Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-09-03 17:11:54 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
wrzuć te fotki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-03 17:11:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-09-04 12:59:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Cezary nie kombinuj tylko kup w końcu ten normalny firmowy:P
Bo znów gdzies pojedziesz i znów coś innego pęknie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-04 18:42:35 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
jarzombek napisał(a):
Cezary nie kombinuj tylko kup w końcu ten normalny firmowy:P
Jeśli ktoś ma możliwość kupienia oryginalnego stelaża do swojego modelu motocykla to moje zdanie jest takie samo: kupić normalny firmowy, no chyba, że kosztuje majątek.

Jednak nic szlifowałem tylko po prostu pomalowałem sprayem z OBI (btw - chyba w oryginale był takim samym pomalowany bo identyczny odcień :)

Skrócona była rurka na dole (widać spaw), mocowania do kufra (te języczki na dole jak i na górze 'oczko' przesunięte jest niżej) i całość dogięta, dopasowana do mojego modelu FZS600 rocznik 2001 ze stelażem centralnym GIVI (ważne, bo on troszkę zmienia wysokość rączki pasażera, o jakieś 5mm i robi różnicę) i ode mnie dodane 4 gumowe odboje :)

Stelaż co by o nim nie mówić spełnił swe zadanie, ponad 2tyś km po różnych drogach z załadowanymi kuframi bocznymi i wszystko się trzymało i trzyma jak trzeba :D
Jedyne co mi brakuje to brak umocowania na sztywno rurki , która leci pod błotnikiem, spiąłem ją mocno krótką linką mocującą i było OK.

Wrzucam fotki stelaża po przeróbkach
[ img ][ img ][ img ][ img ]
[ img ][ img ][ img ]

Ps. to zadrapanie z fotki 34 jest po glebie parkingowej, która to trochę pogięła założone stelaże jak i połamała oczko z seta pasażera (czyli mocowanie dolne stelaża) - na szczęście to było przed wyjazdem a nie w trakcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-06 18:05:04 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Wybaczcie maly off ale po na moto zabierac 150 litrow bagazu? Moze nie jezdze na wyciech po 5-8kkm ale na 3,5kkm wystarczylo mi troche ponad polowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-07 16:15:38 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Top - też zrobię offtop :P znam osobiście takich dla których i to będzie za mało :)
My zrobiliśmy mały trip z noclegami w pokojach wynajmowanych więc też nie musieliśmy brać namiotu, śpiworów i takich tam ale mieliśmy (na dwa motocykle) dwa kufry (48 i 35) oraz 2x sakwy i tankbag, mój kufer w związku z pęknięciem stelaża jechał pusty ( -48 l) więc patrząc na te rachunki taki zestaw kufrów jak na zdjęciu jest jak najbardziej ok - przynajmniej dla mnie :)
Wracając do tematu - stelaż mam już od Kappy - zaczynam zastanawiać się nad stelażem pod boczne, ja mam ten luksus, że mogę podjechać do Bartka i wszystko pomierzy na moto czego u Ciebie zabrakło, (nie komentuję tego kto co powinien :) ) opisałeś temat dość obiektywnie, na tyle na ile się dało :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-08 11:15:04 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Toperz napisał(a):
Wybaczcie maly off ale po na moto zabierac 150 litrow bagazu? Moze nie jezdze na wyciech po 5-8kkm ale na 3,5kkm wystarczylo mi troche ponad polowa.
Ty kiedyś wybrałeś się na moto na 2tyg wycieczkę we dwójkę z opcją spania w namiocie i zwiedzania a nie tylko sama jazda? Bo chyba nie za bardzo... albo chodzisz przez cały okres wycieczki w tym samym zestawie ciuchów albo non stopa w motocyklowych :lol:
cezary1808 napisał(a):
ja mam ten luksus, że mogę podjechać do Bartka i wszystko pomierzy na moto czego u Ciebie zabrakło
To wtedy jest inna bajka we współpracy :)
Ale jak wykonawca we wszelkiej korespondencji wmawia, że jego produkt pasuje idealnie a jednak nie pasuje (bo w tej konfiguracji samego motocykla robił PIERWSZY RAZ taki stelaż) i jak Ci pisze, że jak NIE UMIESZ go zamontować to zawieź do dowolnego serwisu motocyklowego i Ci go założą bez problemu to już coś nie halo jest i to nie ze stelażem tylko z tym wykonawcą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-08 11:38:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Toperz napisał(a):
Wybaczcie maly off ale po na moto zabierac 150 litrow bagazu? Moze nie jezdze na wyciech po 5-8kkm ale na 3,5kkm wystarczylo mi troche ponad polowa.


