Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-05-13 10:30:17 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Powitać.
Mam prośbę do użytkowników akcesoryjnych, wyższych niż standardowe szyb w fazerku.

Mam 190cm wzrostu i szukam wyższej szyby w rozsądnych pieniądzach, bo na standardowej strasznie wali mi po barkach i kasku, myślałem o szybie od MGG:
http://allegro.pl/nowa-szyba-yamaha-fzs-fazer-600-02-03r-kolory-i4190227906.html
ale przeglądając alledrogo, natknąłem się na szybę firmy Loster:
http://allegro.pl/szyba-motocyklowa-yamaha-fzs-600-fazer-02-03-turys-i4164783685.html
co mnie tutaj zainteresowało, to przetłoczenie na górze szyby.

MGG wygląda na tylko przedłużoną o kilka[naście?] centymetrów fabryczną szybę, ta przypomina mi już bardziej przetłoczoną szybę MRA, cena w zasadzie bardzo zbliżona, i nie wiem czy ten spoiler będzie pomagał, czy przeszkadzał, bo wygląda na dość mocno przetłoczony, powiedział bym nawet, że za mocno, czy lepiej kupić szybę MGG? Jak to się będzie sprawdzało w praktyce? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-13 10:30:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-05-13 11:28:43 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Ja posiadam szybę Lostera i spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Wygląd to już inna sprawa bo moim zdaniem Fazer lepiej wygląda z fabryczną szybą. Teraz jak latam z prędkościami powyżej 120km/h nie odczuwam żadnego dyskomfortu z powodu wiatru. Z fabryczną szybą od tej prędkości zaczynały się problemy, przyklejenie się bliżej baku nic nie dawało bo wyprofilowanie fabrycznej szyby powodowało że cała siła wiatru uderzała mi prosto w kask co powodowało straszne wibracje. Mój wzrost to 183cm także nie mało. Przy szybie lostera mogę spokojnie jeździć wyprostowany do 140km/h i dopiero od tej prędkości zaczynam odczuwać wiatr. Przy 200km/h wystarczy że troszeczkę się pochyle i spokojnie da się jechać co było nie do pomyślenia z fabryczną szybą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-13 17:30:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
glenroy
jeśli chodzi o jakość są podobne.

Mgg jest wyższa od seryjnej, dowiedz się czy czasem w Mgg nie mają również egzemplarzy podobnych do lostera - czyli "wygiętych" do góry. Do dużego fazera szyba z Mgg wygląda podobnie jak loster wstawiony przez Ciebie w linku, kwestia czy mają takie również do małego.

Natomiast kształt Lostera będzie z pewnością lepiej się sprawdzał przy większej prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-14 13:24:43 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
@Iroszek, mógłbyś porzucić fotkę, jak się prezentuje ta szyba na moto? Bo zdjęcia producenta są mało wiarygodne i ten "spojler" wygląda na nich na niezłą rynnę :lol:

Zasadniczo, ile wyższa jest szyba MGG od fabrycznej? Bo patrząc po ich skali na zdjęciu, wychodzi mi ~12cm więcej, co w sumie mogło by robić już dobrą robotę.
Najbardziej zależało by mi na profilu szyby, jaki oferuje MRA:
[ img ]
tylko jakoś nie zgłupiałem jeszcze do tego stopnia, żeby walić prawie 300zł [z przesyłką właściwie 300zł] za kawałek pleksiglasu :whistle:. Gdyby, w MGG dali radę wyprofilować turystyczną delikatnie do góry, na wzór MRA, to była by już bajka.

[edit]
chociaż teraz tak się przyglądam na te zdjęcia i szyba od MRA wygląda jak delikatny "double-bouble" ze spoilerem na końcu, ma takiego garba na środku. MGG to przedłużenie fabrycznej szyby i na całej powierzchni wygląda na mniej pochyloną i trochę dłuższą, zastanawiam się, czy nawet nie powinna dawać rady lepiej niż ta MRA. :).

No nic, na razie chciałbym zobaczyć jak prezentuje się sprzęt od lostera, miałem już zamawiać MGG, ale nóż widelec loster akurat mi podejdzie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-14 20:03:46 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
viewtopic.php?f=42&t=16096

W tym temacie masz żagiel Lostera zamontowany na mojej FZS. Jak będziesz chciał dokładniejsze zdjęcia to zrobię i wstawię.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-14 20:40:47 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Iroszek napisał(a):
http://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=42&t=16096

W tym temacie masz żagiel Lostera zamontowany na mojej FZS. Jak będziesz chciał dokładniejsze zdjęcia to zrobię i wstawię.


Nie, nie, chciałem tylko mniej więcej zobaczyć jak wygląda, długość a w szczególności profil :). Nazwanie jej żaglem nie było w tym wypadku bezpodstawne, wielka jak diabli, ale ochrona przed wiatrem musi być pierwsza klasa :D. Dzięki wielkie za pomoc :thumbup:

Żeby już tak w zupełności rozwiać moje problemy, mógłbyś mi powiedzieć, tak nawet mniej więcej, o ile wyższa jest ta szyba od fabrycznej? MGG jest ~11cm wyższa, ta wydaje się jakby była ze 20 :). Ale na dłuższe wypady chyba jestem w stanie rzucić się na taki żagiel :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-14 21:13:25 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Jeżeli to ci pomoże to wystaje trochę ponad lusterka (1cm - 1,5cm). Aktualnie nie mam jak zmierzyć, mam kawałek do miejsca gdzie trzymam moto. Jak będę miał możliwość to sprawdzę długość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-14 21:22:57 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Iroszek napisał(a):
Jeżeli to ci pomoże to wystaje trochę ponad lusterka (1cm - 1,5cm). Aktualnie nie mam jak zmierzyć, mam kawałek do miejsca gdzie trzymam moto. Jak będę miał możliwość to sprawdzę długość.


