Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-29 09:03:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Ja użuwam zestawu sm-motech:
[ img ]
+
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: uchwyt na telefon
PostNapisane: 2018-01-29 09:03:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-02-22 13:06:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-02-27 16:04:11
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Przecież takie elementy można i powinno się kupować przez internet, bo to po prostu wychodzi taniej. Teraz nie ma z tym problemu, bo standardem są też tanie przesyłki kurierskie, więc na pewno się nie przepłaci. Grunt to znaleźć odpowiednią rzecz w necie i ją dla siebie zamówić.


Ostatnio edytowano 2018-02-22 14:06:48 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz
nie chce mi się walczyć z takimi pseudoreklamami więc... zablokowałem nazwę portalu przez autocenzurę i olewka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-22 14:21:10 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-04-08 13:36:41
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Proponuje kupić uchwyt z Chin x grip , ja tak zrobiłem i na pewno da się jakoś rozsądnie to założyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-09 20:07:43 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
Witam serdecznie :)
Trochę odświeże temat.
Czy ktoś korzysta z telefonu marki Apple 11 lub nowszy? Korzystam z uchwytu który w żaden sposób nie likwiduje drgań i w konsekwencji padł mi dwukrotnie moduł aparatu.
Jeśli ktoś z Was używa iPhone to jaki uchwyt stosuje do niego?
Dziękuję za odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-09 20:24:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ja co prawda nie mam iphone ale mój telefon wytrzymał bez problemu w tym uchwycie kilkadziesiąt tyś km

https://www.lampa.it/en/articles/90437- ... 0-03-90437

https://moto-tour.com.pl/en/products/un ... 34043.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-09 21:46:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
"Problem" z iPhonem jest taki, że w kamerze jest jakiś moduł który jest bardzo wrażliwy. Być może ktoś używa uchwyt który niweluje drgania na tyle aby nie uszkodzić kamery.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-09 22:26:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
KrzychuZ z tego co znajomi mają Iphony to dobrze wozi im się w czymś takim jak Quad lock connect i w miarę neutralizuje to wstrząsy ale nie jest tanie.
Ja natomiast korzystam z przystępnego gripu Leoshi typu Xgrip i świetnie się sprawdza razem z ładowaniem, nie wibruje za bardzo tylko wkładanie i wyciąganie nie jest tak proste jak w wyżej wspomnianym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 06:50:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tak jak pisalem w innym wątku, problem wibracji w fz6 zabił mi kamerę w huawei 2 razy i w iphonie raz. Do iphona kupowałem dedykowany uchwyt z etui spigen gearlock z mocowaniem na kierownicę, niestety kamera padła juz po pierwszej przejażdżce. Jankorzystam z uchwytów GUB lub podobnych, telwfon jest wsuwany w prowadnice i sciskany jak w imadle. Najwazniejsze jak dla mnie to sposób montażu redukujący ilość przenoszonych wibracji, zamiast dolączonego do zestawu plastikowego pierscienia redukującego rozmiar uchwytu, robię własną redukcję z taśmy samolwulanizującej, takie połączenie jest nieco giętkie i nie przenosi wibracji o wysokiej częstotliwości. Od czasu kiedy używam miękkich mocowań skończyły sie problemy z padającą kamerą. Testowałem poziom drgań przykladając palce do telefonu podczas jazdy na różnych obrotach, jesli czulem mrowienie pod opuszkami od wibrującego telefonu to kombinowałem dalej, aż zrobilo się w koncu gładko bez wibracji. Podskakiwanie na wybojach nie jest w żaden sposob niebezpieczne dla kamery wiec jesli uchwyt aż buja się na wybojach to nie szkodzi to kamerze. Najgorsze są drgania wysokiej czestotliwosci i im sztywniejszy i dluzszy uchwyt, tym te drgania bardziej będą przenoszone na tel i w najgorszym przypadku potęgowane.

Tlumikiem drgań może byc też jakiś ciężarek na uchwycie, dobrze dobrana masa moze skutecznie wygasić drgania. Tak właśnie działają ciężarki na końcach kierownicy, czasem ludzie wymieniają stalowe ciężarki na ładniejsze aluminiowe nieswiadomie psując sobie charakterystykę układu :) niektórzy sypią do wnetrza kierownicy stalowy śrut probując wygasić drgania od silnika powodujące mrowienie w dłoniach.

Dodatkowo, wpływ na przenoszenie drgań ma miejsce mocowania uchwytu oraz kąt pod którym jest ramię uchwytu, mozliwe ze na tej samej kierownicy obok siebie będą punkty koncentracji lub wygaszania drgań, niestety można to zbadań jedynie doswiadczalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 08:20:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
blue7 napisał(a):
KrzychuZ z tego co znajomi mają Iphony to dobrze wozi im się w czymś takim jak Quad lock connect i w miarę neutralizuje to wstrząsy ale nie jest tanie.
Ja natomiast korzystam z przystępnego gripu Leoshi typu Xgrip i świetnie się sprawdza razem z ładowaniem, nie wibruje za bardzo tylko wkładanie i wyciąganie nie jest tak proste jak w wyżej wspomnianym.


