Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-02-28 14:21:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
@Tanatos - nie do końca każdy firmowy stelaż jest idealnie dopasowany do danego motocykla. Tu na forum było parę razy poruszane kwestie dopasowania stelaży GIVI.
Ja również mój centralny GIVI musiałem lekko doginać by móc go zamontować.

Jest też kwestia dostępności. Stelaży bocznych do FZS 600 baaardzo ciężko znaleźć i to tylko używane albo nowe za ogromną kasę (~900zł)

Porównując zespawane firmowe rurki do tych od Bartka śmiem twierdzić, że różnią się tylko estetyką wykonania i firmowe są... cieńsze.

Kolejna sprawa to "100-150zł więcej" - jeśli to jest 20% więcej to OK ale jeśli robi się to 50-70% więcej to można się już zastanawiać. Zwłaszcza jeśli chodzi o stelaże boczne, które rzadko są używane.

I na koniec: te rurki nadginane i przerabiane nadal posiadają takie właściwości mechaniczne, że nie ma takich kufrów co by uszkodziły te stelaże. A nawet miałem z nimi parkingówkę (bez kufrów) i ładnie ochroniły boczki i kierunki tylne. Tyle, że uszkodziły set pasażera do którego stelaż jest przymocowany i troszkę się wygięły ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-28 14:21:47 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-02-28 18:53:30 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-02-14 18:51:43
Posty: 52
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Hayabusa
Już gdzieś pisałem na ten temat więc powtórzę się, jak ktoś ma do wydania koło tysiąca polecam SW Motecha Quick Lock. Stelaże boczne przykrecane na 4 wkręty, zdejmuje je się 5 minut, wszystko idealnie pasuje, ja mam z końcówkami do kufrów Givi. Wszystko wozi zestaw 2 x e41 + e52 maxia.

Jak ktoś będzie chciał podeślę zdjecia jak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-28 21:04:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
michal.m napisał(a):
@Tanatos - nie do końca każdy firmowy stelaż jest idealnie dopasowany do danego motocykla. Tu na forum było parę razy poruszane kwestie dopasowania stelaży GIVI.
Ja również mój centralny GIVI musiałem lekko doginać by móc go zamontować.

Jest też kwestia dostępności. Stelaży bocznych do FZS 600 baaardzo ciężko znaleźć i to tylko używane albo nowe za ogromną kasę (~900zł)

Porównując zespawane firmowe rurki do tych od Bartka śmiem twierdzić, że różnią się tylko estetyką wykonania i firmowe są... cieńsze.

Kolejna sprawa to "100-150zł więcej" - jeśli to jest 20% więcej to OK ale jeśli robi się to 50-70% więcej to można się już zastanawiać. Zwłaszcza jeśli chodzi o stelaże boczne, które rzadko są używane.

I na koniec: te rurki nadginane i przerabiane nadal posiadają takie właściwości mechaniczne, że nie ma takich kufrów co by uszkodziły te stelaże. A nawet miałem z nimi parkingówkę (bez kufrów) i ładnie ochroniły boczki i kierunki tylne. Tyle, że uszkodziły set pasażera do którego stelaż jest przymocowany i troszkę się wygięły ;p


A może to nie stelaż był źle wykonany w przypadku autorów wątku a moto było po jakichś szlifach etc i po prostu punkty bazowe ogonu się nieco przesunęły?

100-150zł więcej miałem na myśli koszt całkowity. Jeśli całość (kufry boczne, centralny, stelaż pod kufry boczne, płyta i stelaż pod kufer centralny) w moim przypadku kosztowały 2.200zł to nawet 300zł nie przekonana mnie do szukania takich "oszczędności".

Autor wątku napisał, że kufry boczne ze stelaży od Bartka można było zdjąć bez klucza. Aż boję się pomyśleć co mogłoby się stać gdyby miało to miejsce przy 100 km / h a za moto jechałaby np. matka z małym bąblem w foteliku.