Top co człek to upodobanie. jedne bierze jeden tshirt i pierze go co wieczor inny bierze 2 tshirty na kazdy dzien jakby sie za mocno spocil itp.
Jak tak bardzo jesteś ciekaw po co 150 litrow to założ osobny temat zeby tu za duzo offtopu nie robić a na pewno się wielu wypowie po co mu tyle miejsca;)
Bo chyba nie zakladasz że ludzie wożą powietrze lol :P

michal.m napisał(a):
...Ale jak wykonawca we wszelkiej korespondencji wmawia, że jego produkt pasuje idealnie a jednak nie pasuje (bo w tej konfiguracji samego motocykla robił PIERWSZY RAZ taki stelaż) i jak Ci pisze, że jak NIE UMIESZ go zamontować to zawieź do dowolnego serwisu motocyklowego i Ci go założą bez problemu to już coś nie halo jest i to nie ze stelażem tylko z tym wykonawcą....


to fakt że brzmi to dziwnie. Poznałem Bartka osobiście i złego słowa powiedzieć nie mogę. Choć też wiarygodny być nie mogę bo znam go słabo. W każdym bądź razie dziwi mnie mocno że nie zabrał zadnego głosu w temacie. Bo zawsze warto poznać opinie drugiej strony co by przedwcześnie nie oceniać. Bartek żyjesz Ty tam??
p.s. a jak nie odpowiadasz bo wiesz że nawalileś to zawsze z pokorą można się przyznać wysłać flaszkę w ramach przeprosin i nastąpi wszechobecny pokój i zgoda :) ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-08 12:23:38 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
michal.m dlatego napisałem, że nie komentuje sprawy bo i poco :) Opisałeś wszystko, wg mnie nie zjechałeś go tylko opisałeś co i jak i tyle w temacie...
Bartek pracuje teraz gdzieś więc może nie ma czasu tu zaglądać a i jest jeszcze jeden powód ;)
Jego wypowiedź rzuciłaby światło na jego stanowisko w temacie, szkoda że tak wyszło ale najważniejsze, że masz już dobry stelaż :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-08 12:36:58 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
jarzombek napisał(a):
W każdym bądź razie dziwi mnie mocno że nie zabrał zadnego głosu w temacie.
(...)p.s. a jak nie odpowiadasz bo wiesz że nawalileś to zawsze z pokorą można się przyznać wysłać flaszkę w ramach przeprosin i nastąpi wszechobecny pokój i zgoda :) ;p

Mnie to nie dziwi. W takich przypadkach rozgłos jest niepotrzebny.
Nie myli się ten kto nic nie robi.
Wystarczyłoby zwykłe "przepraszam" a nie co mnie najbardziej ruszyło, że wmawiał mi, że nie umiem ich zamontować. Ucierpiała na tym moja duma, hehe

Ten temat z założenia ma jedynie zwrócić mu uwagę, żeby nie był tak pewny swojego produktu gdy sam osobiście nie może przypasować stelaża do konkretnego motocykla.

cezary1808 napisał(a):
ale najważniejsze, że masz już dobry stelaż :)
Też się z tego cieszę, że spełnił swe zadanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-24 17:59:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
Hej :)
Odzywa się i ten zły człowiek. Miałem mała przerwę (roczną) w aktywności na forum życie niestety...
Michał M nie dziw sie słową jakie ode mnie usłyszałeś o tym że nie umiesz zamontować stelaży.Nie raz ktoś do mnie dzwonił pisał jęczał że nie umie odkręcić rączki od fzs 600 2000-2003 rok i zamontować stelaża który wchodzi na jej miejsce. Niestety w tym przypadku nie wiem co zawiniło szalon mam jeden wykonuje stelaże każdy tak samo... Za całe zajście PRZERPRASZAM oczywiście biję się w pierś w mówie że to moja wina.