Dzięki za odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło. Zastanawiam się właśnie nad Quad Lock lub SP Connect. Oba mają dodatkowo tłumiki drgań, ale komplet niestety trochę kosztuje. Nie chcę jednak ryzykować bo nie wiem czy serwis naprawi mi kamerę w ramach gwarancji po raz trzeci...


sfazowany napisał(a):
Tak jak pisalem w innym wątku, problem wibracji w fz6 zabił mi kamerę w huawei 2 razy i w iphonie raz. Do iphona kupowałem dedykowany uchwyt z etui spigen gearlock z mocowaniem na kierownicę, niestety kamera padła juz po pierwszej przejażdżce. Jankorzystam z uchwytów GUB lub podobnych, telwfon jest wsuwany w prowadnice i sciskany jak w imadle. Najwazniejsze jak dla mnie to sposób montażu redukujący ilość przenoszonych wibracji, zamiast dolączonego do zestawu plastikowego pierscienia redukującego rozmiar uchwytu, robię własną redukcję z taśmy samolwulanizującej, takie połączenie jest nieco giętkie i nie przenosi wibracji o wysokiej częstotliwości. Od czasu kiedy używam miękkich mocowań skończyły sie problemy z padającą kamerą. Testowałem poziom drgań przykladając palce do telefonu podczas jazdy na różnych obrotach, jesli czulem mrowienie pod opuszkami od wibrującego telefonu to kombinowałem dalej, aż zrobilo się w koncu gładko bez wibracji. Podskakiwanie na wybojach nie jest w żaden sposob niebezpieczne dla kamery wiec jesli uchwyt aż buja się na wybojach to nie szkodzi to kamerze. Najgorsze są drgania wysokiej czestotliwosci i im sztywniejszy i dluzszy uchwyt, tym te drgania bardziej będą przenoszone na tel i w najgorszym przypadku potęgowane.

Tlumikiem drgań może byc też jakiś ciężarek na uchwycie, dobrze dobrana masa moze skutecznie wygasić drgania. Tak właśnie działają ciężarki na końcach kierownicy, czasem ludzie wymieniają stalowe ciężarki na ładniejsze aluminiowe nieswiadomie psując sobie charakterystykę układu :) niektórzy sypią do wnetrza kierownicy stalowy śrut probując wygasić drgania od silnika powodujące mrowienie w dłoniach.

Dodatkowo, wpływ na przenoszenie drgań ma miejsce mocowania uchwytu oraz kąt pod którym jest ramię uchwytu, mozliwe ze na tej samej kierownicy obok siebie będą punkty koncentracji lub wygaszania drgań, niestety można to zbadań jedynie doswiadczalnie.


Tego Spigena też miałem i po przejażdżce moduł padł.
Super to opisałeś, nie miałem nawet o tym pojęcia ;)
Dzięki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 08:51:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Od kilku lat jeżdżę z chińskim zamiennikiem RAM`a - taki pająk najprostszy. 2 lata Huaweia w fzs1000 teraz rok w MT-10 a tam wibracji nie brakuje.
Przywaliłem nawet w auto z tym telefonem tak że moto zrobiło salto a telefon dalej grała mi w kasku muzyka :D
Gdyby nie ten temat to wgl nie wziąłbym pod uwagę takich kłopotów :oops:
Nigdy nie spotkałem się z problemem powiem Wam szczerze - jestem zaskoczony ale w takim razie dla bezpieczeństwa Note`a nie będę tam woził - tylko służbówkę z yanosikiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 08:56:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Krzychu, jak nie chcesz ryzykować to możesz tak jak jw kupić drugi tani telefon (ja za 3 stówki chinola kupiłem) tylko do nawigacji i po kłopocie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 11:38:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
misiakw napisał(a):
Krzychu, jak nie chcesz ryzykować to możesz tak jak jw kupić drugi tani telefon (ja za 3 stówki chinola kupiłem) tylko do nawigacji i po kłopocie


Jest to jakieś wyjście, tylko znowu przekładanie karty, podłączanie interkomu...człowiek leniwy sie robi na starość ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 11:44:27 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
rhazz napisał(a):
Od kilku lat jeżdżę z chińskim zamiennikiem RAM`a - taki pająk najprostszy. 2 lata Huaweia w fzs1000 teraz rok w MT-10 a tam wibracji nie brakuje.
Przywaliłem nawet w auto z tym telefonem tak że moto zrobiło salto a telefon dalej grała mi w kasku muzyka :D
Gdyby nie ten temat to wgl nie wziąłbym pod uwagę takich kłopotów :oops:
Nigdy nie spotkałem się z problemem powiem Wam szczerze - jestem zaskoczony ale w takim razie dla bezpieczeństwa Note`a nie będę tam woził - tylko służbówkę z yanosikiem :)


Wcześniej też miałem podróbkę Rama z Chin, tyle że jeździłem z iPhonem 7, a on już taki zaawansowany nie był.
Też nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki mi się aparat nie zepsuł po raz drugi.

Ty jesteś ten od Youtubów???
Jeśli tak to oglądałem kilka Twoich fimików.
Dobra robota :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-10 11:48:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
KrzychuZ napisał(a):
Ty jesteś ten od Youtubów???
Jeśli tak to oglądałem kilka Twoich fimików.
Dobra robota

tak mówią :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-13 10:39:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
KrzychuZ napisał(a):
Ty jesteś ten od Youtubów???


mówili że człowiek ten przyjechał od południa; od rejonów kopalnianych. Jechał pewnie, MT10 prowadził dynamicznie. Było późne południe i rzesze pracowników korporacji obserwowały youtubea, a winkle były jeżdżone"


sorki, nie mogłem sie powstrzymać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org