Rocznie pokonuję służbowym autem 70-80.000 km i widziałem jak kończyły się przypadki kiedy z poprzedzającego auta spadł taki "pocisk".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-29 11:39:04 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
matik napisał(a):
Już gdzieś pisałem na ten temat więc powtórzę się, jak ktoś ma do wydania koło tysiąca polecam SW Motecha Quick Lock.
Nie no super, dla fzs600 stelaże boczne od SW są za jedyne 230euro :/
Ale tak patrząc na mocowanie stelażu bocznego tego od SW Bartek mógłby zmodyfikować najsłabszy punkt jego stelaży, czyli mocowanie do setów pasażera na takie oferowane przez SW.
Tanatos napisał(a):
A może to nie stelaż był źle wykonany w przypadku autorów wątku a moto było po jakichś szlifach etc i po prostu punkty bazowe ogonu się nieco przesunęły?
Autor wątku napisał, że kufry boczne ze stelaży od Bartka można było zdjąć bez klucza. Aż boję się pomyśleć co mogłoby się stać gdyby miało to miejsce przy 100 km / h a za moto jechałaby np. matka z małym bąblem w foteliku.

Napisałem szczegółowo co było nie tak ze stelażem - nie będę się powtarzał (jest to wypunktowane parę postów wyżej) i na 100% nie było to winą motocykla.
Autor wątku czyli ja faktycznie tak pisał. Ale chyba nikt normalny nie zakłada stelaży i kufrów i jedzie na przejażdżkę skoro na sucho mu się nie trzymają.

Stelaż był rozcięty, przerobiony, dopasowany do motocykla, kufrów i po blisko 2,5tyś km po polskich drogach (autostrady/ekspresówki z tego kilometrażu to może jakieś 500-600km) doskonale się spisał.

Jak ktoś wydaje na pełne okufrowanie motocykla 2,2tyś to wiadomo, że nie będzie się bawił w samoróbki (o ile ma alternatywę w postaci firmówek)

Ja co prawda po przejściach ale w sumie wydałem niecałe 400 zł (stelaże boczne + 2 kufry boczne) i z perspektywy czasu nie dałbym więcej za coś co jest używane tak sporadycznie (w 2015 zestaw boczny używałem tylko podczas jednej wyprawy, wspomnianych blisko 2,5tyś km)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-29 16:51:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
michal.m napisał(a):
Ja co prawda po przejściach ale w sumie wydałem niecałe 400 zł (stelaże boczne + 2 kufry boczne) i z perspektywy czasu nie dałbym więcej za coś co jest używane tak sporadycznie (w 2015 zestaw boczny używałem tylko podczas jednej wyprawy, wspomnianych blisko 2,5tyś km)

pisałem już w innym wątku właśnie o tym, że jakbym nie miał co robić z kasą to po pierwsze zmieniłbym moto na typowego turystę, a po drugie nie szukał oszczędności w stelażu i kufrach. Jeśli nadal ktoś się zastanawia co zrobić, to napisze w skrócie, jak ktoś używa (tak samo jak ja) bocznych raz lub dwa w sezonie, to nie widzę przeszkód aby ładować kasę w super hiper firmowe, które jak już ktoś napisał też nie są idealnie spasowane. Sam miałem mały problem ze stelażem bartka ale dogięcie rurki pomogło. cena/jakość/zastosowanie przekonały mnie jednak na stelaż bartkowy i jestem (byłem bo sprzedałem) zadowolony, zwłaszcza, że przez kilka lat mi służył, bezproblemowo. Kumpel który kupił ode mnie ten stelaż położył moto właśnie na niego i kompletnie nic się nie stało, poza farbą która zeszła, stelaż przyjął spore uderzenie i nic a nic się nie skrzywił a to już o czymś świadczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-05-15 00:29:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-16 19:48:23
Posty: 59
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fortepianino fzs 600
dla potomności - może się przyda, kufry awiny z viewtopic.php?f=22&t=9114&hilit=awina można zamontować używając łączników do drewna - wersja januszowa za 9,50 (no chyba że było już w tym poście -tldr to sorry za offtop). poniżej mini fotorelacja


Załączniki:
160514_221835.jpg [77.16 KiB]
Pobrane 549 razy
160514_221813.jpg [82.19 KiB]
Pobrane 514 razy
160514_125835.jpg [142.28 KiB]
Pobrane 520 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-27 20:33:33 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-06-27 20:20:37
Posty: 6
Lokalizacja: Łdz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2k3
Info dla osób szukających stelaży do fzs 600. Moża za około 250 zł kupić stelaż pod kufer centralny firmy Shad, nr katalogowy y0fz61st.

Nie wiem jak z jakością stelaży Shad, ale w poprzednim moto miałem ich kufer sh42 i dla mnie był świetny (przy okazji kosztował razem z płytą 355 zł).


Załączniki:
ITTY0FZ61ST-2e8f6.jpg [59.99 KiB]
Pobrane 424 razy
224946794295.jpg [97.91 KiB]
Pobrane 406 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org