Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-01-02 00:59:25 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-12-24 11:45:39
Posty: 6
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer N
Witam
Tak oto zamontowałem dzisiaj do swojego fazerka Fz6 n z 2006r. komputer kompaktowy - wyświetlacz biegów MGI Project F103. W trakcie montażu zrobiłem kilka zdjęć oraz mogę udzielić pomocnych uwag jak to "fachowo" wykonać. Wcześniej szukałem na forum, ale nikt sie nie chwalił takim gadżetem. W odróżnieniu od podobnych urządzeń tego typu, oprócz czujnika prędkości i obrotów podłączamy sygnał z klamki sprzęgła i z lampki luzu. Standardowo jeszcze: stałe zasilanie z akumulatora, zasilanie że stacyjki oraz oczywiście masę. Jest do podłączenia w sumie 7 przewodów. Jesli ktoś byłby zainteresowany proszę pytać, postaram sie pomóc dopóki jestem na świeżo z tematem.


Załączniki:
Komentarz: Tu widać większość połączeń i użyte przeze mnie złącza hermetyczne jako połączenie instalacji z motocykla i tych z komputerka
IMG_20150101_181326.jpg [1.36 MiB]
Pobrane 799 razy
Komentarz: Tak wygląda zamontowany komputer motocyklowy - wyświetlacz biegów MGI Project F103 na fazerku Fz6 n
IMG_20150101_200030.jpg [1.65 MiB]
Pobrane 765 razy


Ostatnio edytowano 2015-01-06 19:48:02 przez Frondzel, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-01-02 00:59:25 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-01-02 11:03:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Ile Kolego zapłaciłeś za ten gadżet?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-01-02 11:46:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-12-24 11:45:39
Posty: 6
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer N
Komputerek dostałem jako prezent imieninowy w firmie, a kosztuje 429zł. Trochę sporo, ale jakoś wykonania i funkcje przydatne. Oczywiście taki prezent chciałem dostać i uważam że jest super.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-01-03 15:35:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-08-01 19:06:38
Posty: 56
Lokalizacja: Halinów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 1000
Takiego ustrojstwa jeszcze nie mam, jakoś bliżej wiosny chętnie bym to obejrzał w realu. Daleko nie mam do Mińska a w razie zanabycia może pomógłbyś zamontować :) Chociaż nie wiem czy w gaźnikowcu się da założyć taki gadżet, niby Fazer 1000 występuje na liście modeli


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-01-03 21:43:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-12-24 11:45:39
Posty: 6
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer N
-lisio- napisał(a):
Takiego ustrojstwa jeszcze nie mam, jakoś bliżej wiosny chętnie bym to obejrzał w realu. Daleko nie mam do Mińska a w razie zanabycia może pomógłbyś zamontować :) Chociaż nie wiem czy w gaźnikowcu się da założyć taki gadżet, niby Fazer 1000 występuje na liście modeli

Czy urządzenie będzie pasowało? - najlepiej zacytuje odpowiedz z FAQ producenta: "Najłatwiej zaglądnąć za zegary; jeżeli dochodzi do nich tylko wiązka przewodów elektrycznych, to na pewno motocykl ma w pełni elektroniczne zegary. Jeżeli prędkościomierz "jest na linkę", urządzenie nie będzie niestety działało. Obrotomierze w większości motocykli są cyfrowe.
UWAGA! Nawet jeżeli twój motocykl posiada zegary wskazówkowe (na wzór analogowych) nie oznacza to, że nie sa one cyfrowe." - sprawdź najlepiej przed zakupem F103.
Poza tym faktycznie Fazer 1000 jest na liście motocykli kompatybilnych z urządzeniem.
Co do obejrzenia w realu zapraszam do siebie do Mińska Mazowieckiego, lub jak tylko pozwalają warunki pogodowe dojeżdżam motocyklem do Sulejówka - przez Halinów. Oczywiście służę pomocą w instalacji.
PS. Dzisiaj przed południem, gdy był suchy asfalt wyjechałem aby przetestować urządzenie. Muszę powiedzieć, że działa rewelacyjnie, zero pomyłek, nawet jak na 6-tym biegu jechał 20 km/h.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-01-05 15:52:06 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Frondzel napisał(a):
a kosztuje 429zł.