Pomoże wystarczająco, na zdjęciu po prostu tego tak dokładnie nie widać, a teraz mam dobry punkt odniesienia bo MGG kończy się właśnie gdzieś koło górnej linii lusterek z tego co udało mi się dowiedzieć, więc różnica w długości nie jest jakaś straszna, a loster ma lepiej wyprofilowany produkt i jednak chcąc nie chcąc swoje zadanie będzie spełniał jeszcze lepiej. Jeszcze raz dzięki za pomoc :), jak będzie mi dane spotkać kiedyś wszystkich użytkowników to na piwo nie wyrobię :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-15 08:20:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-09-10 15:26:55
Posty: 132
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1-S 2010
@glenroy
To ja się podłączę pod temat - jak już kupisz coś i zamontujesz byłbym wdzięczny za zdjęcie - jedno piwo "odzyskasz" ;)
edit:literówka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-15 18:35:11 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
pa2olo napisał(a):
@glenroy
To ja się podłączę pod temat - jak już kupisz coś i zamontujesz byłbym wdzięczny za zdjęcie - jedno piwo "odzyskasz" ;)
edit:literówka


Tutaj masz FZS-a Iroszka z szybą lostera:
[ img ]

A tak prezentuje się produkt MGG:
[ img ]
na zdjęciu akurat nie ma konkretnie szyby MGG, ale ta jest dokładnie taka sama jak turystyczna MGG :).

Na razie czekam na odpowiedź od MGG, bo wysłałem zapytanie, czy mają w ofercie, albo czy da radę delikatnie przeprofilować końcówkę szyby, żeby uzyskać taki delikatny spoiler jak na szybie MRA [zdjęcie jest parę postów wyżej].


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-15 19:43:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Mam wrażenie że ta szyba mgg to tak wyprofilowana jest że powietrzem bym dostawał prosto w kask przy wyprostowanej pozycji podczas jazdy. Ale wystarczy jak się schowamy za owiewkę i powinno dobrze chronić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-16 08:43:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-09-12 14:22:01
Posty: 94
Lokalizacja: Ząbki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Bandit 1250 SA
Tak powiem Wam, że niespecjalnie to wygląda.
Napewno loster da lepsżą ochronę ale wygląda strasznie.
Z tych dwóch lepiej wygląda MGG.
Ja bym chyba wybrał... deflektor :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-16 11:35:50 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-09-10 15:26:55
Posty: 132
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1-S 2010
glenroy napisał(a):
pa2olo napisał(a):
@glenroy
To ja się podłączę pod temat - jak już kupisz coś i zamontujesz byłbym wdzięczny za zdjęcie - jedno piwo "odzyskasz" ;)
edit:literówka


Tutaj masz FZS-a Iroszka z szybą lostera:
[ img ]

A tak prezentuje się produkt MGG:
[ img ]
na zdjęciu akurat nie ma konkretnie szyby MGG, ale ta jest dokładnie taka sama jak turystyczna MGG :).

Na razie czekam na odpowiedź od MGG, bo wysłałem zapytanie, czy mają w ofercie, albo czy da radę delikatnie przeprofilować końcówkę szyby, żeby uzyskać taki delikatny spoiler jak na szybie MRA [zdjęcie jest parę postów wyżej].

kurde to faktycznie ten loster jak ściana... mgg fajniejszy ale MRA to już w ogóle super - tylko cena trochę wysoka...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-16 15:26:26 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
pa2olo napisał(a):
kurde to faktycznie ten loster jak ściana... mgg fajniejszy ale MRA to już w ogóle super - tylko cena trochę wysoka...


Loster na pewno najlepiej z tych wszystkich spełnia swoją rolę, ale znowu kosztem wyglądu :), MRA, cena z kosmosu, trzeba trochę na nią poczekać i w ogóle jakoś nie uśmiecha mi się wywalać takiej kasy. MGG jest fajna, nie podobało mi się tylko, że to przedłużenie jest ścięte na prosto, jakby ją ktoś siekierą przycinał :lol: . Napisałem do MGG i w międzyczasie znalazłem na allegro -chyba ich sklep- w którym znalazłem i zamówiłem taką szybę [kolor ofc do negocjacji :) ]:
[ img ]
nie wygląda jak spod siekiery, jak jej bratni produkt, przez co góra szyby jest szersza i teoretycznie powinna też lepiej chronić -szczególnie barki- przed wiatrem. Jak będzie, pokaże najbliższa przyszłość...o ile przestanie padać :evil:

W poniedziałek-wtorek powinienem ją dostać w swoje szkaradne łapska, zamontuję i wrzucę fotki jak się będzie prezentować :).
poglądowo powinno być to coś w ten deseń:
[ img ]
i oby takie było, bo dla mnie wygląda super :) -i jest wyższa co najważniejsze :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-17 18:45:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-08-26 15:31:33
Posty: 416
Lokalizacja: Firlej/Newport
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 726578606
Obecne moto: fzs 600 99r.
a zna ktos z was stronke sklepu gdzie mozna by kupic szybe do pierwszych fazerów?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org