Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 22:00:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-04-06 23:15:28
Posty: 19
Lokalizacja: Podlaskie, Białystok
Płeć: Kobieta
Obecne moto: FZ6s
Hej ponownie, przeszukałam kilka działów ale nie mogę znaleźć nic na temat, który mnie interesuje. Planuje założyć alarm w moim motocyklu, tyle że zupełnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia jaki. Kupiłam moto już z alarmem petrol line, tyle, że nie mam do niego pilota ani nic.. tyle, że jest i piszczy mi jak kierunki są dłużej włączone (co mnie troszkę drażni w mieście). Chciałabym go zdjąć i założyć inny :) Pomożecie mi w wyborze? :?: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 22:00:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 22:02:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-05-22 10:27:53
Posty: 144
Lokalizacja: Żory
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki VL 1500
Hmm anie lepiej blokada z alarmem nie obciążająca akumulatora i nie ingerująca w elektrykę motocykla?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 22:06:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-04-06 23:15:28
Posty: 19
Lokalizacja: Podlaskie, Białystok
Płeć: Kobieta
Obecne moto: FZ6s
chodzi o blokadę na tarcze tak? a mógłbyś mi przybliżyć działanie takowej blokady? chodzi o to, że jadąc na wakacje i śpiąc w domku głupie stuknięcie i mam wrażenie, że ktoś się kręci obok moto.. jakaś przewrażliwiona jestem. chcę coś co mnie po prostu obudzi i zwróci uwagę jak będę obok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 22:14:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-05-22 10:27:53
Posty: 144
Lokalizacja: Żory
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki VL 1500
Rozumiem Twój lęk, moto do domku albo faceta ,żeby spal przy motocyklu:)

Od kilku lat mam xene,wiem ,że teraz są dużo lepsze modele/producenci blokad z alarmami.
Działa na zmianę przechyłu pojazdu(jak ktoś wsiądzie ) i na stukniecie ,kopniecie w motocykl(im wyżej na tarczy tym czulsza)

Wiadomo, ze blokada i alarm, to zabezpieczenia przed dzieciakami, które chcą pomacać motocykl lub dosiadać.

Jeśli już alarm, to bez blokady zapłonu ,bo rożne rzeczy podczas jego awarii mogą się dziać w trakcie jazdy.

Mam jakiś firmowy alarm z cbr i lezy w szufladzie, strasznie ciągnął z aku.

Nie jestem zwolennikiem alarmu (bo ciągnie aku i wymaga ingerencji w motocykl)a blokada zostaje ta sama mimo zmiany sprzętu..Na złodzieja, nic to nie da a czasem potrafi tylko irytować.:)