Kurcze... sporo :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-09 20:07:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-27 00:42:06
Posty: 20
Lokalizacja: Gliwice/Wiedeń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Frondzel napisał(a):
Muszę powiedzieć, że działa rewelacyjnie, zero pomyłek, nawet jak na 6-tym biegu jechał 20 km/h.


Zgadza się! Od 2 tygodni także posiadam to urządzonko :mrgreen:
Szukałem termometru (dawno temu zamontowałem w FZS600 i się przyzwyczaiłem do wskazań temp. otoczenia) aby zamontować w Fazerze 1000 i natknąłem się przypadkowo na stronę producenta tego wynalazku. Instalacja łatwa, kalibracja jeszcze prostsza a co najważniejsze działa tak jak powinno.

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-09 21:30:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
DawidC napisał(a):
Frondzel napisał(a):
Muszę powiedzieć, że działa rewelacyjnie, zero pomyłek, nawet jak na 6-tym biegu jechał 20 km/h.


Zgadza się! Od 2 tygodni także posiadam to urządzonko :mrgreen:
Szukałem termometru (dawno temu zamontowałem w FZS600 i się przyzwyczaiłem do wskazań temp. otoczenia) aby zamontować w Fazerze 1000 i natknąłem się przypadkowo na stronę producenta tego wynalazku. Instalacja łatwa, kalibracja jeszcze prostsza a co najważniejsze działa tak jak powinno.

Pozdr


Kolego napisz jakie funkcje posiada jeszcze to urządzenie?

Jest możliwość zmiany koloru wyświetlacza??

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-09 23:07:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-27 00:42:06
Posty: 20
Lokalizacja: Gliwice/Wiedeń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Co do kolorów wyświetlacza: są do wyboru 4 (wyboru dokonuje w chwili składania zamówienia): pomarańczowy (wybrałem taki, bo wyświetlacze w licznikach w FZS też są tego koloru), zielony, niebieski, czerwony.
Funkcje (dla modelu MGI F103):
-wyświetlanie powiadomienia o ostatniej jeździe ,
-wyświetlanie aktualnego biegu i obrotów,
-wyświetlanie prędkości i obrotów,
-wyświetlanie dystansu oraz trzech tras,
-wyświetlanie daty, godziny, dnia tygodnia,
-wyświetlanie temperatury powietrza (oraz jej wartości max. i min.),
-wyświetlanie napięcia akumulatora (oraz jego wartości max. i min.),
-wyświetlanie statystyk obejmujących dystans, czas trwania jazdy, prędkość maksymalną i średnią,
-przypomnienia o smarowaniu łańcucha, zmianie oleju,
-przypomnienia o upływie ważności przeglądu rejestracyjnego lub ubezpieczenia OC/AC.

:)


Załączniki:
20150301_165017_resize.jpg [100.93 KiB]
Pobrane 435 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-10 00:54:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
DawidC napisał(a):
Co do kolorów wyświetlacza: są do wyboru 4 (wyboru dokonuje w chwili składania zamówienia): pomarańczowy (wybrałem taki, bo wyświetlacze w licznikach w FZS też są tego koloru), zielony, niebieski, czerwony.
Funkcje (dla modelu MGI F103):
-wyświetlanie powiadomienia o ostatniej jeździe ,
-wyświetlanie aktualnego biegu i obrotów,
-wyświetlanie prędkości i obrotów,
-wyświetlanie dystansu oraz trzech tras,
-wyświetlanie daty, godziny, dnia tygodnia,
-wyświetlanie temperatury powietrza (oraz jej wartości max. i min.),
-wyświetlanie napięcia akumulatora (oraz jego wartości max. i min.),
-wyświetlanie statystyk obejmujących dystans, czas trwania jazdy, prędkość maksymalną i średnią,
-przypomnienia o smarowaniu łańcucha, zmianie oleju,
-przypomnienia o upływie ważności przeglądu rejestracyjnego lub ubezpieczenia OC/AC.

:)


Czyli funkcji bardzo dużo. Mi najbardziej zależy na wyświetlaczu biegów i w miarę dobrze pokazującym temperaturę zewnętrzną termometrze.

Jak z obsługą tego urządzenia? Jest jakaś znośna instrukcja obsługi?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org