się do jednej marki jednego modelu.

Pirelli Diablo Rosso III to następca 2 ale z parametrami zbliżonymi do sportowej Diablo rosso corsa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org