Ostatnio edytowano 2015-05-04 02:54:06 przez damikss, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-03 23:31:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Według mnie lepiej mieć w miarę dobre zabezpieczenie ale nie znowu zbyt drogie bo na każdy praktycznie sposób jest metoda. Czasem rozwaga jest najlepszym zabezpieczeniem ponad wszystkie inne. Felcia1993 mogę Ci polecić kilka naprawdę dobrych alarmów, które warto zamontować ale musisz być przygotowana na wyłożenie kilku stówek. Sa porządnie zrobione i działają wyśmienicie, jednak nie zamienia motocykla w czołg nie do ruszenia.
Prostszym i często tańszym rozwiązaniem - jednak też skutecznym tylko do pewnego stopnia - sa blokady, disclocki i inne kłódki tudzież U-locki. Wszystkie sposoby mogą zawieźć ale niektóre z nich mogą odstraszyć amatora lub średnio ogarnietego drania ;) Pomimo tego zdecydowanie warto zabezpieczyć moto i wykorzystać będące w zasiegu sposoby aby bronić się przed lepkimi lapkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 07:55:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
Na allegro były dostępne alarmy,bez ingerencji w instalację. Niestety nie pamiętam jak to się nazywało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 08:35:12 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Felcia1993
mam dokładnie ten sam alarm, jestem z niego bardzo zadowolony ma on kilka bardzo przydatnych funkcji ale o tym raczej na priv. Alarm ten jest programowany lecz tu jest problem trzeba mieć programator a odbywa się to elektromagnetycznie. W polsce podobno są takie 2 programatory już tylko wiem kto w Wawie ma jeden z nich i mam kontakt do gościa.
Jak nie chcesz by kierunki pikały co jakiś czas wystarczy jak od centralki alarmu odłączysz węższą wtyczkę jak zdejmiesz gumę z dołu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 10:26:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-04-06 23:15:28
Posty: 19
Lokalizacja: Podlaskie, Białystok
Płeć: Kobieta
Obecne moto: FZ6s
blue7 jestem w stanie wyłożyć troszkę kasy także możesz mi napisać jakie polecasz. Toperz tyle, że ja nigdzie nie mogę dorobić do niego tego pilota. bo mam sam alarm i więcej nic. wszyscy mówią, że nie mając drugiego pilota albo żadnych papierów nie są w stanie tego zrobić. także niestety całkiem muszę go zdjąć :( a ogólnie wiem tylko tyle, że piszczy przy kierunkach, nie wiem do końca czy działa w nim wszystko, także tak na ślepo usiłować szukać ludzi i dorabiać pilot, po czym okaże się, że do końca nie działa tak jak trzeba to też mija się trochę z celem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 10:39:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Felcia1993, ja u siebie korzystam z Proxima hibernatus. Co do aku nigdy nie miałem z nim problemów - aku mam seryjne a moto z 2004. alarm drze się spoko, ma dwa piloty, wyczuwa zapłon, merda kierunkami. można też odciąć zapłon w moto z jego pomocą. mam go u siebie rok, zamontowałem jak moto pod blokiem stało, więc pogoda mu nie straszna. samo mocowanie nie jest ciężkie, zrobiłem to samemu, jedyne co moze przestraszyć to potrzeba wlutowania się w kable.

alarm na pilota, ale ma mechanizm oszczędzania aku, czyli jeśli moto stoi nieużywane dłużej niż X (do ustawienia w alarmie) to wyłącza odbiornik i trzeba najpierw stacyjkę przekręcić, a dopiero potem pilotem klikać. Dla zapominalskich tak jak ja można ustawić żeby sam się uzbrajał jakiś czas po wyłączeniu zapłonu, więc nie trzeba pamiętać o uzbrajaniu. Moto nie darło mi ryja nawet jak były mocniejsze wiatry (a w trójmieście lubi ostro zawiać), ale jak dzieciaki na niego właziły (lub piłka poleciała w jego kierunku) to darł ryjka. pozwala też podpiąć jakieś dodatkowe czujniki, więc wszelkiego rodzaju zbliżeniówki itp są do ogarnięcia. jedyny minus to to że po roku zużyły mi się baterie w pilotach (były w zestawie więc nie wiem ile leżały) ale są to dwie zwykłę baterie CR 2014 więc łatwo je dostać gdziekolwiek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 11:12:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-05-22 10:27:53
Posty: 144
Lokalizacja: Żory
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki VL 1500
Za tą cenę ma blokadę z alarmem i linką.Motocykl przypina do drzewa,słupa, nogi.... a dodatkowo ma alarm i blokadę mechaniczna na tarczy.Wszytko w jednym urządzeniu i mieści się, pod siedzenie w fz6.

Sprzedaje motocykl a blokada zostaje.

Im więcej elektroniki, tym większa szansa, ze to szlag trafi.

Jedyne sensowna funkcja w alarmie, to powiadamianie na telefon lub gps..Ale to już kosztuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-04 11:41:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Felcia1993 meta system legos 3, albo lepszy Defcom 3. Poza tym poszło do Ciebie PW :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alarm?
PostNapisane: 2015-05-06 21:43:29 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Najlepszy alarm to AC :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org