Co do samych stelaży nie raz miałem przypadki że ktoś nawet nie wiedział że ma inne sety krzywy zadupek czy też nawet przekręcone gwinty w różnych miejscach mocowań stelaża. Jednak Panowie umówmy się człowiek to nie jest maszyna zawsze ma prawo się pomylić i tak też było w tych opisanych przypadkach ze mną.

Natomiast nikt nie napisze ile razy moje gmole crashe uratowały komuś motocykl. ile razy po nieudanym rozstawieniu stopki boczne mógł się cieszyć nieskazitelnym wyglądem maszyny. Ile razy cieszył sie ze stalaża na którym docelowo zamontowany jest kufer że może sobie wrzucić kask kurtkę w upalne dni i iść spokojnie na spacer na jednej z wypraw.

Dużo razy dzwonili do mnie użytkownicy moich produktów ktorzy nie raz na gorąco dziekowali mi za gmole po właśnie zakończonym ślizgu które uratowały ich motocykle.

Ja to widzę tak natura ludzka jest jaka jest , zawsze jest łatwiej kogoś opier.....olić inż pochwalić ale mimo to wykonuje stelaże nadal. Przyjmuje wszystkie uwagi poprawiam stelaże żeby nie miały słabych punktów i może to zabrzmi banalnie ale
Kocham to co robie tak samo jak Kocham motocykle do których w tym roku planuje znowu wrócić.
Zawsze jak ktoś do mnie dzwoni to doradze wysłucham pośmieje się pogadam o głupotach motocyklowych bo to jest co uwielbiam robić ;)

Pozdrawiam wszystkich których zawiodłem LWG :)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-24 21:01:13 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
No i tego zabrakło, zwykłego przepraszam, jak wynikła ta sprawa.

Ja Ci napisałem co zawiniło a w tym przypadku było to:
A. chiński kufer z innymi wymiarami mocowania (dokładnie go zwymiarowałem)
B. model fzs z profilowaną rączką a co za tym idzie innymi setami pasażera (mniejsze "oczka") niż to jest w modelu poniżej 2001 roku.
C. stelaż givi do centralnego (który wymaga tulei dystansowych podwyższających rączkę pasażera)

I mam nadzieję, że bierzesz to pod uwagę przy wykonywaniu kolejnych stelaży.

ps. rurka stabilizująca łączona na wcisk przydałoby się by była jakoś łączona (tj. by nie stelaże nie miały możliwości ruchu - inaczej poprzez swoją pracę podczas jazdy na nierównościach niszczą wrażliwy stop setów pasażera)

I nie prawda, że nikt nie chwali Twojej roboty. Właśnie przez opinię na forum w ciemno zamawiałem u Ciebie te stelaże.
I się powtórzę, nie myli się ten co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-24 22:35:37 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-02-12 18:47:56
Posty: 40
Lokalizacja: śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
No i brawo !!! Wilk syty i owca cała :)
Jednak to bardzo dobrze, że istnieje to forum :) - bez niego nie byłoby ani pochwał ani zganień .... ale co najważniejsze - dzięki temu, jest to niesamowita skarbnica wiedzy i wiadomości dla obecnych jak i przyszłych użytkowników.
No i prywatnie - bardzo się cieszę, ze Bartek powrócił po przerwie - kusi mnie zrobienie stelaża hihi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-25 02:46:02 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
:-D dzięki za ciepłe słowa chłopaki!!! ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-25 22:28:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
mimo wszystko mnie też coś kusi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-27 16:35:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
A ja Wam powiem, że sceptycznie podchodzę do takich samoróbek. Tym bardziej jeśli wymagają one potem nadspawywania kolejnych kawałków i wyginania jak w przypadku autora wątku.

Zdaję sobie sprawę, że to po prostu odpowiednio ze sobą zespawanych kilka rurek, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. I tu konkretnie chodzi mi o bezpieczeństwo kufrów, które - bądźmy szczerzy - do najtańszych nie należą. Swego czasu pisałem na priv do Bartka odnośnie stelaża do kufra centralnego i podana cena nie rzucała na kolana względem oryginału Givi.

Osobiście wolę dać 100-150zł więcej i mieć idealnie dobrany, firmowy stelaż, przy którym nie będę musiał się martwić czy kufer za 600zł z niego nie spadnie.

Wybacz Bartek za szczerość, ale takie jest moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org